Top hledané
Výsledky (0)
Dubaj má obvykle problémy se suchem, teď je tomu jinak.

Ranní ptáče: Dubaj se ocitla pod vodou. Čínská elektronika se prodává v ceně zelí

Radim Červenka
17. dubna 2024
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Záplavy v Dubaji

V oblíbené dovolenkové destinaci, kam turisty láká intenzivní sluneční svit nyní bojují s rozsáhlými záplavami. Čínská ekonomika se potýká s problémy, jako je extrémně nízká přidaná hodnota exportovaného zboží. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskij ocenil snahy německého kancléře Olafa Scholze, když apeloval na Čínu, aby vyzvala Rusko k uzavření míru na Ukrajině. Podvodná objednávka Uberu v USA stála za zastřelením řidiče mužem, který si službu měl objednat, ale ve skutečnosti tak neučinil.

Dubaj zaplavila voda

Celoroční déšť způsobil v úterý v Dubaji neobvyklé bleskové záplavy. Silnice se v podstatě změnily v řeky a přívaly vody zaplavily domy a podniky. Svět obletěly záběry, jak se asfalt dubajského mezinárodního letiště, které se nedávno stalo druhým největším letištěm na světě, ocitl pod vodou, když se letadla pokoušela překonat záplavovou vodu.

 Narušení provozu letiště pokračovalo i ve středu, kdy záplavy zablokovaly příjezdové cesty a řada leteckých společností včetně vlajkového dopravce Emirates hlásila zpoždění letů. Nízkonákladová letecká společnost Flydubai zrušila všechny lety až do středečních 10 hodin místního času, napsala o události CNN.

Prodej pozemku 1200 m2, Praha
Prodej pozemku 1200 m2, Praha, Praha 5

Ceny čínské zboží přestává vydělávat

"Prodáváme elektrospotřebiče levně jako zelí. Jestli to bude pokračovat ještě rok nebo dva, budeme muset změnit povolání,"

popsal podle agentury Reuters ekonomickou realitu v Číně Wu Huazhan, spolumajitel továrny na elektrospotřebiče v Čínském Guangdongu

Pochmurnou náladu na Kantonském veletrhu, který se koná dvakrát ročně, sotva zvedly úterní údaje, podle nichž druhá největší ekonomika světa rostla v prvním čtvrtletí rychleji, než se očekávalo, a to o 5,3 %. Prudký pokles čínského vývozu za březen v dolarovém vyjádření navzdory růstu objemů a údaje, podle nichž výrobní ceny prodloužily rok a půl trvající pokles, zmírnily naděje, že Čína je na cestě k nalezení trvalého postpandemického růstu.

Zelenskyj ocenil Scholzovy snahy vyvolat mírové rozhovory

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v úterý poděkoval německému kancléři Olafu Scholzovi za jeho diplomatické úsilí v Pekingu o urovnání 25 měsíců trvající války Kyjeva s Ruskem a prohlásil, že Čína by mohla hrát roli při zajištění míru.

Ukrajina vyvinula značné úsilí, aby zajistila podporu Číny, která má úzké vztahy s Ruskem, pro mírový summit, který se má konat v červnu ve Švýcarsku. Rusko není na setkání pozváno a odmítlo, že by takové setkání bez účasti Moskvy mělo smysl a mírové ambice ostatních zemí odmítá, uvedla agentura Reuters.

Otevřít v galerii (1)
Olaf Scholz
Olaf ScholzZdroj: Profimedia

Muž zastřelil řidiče Uberu, telefonát podvedl jeho i řidiče

Tragické důsledky měl podvodný telefonát v americkém státě Ohio, když řidič uberu dorazil za jednaosmdesátiletým Wiliamem Brockem, po podvodné objednávce, která oklamala oba muže došlo k potyčce, při které Brock řidiče Uberu zastřelil.

Ke střelbě došlo 25. března v Brockově domě v jižním Charlestonu. Policisté z kanceláře okresního šerifa tam zasáhli poté, co Brock zavolal na tísňovou linku a řekl, že zastřelil někoho, kdo se ho snažil okrást. Pachatel nyní čelí soudu a hrozí mu až doživotní trest, uvedla agentura AP.

Zdroje: apnews.com, reuters.com, cnn.com

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze