Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Jill Biden na obálce časopisu Vogue. 900 milionů korun pro jižní Moravu. Vedra a požáry v Kanadě

Kateřina Ostrejšová
01. července 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Jill Biden

Přejeme vám krásné čtvrteční ráno. Ranní ptáče je tu i dnes a s ním i novinky ze světa. Na obálku amerického magazínu Vogue se po pauze vrací opět první dáma. Bohužel se vrací i teplotní rekordy v Kanadě, které způsobují vznik požáru. Co dál se ještě stalo?  

K očkování se mohou registrovat děti od 12 do 15 let  

Otevřít v galerii (8)
Lékař očkuje chlapce.
Lékař očkuje chlapce. Zdroj: Freepik

Podle Českého statistického úřadu je v Česku kolem 456 500 dětí ve věku od 2 do 15 let. A právě oni už mají možnost registrovat se na první dávku očkování proti koronaviru. Pokud by tak mladistvý učinil, bude muset přijít s jedním zákonným zástupcem. Očkovány budou vakcínami od společností Pfizer a BioNTech.  

Jižní Morava už dostala téměř 900 milionů korun  

Otevřít v galerii (8)
Dům bez střechy na jižní Moravě.
Dům bez střechy na jižní Moravě.Zdroj: LP-Life

Obce na jižní Moravě, které byly minulý týden zasaženy tornádem, dostaly pomocí sbírek téměř 900 milionů korun. Tyto peníze budou sloužit na opravy domů, které by měly začít příští týden. Město Brno vybralo necelých 202 milionů korun, nadace Via více než 192 milionů korun prostřednictvím portálu darujme.cz, Karel Komárek věnoval 150 milionů korun a organizace Člověk v tísní 120 milionů korun.  

Přednost dostanou ti nejpotřebnější, jako jsou senioři, rodiny s více dětmi, nemocní nebo samoživitelé.  

Babiš o variantě delta  

Otevřít v galerii (8)
Andrej Babiš
Andrej BabišZdroj: Michal Růžička / MAFRA / Profimedia

Už dnes proběhne mimořádné jednání týkající se koronaviru a nekontrolovanému šíření varianty delta. Novinářům to potvrdil premiér Andrej Babiš. Konkrétní opatření by měla přijít od ministerstva zdravotnictví a hlavní hygieničky.  

"Zítra (ve čtvrtek) zasedá od 18:00 hodin vláda a po vládě vám to pan ministr Vojtěch všechno řekne,"  

odpověděl Babiš na dotaz, zda k Rusku a Tunisku přibyde na seznam zakázaných zemí další stát. Podle premiéra se situace výrazně zhoršuje a je nutné dalšímu šíření nemoci zamezit včas.  

"Problém je v posledních dnech Praha, Praha-východ a Praha-západ, v dalších oblastech ČR to vypadá dobře,"  

dodal Babiš.  

Česká pohádka na Wimbledonu  

Otevřít v galerii (8)
Barbora Krejčíková
Barbora KrejčíkováZdroj: Profimedia

Neradi bychom to zakřikli, ale české tenistky zatím na Wimbledonu předvádí parádní podívanou. Rovnou pět z nich se představí dnes v bojích o postup do třetího kola. Ve 12 hodin zahájí program vítězka Roland Garros Barbora Krejčíková, Kristýna Plíšková a Karolína Muchová. Odpoledne je doplní Kateřina Siniaková a Markéta Vondroušová.  

Čtrnáctou nasazenou Krejčíkovou čeká při jejím premiérovém startu v hlavní soutěži na londýnské trávě ve druhém kole Němka Andrea Petkovicová. 

Jill Biden na obálce časopisu Vogue 

Otevřít v galerii (8)
Jill Biden
Jill BidenZdroj: Profimedia

Americká první dáma Jill Biden si na chvíli vyzkoušela roli modelky, výsledkem bude titulní strana srpnového vydání módního časopisu Vogue. Bylo to v podstatě tradicí, že se manželky prezidentů USA objevily na titulní straně magazínu. Tradice ale byla porušena během prezidentského období Donalda Trumpa.  

Jill Biden se na obálce objeví v modrých květovaných šatech od Oscara de la Renty. Vyfotila ji fotografka Annie Leibovitzová na jednom z balkónů Bílého domu. 

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem, Praha 1

Elon Musk žasne nad ekonomickou prosperitou Číny  

Otevřít v galerii (8)
Elon Musk
Elon MuskZdroj: Profimeda

Elon Musk včera večer zveřejnil tweet, ve kterém žasl nad ekonomickou prosperitou Číny. V reakci na příspěvek vydaný státními médii Xinhua News, který obsahuje úryvek projevu čínského prezidenta Si Ťin-pchinga oslavujícího sté výročí komunistické strany. 

"Ekonomická prosperita, které Čína dosáhla, je skutečně úžasná, zejména v infrastruktuře! Povzbuzuji lidi, aby ji navštívili a přesvědčili se sami," 

tweetoval Musk.  

Kanadu neustále trápí rekordní vedra  

Otevřít v galerii (8)
Barák v plamenech.
Barák v plamenech.Zdroj: Freepik

Pobřeží Tichého oceánu postihla nebezpečná a dlouhotrvající vlna veder. Teplotní rekordy padají v místech, kde například mnoho lidí nemá klimatizaci. Nejvíce zatím trpí Kanada. Ve městě Lytton zaznamenaly rekordních 121 stupňů Fahrenheita, teploty byly tak vysoké, že město zachvátily plameny. Starosta města včera vydal rozkaz k evakuaci celého města a vyzval obyvatele, aby bezpečně opustili své domovy.  

Nejnovější instalace pánské módy Louis Vuitton míří do newyorského SoHo 

Otevřít v galerii (8)
Pobočka Louis Vuitton.
Pobočka Louis Vuitton.Zdroj: Pixabay

Společnost Louis Vuitton v lednu představila kolekci a projekt od Virgila Abloha s názvem Walk In The Park, tedy procházka parkem. Jedná se o sérii s pánskou módou věnované slunečním brýlím, šperkům a teniskám. Speciální kolekce se dočká nového sídliště, a to v newyorském SoHo. Psychedelický prostor má odvážný fialový exteriér a gradientní interiér, který přechází z růžové do žluté, a nakonec zelené a modré v zadní části prostoru.  

Tato instalace je nejnovější ze série globálních pánských módních akcí, které Louis Vuitton hostil pod názvem Louis Vuitton: Walk in the Park, a je první v New Yorku. 

To je od nás pro dnešek vše, budeme se těšit zase zítra. Mějte krásné ráno se slovy Virginie Woolf: 

“Pokud neříkáte pravdu o sobě, nemůžete jí říkat o jiných lidech.” 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze