Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Drake přepsal hudební historii. Severokorejci kritizují USA. Tinder myslí na bezpečí

Lukáš Bilinec
16. března 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Kanadský zpěvák a rapper Drake

Kanadský rapper a zpěvák Drake má důvod k úsměvu. Ten naopak zamrzl vládnoucí garnituře Spojených států amerických po jedovatém vyjádření sestry severokorejského vůdce Kim Čong-una. A věděli jste, jak hodlá Tinder zlepšit bezpečí svých uživatelů? 

Severní Korea posílá výstrahu směrem k USA

Otevřít v galerii (5)
Severokorejský vůdce Kim Čong-un
Severokorejský vůdce Kim Čong-unZdroj: Profimedia.cz

Jen pár dnů poté, co si Spojené státy americké postěžovaly, že nedostaly z KLDR odpověď na únorové zdvořilostní dopisy, se vyjádřila nejmocnější žena země. Sestra severokorejského vůdce, Kim Jo-čong, svým vyjádřením jistě USA nepotěšila.

"Chtěli bychom varovat novou americkou administrativu, která se bude snažit šířit smrad v naší zemi. Pokud chtějí Američané v příštích čtyřech letech v klidu spát, měli by se v první řadě vyvarovat vypouštění tohoto smradu,"

uvedla sestra hlavy státu, Kim Čong-una. Na co oním smradem naráží? Podle všech indicií na nedávné společné cvičení Spojených států amerických a Jižní Koreje. Bidenova vláda se s Pchjongjangem snažila opakovaně spojit, ale KLDR dosud na snahy o jakoukoliv diskuzi nereaguje.

Praha připravuje velkokapacitní očkovací místo

Otevřít v galerii (5)
Hlavní město České republiky, Praha
Hlavní město České republiky, PrahaZdroj: Pixabay/lawyergaoge

Hlavní město České republiky v dubnu otevře další velkokapacitní očkovací místo. To vyroste v Kongresovém centru Praha. Denní kapacita bude až 1000 naočkovaných lidí. V provozu by mělo být v případě plného vytížení sedm dní v týdnu až dvanáct hodin denně. Provoz očkovacího centra zastřeší příspěvková organizace Metropolitní zdravotnický servis. Předběžné náklady na následujícího půl roku ze strany hlavního města byly vyčísleny na částku přibližně 9,3 milionu korun bez DPH. 

"V souladu s pražskou očkovací strategií usilujeme o to, aby se očkovací kapacita nikdy nestala úzkým hrdlem, a abychom v Praze nedopustili situaci, kdy budeme mít vakcíny, které nebude kde aplikovat. Příprava Metropolitního očkovacího centra je součástí naplnění tohoto principu. Očkovací centrum umožňuje pružnou úpravu kapacity od dvou set do tisíce aplikací denně a případně i více v závislosti na cílové skupině očkovaných a provozním režimu,"

uvedla Milena Johnová, radní hl. m. Prahy pro oblast zdravotnictví a sociální politiku. 

Prodej bytu 2+kk - Praha 7, 47m2
Prodej bytu 2+kk - Praha 7, 47m2, Praha 7

Katolická církev nemůže žehnat stejnopohlavním svazkům

Otevřít v galerii (5)
Papež František ve Vatikánu
Papež František ve VatikánuZdroj: Profimedia.cz

Kongregace pro nauku víry (CDF) uvedla, že katolická církev nemá pravomoc žehnat svazkům osob stejného pohlaví. Požehnání v katolické církvi dává kněz nebo jiný služebník ve jménu církve. Tento vatikánský úřad ve svém prohlášení napsal, že "není možné, aby Bůh žehnal hříchu". CDF si však podle vlastních slov všimla i pozitivních prvků ve vztazích osob stejného pohlaví. Už v říjnu loňského roku papež František v dokumentu uvedl, že podle jeho názoru by dvojicím stejného pohlaví mělo být dovoleno mít civilní odbory. Čtyřiaosmdesátiletý rodák z Buenos Aires dlouhodobě vystupuje jako podporovatel pokroku v rámci církve a stejnopohlavních párů se zastává. Přesto však zákaz udílet homosexuálním dvojicím požehnání schválil. Podle něj se nejedná o nespravedlivou diskriminaci, ale spíše o připomenutí pravdy liturgického obřadu. CDF poznamenala, že manželství mezi mužem a ženou je svátost, a proto požehnání nelze rozšířit na páry stejného pohlaví.

Rapper Drake přepisuje historické rekordy

Otevřít v galerii (5)
Čtyřiatřicetiletý zpěvák a rapper Drake
Čtyřiatřicetiletý zpěvák a rapper DrakeZdroj: Profimedia.cz

Čtyřiatřicetiletý Aubrey Drake Graham, vystupující pod jménem Drake, patří dlouhodobě mezi nejpopulárnější hudebníky světa. V tomto týdnu se mu však povedl husarský kousek, když totálně ovládl nejprestižnější singlovou hitparádu světa, Billboard HOT 100. Stal se prvním umělcem v historii, jehož písně obsadily první tři příčky v jednom týdnu. Pomyslnou zlatou medaili získal jeho nový sólový singl What's Next. Druhé místo okupuje spolupráce s rapperem Lil Babym Wants and Needs a na bronzové příčce se usídlil Lemon Pepper Freestyle, kolaborace s rapperem Rickem Rossem. Poprvé za více než šedesátiletou historii Billboard HOT 100 se v jednom týdnu na prvních čtyřech místech objevily úplné novinky. Na čtvrté pozici totiž najdeme song Leave the Door Open od dvojice Bruno Mars a Anderson.Paak. 

Tinder pracuje na bezpečnějším seznamování

Otevřít v galerii (5)
Seznamka na chytrém telefonu
Seznamka na chytrém telefonuZdroj: Pixabay/Tumisu

Nejpopulárnější seznamka světa by ráda už brzy opět o krok zlepšila bezpečnost svých uživatelů. Společnost Match Group, která populární seznamovací aplikaci vlastní, by ještě v letošním roce měla umožnit spouštět kontroly lidí, se kterými si budete chtít vyjít na reálné rande. O co konkrétně půjde? Match Group včera oznámila, že uzavřela partnerství s neziskovou skupinou Garbo. 

"Garbo poskytuje historické informace o násilí a zneužívání, aby lidem umožnil přijímat informovanější rozhodnutí a rozhodovat o jejich bezpečnosti,"

píše se v tiskové zprávě. Neziskovka Garbo byla založena v roce 2018 Kathryn Kosmidesovou, která sama přežila domácí násilí. Skupina shromažďuje veřejné zprávy o násilí a zneužívání, včetně zatčení, obtěžování, soudních příkazů a různých trestných činů násilného charakteru. Tyto záznamy jsou historicky obtížně přístupné a nákladově velmi zatěžující. Právě proto by měla pomoci velmi významná investice od společnosti Match Group, která tato data využije. Půjde o významný bezpečnostní prvek, který by snad mohl snížit počet smutných případů z celého světa, kdy byl uživatel této seznamky vylákán na rande násilnickým psychopatem a jejich setkání skončilo tragicky. 

Více zpráv se do dnešního ranního ptáčete nevešlo. Užívejte si každou chvíli úterního dne a postavte se výzvám čelem. Dnes pro vás na závěr máme inspirativní slova amerického podnikatele Henryho Forda:

"Většina lidí ztrácí čas a energii mluvením o problémech, než aby je zkusili vyřešit."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze