Top hledané
Výsledky (0)
Finanční stabilita je podle Mezinárodního měnového fondu v ohrožení

Ranní ptáče: Celosvětový růst ekonomiky může podle šéfky MMF zpomalit. Papež František trpí infekcí dýchacích cest

Radek Polák
30. března 2023
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Kristalina Georgievová je celosvětově uznávanou ekonomkou

Riziko globální finanční nestability se v posledních týdnech podle šéfky Mezinárodního měnového fondu Kristaliny Georgievové zvýšilo. Jedním z důvodů je zpřísňování měnové politiky. Kvůli onemocnění dýchacích cest je papež František v nemocnici. Na vině ale prý není covid-19.

Mezinárodní měnový fond varuje před ekonomickou nestabilitou

Globální finanční stabilita je ve větším ohrožení, než se aktuálně může zdát, uvedla šéfka Mezinárodního měnového fondu Kristalina Georgievová. Celkový růst podle ní letos zpomalí na hodnotu 2,9 procenta, kterou Mezinárodní měnový fond odhadoval už koncem ledna. Na vině je kromě pandemie a války na Ukrajině také zpřísňování měnové politiky. K dalším rizikům patří prudké zpomalení sektoru nemovitostí a inflace. 

Rychlostí nižší, než je historický průměr 3,8 procenta, pak světová ekonomika poroste i v následujícím roce, referovala na Čínském rozvojovém fóru, jak o tom informoval portál Euro.cz.

Papež František má infekci dýchacích cest

Papež František je na několik dní hospitalizovaný kvůli onemocnění dýchacích cest, informoval ve středu vatikánský mluvčí Matteo Bruni. Šestaosmdesátiletá hlava katolické církve podle něj nemá covid-19, napsaly Ceskenoviny.cz.

Historická vila na prodej, Praha 5 - 471m
Historická vila na prodej, Praha 5 - 471m, Praha 5

Testy prokázaly infekci dýchacích cest, která bude vyžadovat několikadenní léčbu,"

uvedl v posledním prohlášení mluvčí papeže. František podle něj v posledních dnech trpěl dýchacími potížemi a následně byl přijat v nemocnici Gemelli kvůli testům. Bruni dříve sdělil, že papež do nemocnice v Římě zamířil kvůli plánované zdravotní prohlídce, což později zpochybnila italská média.

Otevřít v galerii (4)
Papež má další zdravotní problémy
Papež má další zdravotní problémyZdroj: Profimedia

Ministerstvo obrany dalo ruce pryč od člena ČOV Svobody

Ministerstvo obrany se podle serveru Novinky.cz distancovalo od výroků pětibojaře a člena Českého olympijského výboru Davida Svobody, který schvaluje účast Rusů a Bělorusů na olympijských hrách a v kvalifikačních soutěžích. Podle ministerstva Svoboda zpochybňuje zločiny Ruska vůči Ukrajině.

Ukrajinští sportovci umírají za svou vlast a nikdy už na olympiádě nebudou moci svou zemi reprezentovat. Je nemorální a ohavné umožnit účast na olympijských hrách sportovcům Ruska a Běloruska. Je to výsměch mrtvým ukrajinským sportovcům a všem obětem barbarského Putinova útoku na Ukrajinu,“

uvedla ministryně obrany Jana Černochová.

Otevřít v galerii (4)
Letní olympijské hry v Paříži se blíží
Letní olympijské hry v Paříži se blížíZdroj: Pixabay

Obchodníkem roku je síť dm drogerie markt

Absolutním vítězem soutěže Mastercard Obchodník roku 2022 se stala síť drogerií dm drogerie markt, informovaly Ceskenoviny.cz. Ta se v posledních letech vždy držela mezi třemi nejlépe hodnocenými, ale prvenství jí dosud těsně unikalo. Druhé místo obsadila loni vítězná síť lékáren Dr. Max a na třetí skončil nábytkářský řetězec IKEA.

Značka dm drogerie markt se zároveň umístila na první příčce v kategorii drogerií a parfumerií. E-shopem roku je prodejce potřeb pro domácí zvířata Zoohit.cz. Cenu veřejnosti získal obchodní řetězec Lidl. 

Otevřít v galerii (4)
Obchodníci vyhlásili výsledky soutěže
Obchodníci vyhlásili výsledky soutěžeZdroj: Pixabay

Kvůli odposlouchávání telefonů se chce princ Harry soudit

Princ Harry obvinil královskou rodinu ze zpoždění v podání žaloby proti vydavateli deníku The Daily Mail. Předmětem žaloby je údajného hackerství telefonů. Společnost Associated Newspapers Ltd. si měla v minulosti najmout soukromé detektivy, aby se nabourali a vnikli do soukromého majetku a nelegálně tak odposlouchávali a nahrávali některé hovory. Vedle Harryho podalo žalobu dalších šest osob, včetně zpěváka Eltona Johna a hereček Elizabeth Hurley a Sadie Frostové. Právníci deníku argumentovali, že by případ měl být naopak stažen, protože jej Harry nepodal dostatečně brzy, uvedla agentura AP.

Prodej bytu 2+kk, Praha 2 Vyšehrad – 70 m2
Prodej bytu 2+kk, Praha 2 Vyšehrad – 70 m2, Praha 4
Otevřít v galerii (4)
Princ Harry se vydal do boje s médii
Princ Harry se vydal do boje s médiiZdroj: Profimedia

Zdroje: Ceskenoviny.cz, Euro.cz, Novinky.cz, AP

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze