Top hledané
Výsledky (0)
Válka se přesouvá i do online prostoru

Ranní ptáče: Hanychová slavila 37. Febiofest zahájili herec Roden a režisér Sencov. Rusové útočí na české weby.

Radek Polák
29. dubna 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Agáta slavila

Rozvody v rodině Veroniky Žilkové bývají sice bolestné, život ale jede dál. Agáta Hanychová oslavila 37 let. Rusové neútočí pouze na Ukrajinu, ale také na naše zpravodajské weby. Že by měli Ukrajinci pravdu, když tvrdili, že jejich země je pro Rusko pouze začátek větší agrese?  

Hanychová slavila 37 let

Agáta Hanychová oslavila 37. narozeniny se svými dětmi Miou a Kryšpínem na párty, kde měla plno balónků.

“To nejlepší mám a vám všem děkuju za přání. 37, ty vole,”

uvedla k tomu Hanychová na instagramovém účtu.

Investiční 1+kk na prodej, Praha 4 - Chodov
Investiční 1+kk na prodej, Praha 4 - Chodov, Praha 4

K narozeninám dcery pogratulovala také maminka Veronika Žilková, která se právě rozvádí s Martinem Stropnickým.
Bývalá manželka herce Jakuba Prachaře Agáta Hanychová má v současnosti za přítele chirurga Andreje Nikova. Byli spolu již mimo jiné na dovolené a na sociálních sítích se chlubí společnými fotkami.

Proruští hackeři útočili na weby České televize a rozhlasu

Hackeři vyřadili na okamžik z provozu zpravodajské portály ČT24 a Českého rozhlasu. Útok hackerů potvrdila mluvčí České televize Karolína Blinková. Využili prý přitom techniku DDoS (Distributed Denial of Service), kdy stovky tisíc počítačů začnou přistupovat v jeden okamžik na konkrétní server.

Na webových stránkách Českého rozhlasu iROZHLAS.cz se pak na necelou hodinu objevoval jen tento nápis.

„Vážení čtenáři, omlouváme se za technické potíže. Náš web je momentálně nedostupný. Pracujeme na nápravě.“

Tuzemské weby čelí opakovaným nájezdům od minulého týdne, a to včetně webu Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Současná vlna útoků pochází prakticky výhradně ze zahraničních IP adres. K těm posledním se přihlásila proruská hackerská skupina Killnet. 

Otevřít v galerii (3)
Hackeři útočí, veřejnoprávní média se brání
Hackeři útočí, veřejnoprávní média se bráníZdroj: Freepik

Febiofest otevřeli Roden a Sencov

Filmový festival Febiofest začal v Praze. Na úvod udělil cenu Kristián za umělecký přínos ukrajinskému režiséru Olehu Sencovovi a herci Karlu Rodenovi. Cenu pro Sencova převzal ukrajinský velvyslanec Jevhen Perebyjnis. Roden se zúčastnil osobně.

Sencov oblečený do vojenské uniformy poslal festivalu videopozdrav se zbraní v ruce.

"Je to asi poprvé v dějinách festivalů, že někdo nemůže převzít cenu, protože bojuje. Mluvil jsme s Olehem před několika týdny a on mi řekl, že má povinnost bránit Ukrajinu a nemůže přijet,"

řekl Perebyjnis.

Otevřít v galerii (3)
Karel Roden na Febiofestu
Karel Roden na FebiofestuZdroj: Profimedia

Hrad opět zavrhl Koudelku

Prezident Miloš Zeman odmítl již posedmé jmenovat na návrh vlády do hodnosti generála dlouholetého šéfa Bezpečnostní informační služby Michala Koudelku. Předtím se o to pokoušela mimo jiné i Babišova vláda. Opírala se o to, že Koudelka vládne vysokými profesními a osobními kvalitami šéfa BIS, ale také velmi dobrými výsledky samotné kontrarozvědky. Podobně argumentoval i současný Fialův kabinet. Koudelka je přitom renomovaným expertem, který dostal v roce 2019 v sídle CIA ocenění za zahraniční spolupráci. Ve funkci ředitele BIS je již od roku 2016.

Otevřít v galerii (3)
Pražský hrad opakovaně blokuje jmenování šéfa BIS do hodnosti generála
Pražský hrad opakovaně blokuje jmenování šéfa BIS do hodnosti generálaZdroj: Pixabay

Kněžíková s cenou BBC Music Magazine Awards

Česká sopranistka Kateřina Kněžíková získala v Londýně prestižní cenu BBC Music Magazine Awards, která se udílí za klasickou hudbu. Se svým albem Phidylé vyhrála v kategorii "Vocal". Ocenění je druhou nejvýznamnější hudební britskou cenou v oblasti vážné hudby po "Oscarech klasické hudby", které udílí měsíčník Gramophone.

Sólistka Národního divadla Kněžíková natočila nahrávku Phidylé pod taktovkou Roberta Jindry a za doprovodu Janáčkovy filharmonie Ostrava. Album je sestaveno z písní z přelomu 19. a 20. století od Bohuslava Martinů, Henriho Duparca, Maurice Ravela či Karola Szyanowského.

 

Zdroje: ČTK, Ihned.cz, Novinky.cz, Instagram Agáty Hanychové

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze