Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče. S námi pokaždé!

Ranní ptáče: Julianne Moore oslavila narozeniny. Kokain zaplavil antverpský přístav. Představitel Thora dováděl ve Varech.

Valentina Lebová
06. prosince 2021
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty čtení
Julianne Moore

Krásné pondělní ráno. Víkend za námi, a tak je čas na pořádnou dávku ranních aktualit. Pohodlně se usaďte a jdeme na to.

Dva miliony na dobrý důchod

Otevřít v galerii (8)
Na důchod je potřeba šetřit
Na důchod je potřeba šetřitZdroj: Freepik

Čechům s odchodem do důchodu výrazně padá životní úroveň. Státní penze totiž nedosahuje ani poloviny průměrné mzdy. S odchodem do důchodu lidem klesají příjmy v průměru o 17 tisíc korun měsíčně. Zatímco v roce 1994 činila penze 56 procent čisté mzdy, v loňském roce to bylo už jen 45 procent. Je potřeba začít šetřit. Abychom si na "stará kolena" mohli užívat, měli bychom mít v záloze zhruba dva miliony korun. Vyplývá to z dat KB Penzijní společnosti.

Papež František navštívil uprchlický tábor

Otevřít v galerii (8)
Tábor migrantů
Tábor migrantůZdroj: Pixabay
Luxusní vila na prodej - Klánovice - 465m
Luxusní vila na prodej - Klánovice - 465m, Praha 9

Papež František se po pěti letech vrátil na řecký ostrov Lesbos. V tamním uprchlickém táboře se setkal s migranty a nabídl jim útěchu. Ve svém projevu opět zkritizoval lhostejnost a sobeckost Evropy, která podle něj "odsuzuje k smrti ty, kteří se ocitli na okraji společnosti", uvedla agentura AP.

"Středozemní moře, které po tisíciletí sbližovalo různé národy a vzdálené země, se nyní stalo ponurým hřbitovem bez náhrobků. Nenechme, aby se naše moře - mare nostrum - proměnilo v pusté moře smrti - mare mortuum,"

prohlásil papež.

Julianne Moore oslavila narozeniny

Otevřít v galerii (8)
Julianne Moore
Julianne MooreZdroj: Profimedia

Americká herečka Julianne Moore se proslavila thrillerem Hannibal i snímkem Pořád jsem to já, za který získala Oscara. Jako jedna z mála hollywoodských hvězd je absolventkou vysoké školy - na Bostonské univerzitě získala bakalářský titul v oboru dramatické umění. V pátek 3. prosince oslavila 61. narozeniny.

Výbuch sopky v Indonésii

Otevřít v galerii (8)
Výbuch sopky v Indonésii
Výbuch sopky v IndonésiiZdroj: Pixabay

Po výbuchu sopky Semeru na indonéském ostrově Jáva zahynulo nejméně 14 lidí a 98 jich utrpělo zranění, informoval o tom v neděli podle světových agentur místní úřad pro zvládání přírodních katastrof BNPB. Původně hovořil o jedné oběti a nejméně čtyř desítkách raněných. Deset lidí, kteří byli po erupci uvězněni v okolí místních dolů, se záchranářům podařilo přesunout do bezpečí.

Lyžařská sezona je tu!

Otevřít v galerii (8)
Lyžařská sezona začala
Lyžařská sezona začalaZdroj: Pixabay

Ve východních Čechách o víkendu lyžovaly na otevřených sjezdovkách stovky lidí. Desítky návštěvníků přilákal také skiareál Lipno, který nabídl první lyžování v nové sezoně. První vleky se pro příznivce sjezdového lyžování rozjedou od středy také v Jeseníkách. Na své si přišli běžkaři, pro které rolbaři upravili první kilometry tras.

"Na svahu leželo 30 až 50 centimetrů sněhu, hlavně technického,"

řekla ČTK mluvčí lipenského střediska Olga Kneiflová.

Kokain zaplavil antverpský přístav

Otevřít v galerii (8)
Antverpský přístav
Antverpský přístavZdroj: Pixabay

Přístav v belgických Antverpách se stal vstupní branou kokainu do Evropy. Celníci tam letos zadrželi rekordních 100 tun této drogy. Podle statistik je kokain stále oblíbenější, hlavně mezi mladými. Jenom v Evropské unii ho užívají asi čtyři miliony dospělých. Starosta Antverp Bart De Wever nyní vyhlásil pašerákům drog válku, píše americký deník The New York Times.

Sex ve městě opět bourá zažité představy

Otevřít v galerii (8)
New York
New YorkZdroj: Pixabay
Prodej luxusního bytu s terasou, Praha 8
Prodej luxusního bytu s terasou, Praha 8, Praha 8

Veleúspěšný seriál Sex ve městě je zpět. V New Yorku se bude zase švitořit nad koktejly, pobíhat na jehlách a řešit holčičí romantické zápletky… až na to že „holkám“ je přes padesát a z původní čtveřice zůstaly jen tři. Novou sérii s podtitulem "A jak to bylo dál" odstartuje HBO ve čtvrtek 9. prosince.

Představitel Thora dováděl ve Varech

Otevřít v galerii (8)
Chris Hemsworth
Chris HemsworthZdroj: Profimedia

Představitel neohroženého Thora z filmové série Avengers dováděl v Karlových Varech jako malý kluk. Australský herec Chris Hemsworth objevil se svým malým synem na promenádě Stará Louka v centru lázní taneční zvonkohru, která vydává devět různých tónů. Nadšené poskakování po zvukových dlaždicích přirovnal ke scéně z filmu Big s Tomem Hanksem.

To je od nás pro dnešek vše, těšit se na Vás budeme zase zítra a jak řekl Lev Nikolajevič Tolstoj:

"Opravdu moudrý je ten, kdo pozná sám sebe."

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze