Top hledané
Výsledky (0)
Během projevu k valnému shromáždění OSN vyzval Biden k podpoře Ukrajiny.

Ranní ptáče: Biden vyzval svět, aby stál za Ukrajinou. Za nákupy dětí ve hře Fortnite bez vědomí rodičů hrozí v USA vysoké pokuty

Radim Červenka
20. září 2023
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Joe Biden v OSN.

Petr Pavel během projevu v OSN kritizoval ruský režim za rozpoutání války na Ukrajině. Americký prezident během zasedání OSN volal po pokračování podpory Ukrajině čelící ruské invazi. Regulátor v USA sdělil, že pokud si děti nakoupí placené služby v populární hře Fortnite bez vědomí rodičů, můžou to zákonní zástupci napadnout u soudu. Zahraniční zpravodajové si všímají vyhrocené politické kampaně před říjnovými volbami. 

Představitelé Ruska musí nést následky za zločiny na Ukrajině, řekl v OSN Pavel

Prezident Petr Pavel vystoupil s projevem před Valným shromážděním OSN, v němž mimo jiné uvedl, že představitelé ruského režimu musejí být potrestání za rozpoutání války na Ukrajině, budoucí mír podle něj musí být založen na ukrajinských podmínkách a Ukrajina musí být zachována v původních hranicích.

Vyjádřil také obavy z pokračování ruského imperialismu a právě výsledky aktuálního vojenského konfliktu na Ukrajině by měly Rusko od další agrese odradit. Píše o projevu prezidenta ČTK.

Prezident Biden podpořil Ukrajinu v OSN

Podle amerického prezidenta Rusko doufá, že za svou brutální agresi na Ukrajině nebude potrestáno, zároveň varoval před ohrožením bezpečnosti pro všechny země světe ze strany Ruska. Rovněž dodal, že možnost kdykoliv ukončit válku mají Rusové stále ve svých rukou.

Projev Joe Bidena nebyl určen pouze představitelům zahraničních diplomatických delegací, včetně přítomného českého prezidenta Petr Pavla, ale podle zahraničních zpravodajských agentur směřoval i k republikánské opozici na domácí politické fortně amerického prezidenta. Právě mezi republikány totiž sílí hlasy volající po ukončení vojenské podpory Ukrajiny.

Historická vila na prodej, Praha 5 - 471m
Historická vila na prodej, Praha 5 - 471m, Praha 5

Rodiče jejichž děti utratily peníze za hru Fortnite se můžou dočkat odškodnění

Americký regulační úřad rozeslal e-mailovou zprvu pro 37 miliónů lidí, která je upozorňuje na jejich právo na kompenzaci za nákup placených služeb ve velmi populární dětské hře Fortnite. Jde o situaci, kdy si nezletilí uživatelé nakupují placenou "výbavu" pro své herní avatary.

Firma Epic Games provozující herní aplikaci může na refundacích a pokutách zaplatit až 520 milionů amerických dolarů (přes deset miliard českých korun). Společnost tak může doplatit za snahu oklamat nezletilé uživatele za cílem vlastního obohacení, píše agentura AP.

Otevřít v galerii (3)
Turnaj ve hře Fortnite
Turnaj ve hře FortniteZdroj: Profimedia

Favorit předčasných voleb na Slovensku plánuje ukončit podporu Ukrajiny

Odmítání pomoci Ukrajině ve slovenské politické kampani signalizuje úpadek tamější demokracie. Bývaly populistický premiér země Robert Fico je favoritem předčasných voleb na Slovensku a plánuje zvrátit dosavadní pomoc země směrem k Ukrajině čelící ruské agresi. Tím by se Slovensko dostalo do přímého rozporu s partnery v NATO i Evropské unii.

Podle zahraničních zpravodajských agentur je tamější politika odrazem širšího politického trendu populistických stran nejen v otevřeně proruském Maďarsku, ale obdobné tendence je aktuálně možné pozorovat i ve Francii, Německu nebo Španělsku.

Otevřít v galerii (3)
Robert Fico
Robert FicoZdroj: Profimedia

Lichtenštejnsko chce hledat mimosoudní cesty vyrovnání s ČR

Podle tiskového odboru kanceláře prezidenta Petra Pavla to uvedl lichtenštejnský dědičný princ Alois po setkání s prezidentem na půdě OSN v New Yorku. Lichtenštejnské knížectví žaluje u Evropského soudu Českou republiku kvůli zabavení majetků lichtenštejnského vládnoucího rodu na území státu, převážně na Moravě, po druhé světové válce.

Princ Alois vykonává pravomoci v zastoupení svého otce knížete Hanse Adama II. Mezi oběma zeměmi kazí mezinárodní vztahy spory o majetek znárodněný dekrety prezidenta Edvarda Beneše. Podle vyjádření prezidenta Petra Pavla se však představitelé obou zemí shodnou na pokračování pomoci Ukrajině, informuje agentura ČTK.

Otevřít v galerii (3)
Lichtenštejnský princ Alois.
Lichtenštejnský princ Alois.Zdroj: Profimedia

Zdroje: ČTK, reuters.com, apnews.com

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze