Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče. S aktualitami od nás určitě ano!

Ranní ptáče: Italská mafie za mřížemi. Colin Farrell jako lidská zrůda. Nehoda vlaku ve Švédsku.

Valentina Lebová
08. listopadu 2021
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty čtení
Colin Farrell

Je pondělí a my jsme tu, abychom Vám popřáli skvělý start do nového týdne a zároveň přinesli ty nejlepší aktuality z domova i ze světa. S naším Ranním ptáčetem jednoznačně doskáčete dál!

Americký konzulát v Jeruzalémě nebude

Otevřít v galerii (6)
Americký konzulát v Jeruzalémě nebude
Americký konzulát v Jeruzalémě nebudeZdroj: Pixabay

Izraelský premiér Naftali Bennett i ministr zahraničí Jair Lapid shodně a důrazně odmítli záměr USA otevřít v Jeruzalémě znovu generální konzulát, který bude určen Palestincům. Úřad zrušila a jeho agendu začlenila pod americké velvyslanectví v roce 2019 minulá americká administrativa, která rovněž velvyslanectví přesunula z Tel Avivu do Jeruzaléma. Palestinská samospráva Bennettovu vládu za její názor kritizovala.

Prodej unikátního rodinného domu - 755 m²
Prodej unikátního rodinného domu - 755 m²,

Očkování pro děti má zelenou

Otevřít v galerii (6)
Očkování dětí má zelenou
Očkování dětí má zelenouZdroj: Freepik

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) i jihočeský hejtman a šéf Asociace krajů ČR Martin Kuba (ODS) podporují očkování proti covidu-19 pro děti od pěti let. Na podpoře se shodli v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News.

"Čím větší skupina očkování bude mít, tím méně bude ten virus prorážet v populaci,"

uvedl jihočeský hejtman Martin Kuba.

Irácký premiér přežil atentát

Irácký premiér Mustafá Kázimí přežil pokus o atentát, oznámila v neděli irácká vláda. Podle bezpečnostního zdroje blízkého Kázimímu byl útok veden třemi drony, z nichž dva se podařilo sestřelit. Nálože, které nesl třetí, vybuchly u rezidence. Útok podle agentury Reuters dramaticky zvyšuje napětí v Iráku po říjnových volbách, jejichž výsledky odmítají uznat milice podporované Íránem.

Noční kontrola v MHD

Otevřít v galerii (6)
Kontrola v MHD odhalila neplatiče
Kontrola v MHD odhalila neplatičeZdroj: Freepik

Během noční kontroly v ostravské MHD musel být kvůli porušení přepravních podmínek vyloučen zhruba každý šestý cestující. Ve 29 spojích bylo při kontrole prověřeno 721 cestujících, z toho 121 nedodrželo platné předpisy. Nejčastěji lidé neměli jízdenku. Informovala o tom mluvčí Dopravního podniku Ostrava (DPO) Tereza Šnoblová.

"Nejčastějším důvodem pro vyloučení z přepravy byla jízda bez platné jízdenky,"

uvedla Šnoblová.

Kamion v Mexiku zabíjel

Na dálnici ve středním Mexiku narazil v sobotu kamion do mýtné brány a šesti automobilů. Nejméně 19 lidí zemřelo a další tři jsou zranění, uvedla agentura AP s odvoláním na místní úřady. Původní informace hovořily o 15 mrtvých a pěti zraněných.

Italská mafie za mřížemi

Otevřít v galerii (6)
Italská mafie za mřížemi
Italská mafie za mřížemiZdroj: Pixabay

Soud v italské Kalábrii v sobotu vynesl verdikt nad 91 členy italské mafie ´Ndrangheta nebo lidmi s ní spojených - přičemž 70 jich odsoudil. Někteří z nejnebezpečnějších členů uskupení dostali 20 let vězení, jak žádala prokuratura, informovala agentura AFP. Odsouzení byli obžalováni mimo jiné ze spojení s mafií, pokusu o vraždu, obchodu s drogami, praní špinavých peněz, vydírání a nelegálního držení zbraní.

Nehoda vlaku ve Švédsku

Otevřít v galerii (6)
Vlak ve Švédsku vykolejil
Vlak ve Švédsku vykolejilZdroj: Freepik

Na severu Švédska vykolejily v neděli 7. listopadu téměř čtyři desítky vagónů nákladního vlaku naloženého železnou rudou. Nehoda se stala u města Gällivare, které se nachází asi 1000 kilometrů od Stockholmu za polárním kruhem. Příčina vykolejení je předmětem vyšetřování, uvedla v prohlášení těžařská společnost LKAB.

Colin Farrell jako lidská zrůda

Otevřít v galerii (6)
Colin Farrell
Colin FarrellZdroj: Profimedia

Pětidílný seriál Severní vody, jemuž vévodí Colin Farrell v roli až obludně zvrhlými pudy poháněného Henryho Draxe, zdařile zachycuje zmar a špínu druhé poloviny 19. století, kde pod slupkou viktoriánského života bujely pojistné podvody či kšefty a lidský život měl menší hodnotu než šustění bankovek.

To je pro dnešek vše. Těšit se na Vás budeme zase zítra a pamatujte, že:

"Pondělí je startem příběhu, který nám týden přinese."

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze