Top hledané
Výsledky (0)
Židovský stát chce vyvinout vojenský tlak na Hamás s cílem pokročit v osvobozování rukojmích

Ranní ptáče: Izrael bude pokračovat ve vojenských operacích v Rafáhu. Němci kvůli ruským kybernetickým útokům stahují velvyslance

Radek Polák
07. května 2024
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Izraelský premiér dál tlačí na Hamás

Poté, co Hamás oznámil, že přistupuje na podmínky dohody předložené Egyptem a Katarem, se nechali Izraelci slyšet, že nepřeruší přípravy vojenské operace v Rafáhu. Kvůli sérii kybernetických útoků ruské skupiny APT28, která je napojená na moskevskou vojenskou zpravodajskou službu GRU, odvolalo Německo svého velvyslance.

Netanjahu: Dohoda přijatá Hamásem neplní naše požadavky

Návrh dohody o příměří schválený palestinským hnutím Hamás neplní izraelské požadavky, ale Izrael bude pokračovat v jednáních, řekl premiér Benjamin Netanjahu. Jeho válečný kabinet mezitím jednohlasně vyjádřil podporu pokračování vojenských operací v Rafáhu na jihu Pásma Gazy. Armádní mluvčí Daniel Hagari novinářům sdělil, že izraelské letectvo včera provedlo údery na více než 50 míst spojených s Hamásem a jemu blízkým organizacím; podle Hagariho jde o přípravu pozemních operací. Hamás oznámil, že přistupuje na podmínky dohody předložené Egyptem a patrně i Katarem. Boje v Pásmu Gazy, které začaly loni 7. října, dosud přerušilo jen jedno týden trvající příměří na konci listopadu, informoval server Ceskenoviny.cz.

Německo stáhlo z Moskvy svého velvyslance

Na protest proti sérii kybernetických útoků odvolalo Německo svého velvyslance v Rusku. Alexander Graf Lambsdorff se vrátil do země tři dny poté, co Berlín obvinil Moskvu z kybernetických útoků na vládní Sociálně demokratickou stranu a firmy z oblasti obrany, letectví a IT. Stalo se tak pouhý den před inaugurací ruského prezidenta Vladimíra Putina.

Prodej pozemku 1200 m2, Praha
Prodej pozemku 1200 m2, Praha, Praha 5

Německo tak reagovalo na kampaň, kterou proti němu před dvěma lety zahájila skupina APT28 napojená na moskevskou vojenskou zpravodajskou službu GRU. Skupina, známá také jako Fancy Bear, byla obviněna z desítek kybernetických útoků po celém světě, uvedla v té souvislosti Al Jazeera.

Otevřít v galerii (1)
Putinovy kroky vyvolávají nové kontroverze
Putinovy kroky vyvolávají nové kontroverze Zdroj: Pixabay

Miss Spojených států se kvůli svému duševnímu zdraví vzdala korunky

Noelia Voigt, která byla loni v listopadu vyhlášena Miss Spojených států, oznámila, že rezignuje. Jako důvod uvedla svoje duševní zdraví. Voigt byla první venezuelsko-americkou ženou, která korunku získala.

Mluvčí soutěže v pondělním prohlášení pro CNN řekla, že její rozhodnutí podporují. 

Blaho držitelek titulu Miss je nejvyšší prioritou," 

napsali organizátoři soutěže.

Organizace uvedla, že brzy oznámí novou Miss USA. Na druhém místě se umístila Savannah Gankiewicz z Havaje. Ta je také nejvážnější kandidátkou na nově uvolněnu pozici.

Může jogurt snížit riziko cukrovky?

V amerických obchodech se začaly objevovat jogurty s novými štítky, které slibují snížení rizika diabetu 2. Tamní Úřad pro potraviny a léčiva totiž nedávno prohlásil, že je v pořádku, aby výrobci jogurtů tuto informaci na výrobcích uváděli. Podle některých expertů může konzumace jogurtu snížit riziko rozvoje onemocnění, které postihuje okolo 36 milionů Američanů. Na uvedeném tvrzení však rozhodně není mezi vědci a dalšími odborníky stoprocentní shoda, upozornila agentura AP. Někteří z nich tvrdí, že se jedná až o příliš velké zjednodušení, které neodpovídá realitě. 

 

Zdroje: Ceskenoviny.cz, Al Jazeera, CNN, AP

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: