Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Emma Roberts ladí outfity se synem. Ředitel Airbnb o cestování. Americký záchranný plán Bidena

Kateřina Ostrejšová
15. ledna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Emma Roberts

Herečka Emma Roberts nedávno porodila svého prvního potomka. Na internetu s ním sdílí vyladěné outfity. Podle ředitele Airbnb Briana Cheskyho už cestování bude trvale poznamenáno pandemií. Joe Biden představil záchranný balíček v hodnotě 1,9 bilionu dolarů, který se snaží bojovat proti pandemii. 

Konec zbytečným plastům 

Otevřít v galerii (5)
Prázdné plastové flašky.
Prázdné plastové flašky.Zdroj: Freepik.com

Projekty podpořené z Operačního programu Životní prostředí sníží používání jednorázového nádobí. Na mnoha místech ČR tak odzvoní kelímkům či nádobí na jedno použití. Podporu za bezmála 60 milionů korun získalo 23 projektů měst a obcí. Při nejrůznějších příležitostech se díky tomu bude používat nádobí, které místo do koše půjde do myčky a znovu na další akce. 

Díky ministerské dotaci rozšíří svou infrastrukturu pro poskytování vratných kelímků např. společnost NICKNACK s.r.o., která tak svůj vratný systém bude moct nabídnout městům a obcím, která nemají kapacity či dostatečné využití. Zajímavé jsou i projekty BEZPETEK a.s., které přispějí snížení spotřeby PET lahví zřízením sítě pro natočení perlivé či neperlivé vody do vlastních nádob. 

„Nikdo dnes nestojí o záplavy jednorázových plastů. Pro životní prostředí představují velkou a nesmyslnou zátěž. Díky připravované legislativě, mohutným dotacím a široké osvětě jsme na cestě ke skoncování se zbytečným nádobím pro pouhou jednu konzumaci,“ 

vysvětluje ministr Richard Brabec. Ministerstvo životního prostředí již vloni na podzim představilo návrh zákona o omezení dopadu jednorázových plastů na životní prostředí. V EU totiž od července letošního roku bude zakázán prodej mj. vybraných jednorázových plastových výrobků, jako jsou příbory, talíře, brčka či vatové tyčinky.   

Pomoc seniorům s registrací k očkování 

Otevřít v galerii (5)
Lékař mluví s pacientkou.
Lékař mluví s pacientkou.Zdroj: Freepik.com

Hlavní město provozuje již od jara 2020 společně s neziskovými organizacemi bezplatnou informační linku ke koronaviru na čísle 800 160 166. Nově bude tato linka od dnešních 12:00 hodin sloužit i pro pomoc seniorům nad 80 let s registrací k očkování v Centrálním rezervačním systému a operátoři zde budou také vyřizovat případné dotazy k očkování. V provozu bude linka denně od 8:00 do 16:00 hodin.  

„Starostové k situaci přistupují aktivně. Podobně jako hlavní město pomůžou seniorům v první fázi očkování například poskytováním informací skrze vlastní telefonní linky nebo letáky. Chtějí mít ale také možnost i samy registrovat seniory k očkování. Praha bude proto tuto možnost pro městské části požadovat od zástupců vlády,“  

říká primátor hlavního města Zdeněk Hřib. Bohužel je zatím omezen počet linek, které se v kraji mohou napojit na Centrální rezervační systém, takže asistovanou registraci může zajišťovat pouze jedna jediná krajská linka.  

Americký záchranný plán Bidena 

Otevřít v galerii (5)
Joe Biden s rouškou.
Joe Biden s rouškou.Zdroj: Profimedia.cz

Nově zvolený prezident Joe Biden představil ve čtvrtek večer svůj plán na záchranný balíček v hodnotě 1,9 bilionu dolarů, který se snaží bojovat proti hospodářské a zdravotní krizi pramenící z pandemie.  

„V sázce je samotné zdraví našeho národa,“ řekl Biden v hlavním projevu v Delaware. Dodal, že obrovská škála pomoci, kterou chce poskytnout, rozhodně není levná, ale pokud tak neučiní, vyjde to Ameriku ještě dráž. Tisíce Američanů totiž stále umírají na virus každý den už téměř rok a nákaza stále pronikají napříč celou zemí. 

Bidenův návrh nazvaný „Americký záchranný plán“ obsahuje například federální dávky v nezaměstnanosti nebo prostředky na znovuotevření škol. Zvolený prezident také vyčlenil federální rezervu peněz na zahájení masivního očkovacího programu, který je podle něj také klíčem k obnovení zdraví americké ekonomiky. 

„Přesuneme nebe a Zemi, abychom nechali očkovat více lidí,“  

řekl Biden.

Prodej historické vily na Kampě, Praha 1
Prodej historické vily na Kampě, Praha 1, Praha 1

Emma Roberts ladí outfity se synem 

Otevřít v galerii (5)
Emma Roberts
Emma RobertsZdroj: Profimedia.cz

Herečka Emma Roberts nedávno porodila svého prvního potomka, se synem už koordinuje stylové oblečení. Na fotce, kterou sdílela na Instagramu ukazuje, jak její oranžové šaty dokonale ladí se zavinovačkou syna.  

„Děkuji 2020 za to, že aspoň jedna věc byla správná. Naše jasné světlo Rhodos Robert Hedlund,“ 

napsala Roberts  k fotce. Šaty na fotce jsou z letošní jarní kolekce Stelly McCartneyové. Mají skládaný střih a nadměrné balónové rukávy. Její syn má na sobě zavinovačku od Brixton Phoenix a čepici od Babe & Tess.  

Cestování se změní trvale, říká ředitel Airbnb 

Otevřít v galerii (5)
Aplikace Airbnb v telefonu.
Aplikace Airbnb v telefonu.Zdroj: Pixabay.com/InstagramFOTOGRAFIN

Výkonný ředitel Airbnb Brian Chesky předpovídal, že cestování se změní trvale kvůli pandemii, kdy lidé hledají tisíce menších měst a tráví více času návštěvou přátel a rodiny. Tradiční cestovní ruch a výlety do nejlepších světových destinací se mění a nyní jsou pasé. Cestovatelé podle Cheskyho touží po tom, co jim bylo vzato. Nepotřebují tedy vidět Times Square, ale své přátele a rodiny, se kterými se dlouho nesetkali.  

Start up byl zasažen pandemií COVID-19 na začátku roku 2020 a jeho podnikání pokleslo o 80 % za něco málo přes osm týdnů. Jak se však omezení zmírnilo, více cestujících se rozhodlo rezervovat si místo hotelů právě Airbnb byty, což pomohlo firmě za třetí čtvrtletí vykázat překvapivý zisk. 

Přejeme vám krásné ráno. Užijte si volného víkendu a vzpomeňte si na slova Raye Bradburyho: 

„Někdy je prostě nejlepší skočit a křídla si nechat narůst až ve vzduchu.“ 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze