Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče

Ranní ptáče: Bude mít Česko moře? Katarský emír odletěl z Prahy předčasně

Barbora Večeřová
06. října 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Katarský emír odletěl předčasně

Bude mít Česko vlastní moře? Tak o ničem jiném se včera na sociálních sítích nepsalo. Pokud jste ještě neslyšeli o připojení Královce k Česku, určitě si přečtěte dnešní Ranní ptáče. 

Musk a Twitter se nedohodli na ukončení soudního sporu

Milardář Elon Musk a americká společnost Twitter se ještě nedohodli na ukončení soudního sporu, a to i přesto, že miliardář potvrdil, že má o koupi sociální sítě stále zájem. 

"Je to jasná známka toho, že Musk poznal, že vítězství nad vedením Twitteru u soudu je velmi nepravděpodobné a že tato transakce v hodnotě 44 miliard dolarů se tím či oním způsobem uskuteční,"

 uvedl v úterý Dan Ives ze společnosti Wedbush.

Prodej luxusní vily 5+kk se zahradou, Praha 5
Prodej luxusní vily 5+kk se zahradou, Praha 5, Praha 5

 

Katarský emír odletěl z Prahy předčasně, měl program i ve čtvrtek 

Už před desátou hodinou večerní opustil katarský emír Českou republiku. Jeho odlet rozhodně nebyl plánovaný – měl totiž program i ve čtvrtek. Šlo o historicky první návštěvu emíra Tammina bin Hamada Sáního, který dostojí za jeho předčasným odchodem? Podle informací Deníku N vznesl požadavky, kterým česká diplomacie nedokázala vyhovět. 

 

Bude mít Česko moře? Češi se baví nad anexí Královce

Kaliningradská oblast, ruská enkláva mezi Polskem a Litvou, by měla být vzhledem k historickému poutu připojena k České republice. Pod tuto recesistickou petici se podepsalo více než 6 tisíc lidí a rezonuje hlavně na sociálních sítích, kde se včera neřešilo téměř nic jiného. Vtip vychází z absurdity ruských anexí území a právě na sociálních sítích začal žít vlastním životem. 

 

V Praze se dnes sejdou lídři evropských zemí 

Na Hradě se dnes odpoledne sejdou evropští lídři při premiérovém zasedání Evropského společenství. Kromě států EU dostalo pozvánku dalších 17 zemí včetně Británie, Ukrajiny nebo Turecka. K lídrům promluví prezident Miloš Zeman.

Otevřít v galerii (2)
V Praze bude poprvé v nové roli Liz Trussová
V Praze bude poprvé v nové roli Liz TrussováZdroj: Profimedia

Z USA poprvé po 20 letech odstartovala ruská kosmonautka

Z amerického kosmodromu dnes poprvé po 20 letech odstartovala ruská kosmonautka, která spolu s astronauty USA a Japonska míří k Mezinárodní vesmírné stanici. Na oběžnou dráhu cestuje vesmírnou lodi Crew Dragon. To, že se čtyřčlenná posádka z Kennedyho vesmírného centra na Floridě právě nyní, je trochu překvapivé vzhledem k velkému napětí mezi Ruskem a Západem. 

Otevřít v galerii (2)
Ruská astronautka odstartovala z USA
Ruská astronautka odstartovala z USAZdroj: Profimedia

Zdroje: ČTK, denikn.cz, novinky.cz

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze