Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče

Ranní ptáče: Filmová studia mohou být žalována kvůli vystřihnutí herečky z filmu. Zásoby plynu v Česku stouply

Barbora Večeřová
29. prosince 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Ana de Armas

Krásné čtvrteční ráno. Filmová studia v Kalifornii mají problém. Kvůli vystřižení herečky Any de Armas z filmu Yesterday jim hrozí žaloba. Na českém trhu stále chybí léky a jak bývá zvykem, lidé se to rozhodli řešit po svém. Nabízejí i poptávají tedy nedostatkové léky na internetu. 

Studia vystřihla herečku z filmu, hrozí jim žaloba

Kalifornská filmová studia mohou být žalována podle zákonů o falešné reklamě za zveřejnění klamavé filmové upoutávky, podle serveru Variety o tom rozhodl v úterý federální soudce. Americký okresní soudce Stephen Wilson vynesl rozsudek v případu týkajícího se filmu Yesterday z roku 2019.

Dva fanoušci herečky Any de Armas podali v lednu žalobu a tvrdili, že si film půjčili poté, co viděli svou oblíbenkyni v traileru, ale z filmu byla poté vystřižena. 

Prodej historické vily na Kampě, Praha 1
Prodej historické vily na Kampě, Praha 1, Praha 1

 

Akcie Tesly se blíží historickému propadu 

Akcie americké společnosti Tesla směřují k největšímu měsíčnímu, čtvrtletnímu i ročnímu propadu od počátku své existence. Za úterý odepsaly 11 procent, od začátku prosince jsou levnější dokonce o 44 procent. Může za to narůstající konkurence a také chování Elona Muska, který se v posledních měsících věnuje spíše Twitteru než automobilce. Podle expertů Muskovi investiční komunita už nevěří, píše ČTK

Otevřít v galerii (2)
Muskovi investoři nevěří
Muskovi investoři nevěříZdroj: Profimedia

 

Nedostatkové léky se nabízí na internetu 

Na trhu stále chybí léky a lidé se to rozhodli řešit po svém. Na některých internetových bazarech a sociálních sítích nedostatkové léky shání či nabízejí, nejčastěji jde o nurofen nebo antibiotika, často jde tedy o léky na předpis. Podle Státního ústavu pro kontrolu léčiv jde o nelegální praktiku, za kterou hrozí pokuty, informují Novinky

 

Zásoby plynu stoupají

Zásoby plynu v Česku stouply od pátku o 42 milionů metrů krychlových, může za to i teplé počasí, kterého jsme v posledních dnech svědky. Na twitteru to včera uvedl ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela. V zásobnících je k dnešnímu dni 2,917 miliardy metrů krychlových plynu, což je 84 procent jejich kapacity.

Otevřít v galerii (2)
Zásoby plynu se zvětšují, uvedl to Síkela na Twitteru
Zásoby plynu se zvětšují, uvedl to Síkela na TwitteruZdroj: Profimedia

Japonsko dále nakupuje energie z Ruska

Japonsko se připojilo k západním spojencům a uvalilo na Rusko sankce za invazi na Ukrajinu, k opatřením, které se týkají nákupu energií z Ruska ale nepřistoupilo, píší Seznam zprávy s odkazem na světové tiskové agentury. 

 

Zdroje: ČTK, seznamzpravy.cz, novinky.cz, variety.com, Twitter

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze