Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách.

Ranní ptáče: Intel mění logo. Nejbohatší žena světa. Kvitová boduje na US Open

Martina Šmalclová
03. září 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Petra Kvitová

Naše Ranní ptáče vám přeje úspěšný start do nového dne. Pojďte se spolu s ním podívat na to, co přinesly uplynulé hodiny.

Intel po 14 letech mění logo

Otevřít v galerii (6)
Nové logo Intel
Nové logo IntelZdroj: Facebook.com/Intel

Pryč je charakteristický ovál lemující text Intel, který značku doprovázel od roku 2006. Společnost počtvrté v historii změnila své logo. To stávající nahradila jednodušším písmem s jasnějšími barvami.

„Toto nové logo je nejen zástupcem technologie, kterou vytváříme, ale také ztělesněním lidské jiskry vynalézavosti a inovace, která prochází společností,“

vysvětlila ředitelka marketingu společnosti Intel Karen Walker.

 

Napětí mezi Tchaj-wanem a Čínou pokračuje: Mění se pasy

Otevřít v galerii (6)
Lidé na ulici v Pekingu
Lidé na ulici v PekinguZdroj: Pixabay.com/goodfreephotos_com

Tchaj-wan mění podobu svých pasů. Oficiální název Tchaj-wanu Čínská republika se výrazně zmenšuje a bude nově obepínat státní znak. Tchaj-wan naopak titulní straně nově dominuje, písmo je větší a tučné. Ostrov Tchaj-wan je z praktických důvodů nezávislý stát, ale Čína ho považuje za odtrženou provincii. Úřady uvedly, že redesign má tak zastavit nejasnosti mezi jeho státními příslušníky a občany Číny.


Kvitová pokračuje na US Open, Plíšková končí

Pro Karolínu Plíškovou se sen o US Open letos definitivně rozplynul. Včera večer nestačila na Francouzku Caroline Garciaovou. Petra Kvitová naopak může slavit, protože postupuje do třetího kola. S výsledkem 7:6 a 6:2 zvítězila nad Ukrajinkou Katerynou Kozlovovou. Česká tenistka na sociálních sítích poděkovala svým fanouškům za podporu.

„Hraní na jednom z největších tenisových stadionů bez fanoušků je zcela novou zkušeností. Víte, kterou věc už nikdy nebudeme považovat za samozřejmou? Hluk davu. Děkuji všem, kteří fandili na dálku.“

 

Nejbohatší ženou světa je exmanželka miliardáře Bezose

Filantropka, spisovatelka a exmanželka miliardáře Jeffa Bezose MacKenzie Scott se vyhoupla v žebříčku nejbohatších žen světa na první místo. Její čisté jmění je nyní odhadováno na 68 milionů dolarů, čímž přeskočila i dědičku L'Oréal Francoise Bettencourt Meyersovou, která si až dosud držela prvenství.

Značná část jejího jmění pochází z loňského roku, kdy v rámci majetkového vypořádání s Jeffem Bezosem získala čtvrtinu akcií Bezos na Amazonu. To se rovnalo 4% podílu, který měl v té době hodnotu více než 35 miliard dolarů.

 

Dwayne Johnson se vyléčil z koronaviru

Americký herec známý jako Skála oznámil, že se on i jeho rodina úspěšně vyléčili z koronaviru. Veřejnosti poradil, aby zůstala disciplinovaná, podporovala svůj imunitní systém, nosila roušky nebo zůstala myšlením pozitivní. Herec sám ale přiznal, že uplynulé dny nebyly rozhodně procházkou růžovou zahradou.

„Mohu vám říci, že to byla jedna z nejnáročnějších a nejobtížnějších věcí, které jsme jako rodina museli vydržet,“

řekl Dwayne Johnson a uvedl, že se on a jeho rodina nakazili od blízkých přátel, kteří o tom, že jsou pozitivní, neměli tušení.

 

Postavičky Disney, jak je neznáte

Otevřít v galerii (6)
Dwayne Johnson
Dwayne JohnsonZdroj: Profimedia

Umělkyně Crystal Walter boří mýty! Oblíbené Disney postavičky, mezi kterými nechybí ani Sněhurka, Belle z Krásky a zvířete, malá mořská víla Ariel nebo princezna Jasmína z Aladina, začala přepracovávat do zcela nové podoby. Pohádkové postavy pod její taktovkou tak zdobí oblejší křivky, kterými chce zejména mladým lidem ukázat, že princezny a ženská těla mohou mít mnoho podob. Jak se vám její nové ztvárnění postav líbí?

To je od nás dnes již vše. Přejeme vám krásný a úspěšný čtvrtek. A nezapomínejte, že pokud se během něj objeví nějaký ten mráček v podobě životní překážky, má své opodstatnění. Už moudrý filozof Seneca totiž věděl, že:

„Ze země ke hvězdám nevede vyšlapaná cesta.“

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m, Praha 6
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze