Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách.

Ranní ptáče: Klecový chov slepic zakázán. Nejbohatší fotbalisté světa. Pitt a Aniston opět spolu

Martina Šmalclová
17. září 2020
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty čtení
Jennifer Aniston a Brad Pitt

Přejeme vám krásné čtvrteční ráno! Veřejnost a ochránci zvířat se radují! Poslanci schválili zákaz klecových chovů slepic. Donald Trump opět perlil, uvedení nového PlayStationu i Xboxu je na spadnutí a Jen Aniston a Brad Pitt bok po boku? Stalo se toho ale mnohem víc! Naše Ranní ptáče vám přináší přehled žhavých aktualit.

Poslanci schválili zákaz klecových chovů

Otevřít v galerii (6)
Slepice a člověk v pruhovaném triku
Slepice a člověk v pruhovaném trikuZdroj: Pixabay.com/donnasenzafiato

Od roku 2027 čeká slepice příjemnější život! Poslanci včera konečně schválili zákaz klecových chovů. Tento krok uvítala nejen široká veřejnost, ale především i Marek Voršilka, předseda spolku OBRAZ - Obránci zvířat, která vede kampaň za zákaz klecových chovů slepic.

"Je to fantastický úspěch nejen pro čtyři miliony českých slepic, ale i pro ochranu zvířat celkově. Děkujeme všem poslancům, kteří zákaz klecí podpořili. Sluší se též poděkovat všem, kteří se nejrůznějšími způsoby zapojili do kampaně. Všichni víme, že bez ohromného společenského tlaku by k žádné změně nedošlo. Teď už zbývá jen přesvědčit Senát... Pevně věříme, že senátoři postoj české veřejnosti vyslyší a zákaz klecových chovů na nejbližší schůzi potvrdí."

 

Vakcína bude letos, tvrdí Donald Trump

Otevřít v galerii (6)
Prezident Donald Trump
Prezident Donald TrumpZdroj: Instagram.com/realdonaldtrump

O tom, že Donald Trump nechodí pro ostrá slova daleko, není pochyb. Tentokrát se dostal do křížku s ředitelem Centra pro kontrolu a prevenci nemocí Dr. Robertem Redfieldem. Ten na nedávné konferenci prohlásil, že roušky či jiné obličejové masky mohou být účinnější ochranou proti koronaviru než jakákoli potenciální vakcína a uvedl, že vakcína proti COVID-19 pravděpodobně nebude široce dostupná až do jara nebo léta příštího roku. Proti tomuto se ale prudce ohradil prezident Donald Trump a Redfielda označil za „zmateného“.

"Myslím, že udělal chybu, když to řekl. Jsou to jen nesprávné informace. Možná to nepochopil správně,“

řekl Donald Trump a dodal:

"Vakcína bude mít obrovskou moc. Bude extrémně silná. Bude mimořádně úspěšná. Nebudeme mít problém.“

Celou situaci se pokusil uklidnit mluvčí Centra pro kontrolu a prevenci nemocí.

„Na dnešním jednání dr. ​​Redfield odpovídal na otázku, o které se domníval, že jde o časové období, ve kterém by všichni Američané dokončili očkování proti Covidům, a jeho odhad byl ve druhém nebo třetím čtvrtletí roku 2021. Nemluvil o časovém období, kdy budou dávky vakcíny Covid-19 k dispozici všem Američanům.“

 

Nový Zéland zažívá nejhlubší recesi

Otevřít v galerii (6)
Lidé u stolu při práci
Lidé u stolu při práciZdroj: Pixabay.com/mwitt1337

Nový Zéland se takřka odřízl od zbytku světa. Bojovat se proti Covidu-19 rozhodl pomocí velmi přísných opatření. Odloženy byly dokonce i parlamentní volby. Tyto restrikce si ale nyní vyžádaly svou daň. Země se ocitla v nejhlubší recesi od globální finanční krize v roce 1987. HDP země se mezi dubnem a červnem, kdy došlo k uzavření hranic, snížilo o 12,2%. K největšímu poklesu došlo, podobně jako v celé řadě jiných zemí, v odvětvích, jako je maloobchod, ubytování, restaurace a doprava. Ministr financí Grant Robertson si však zachovává optimismus a uvádí, že čísla HDP jsou lepší, než se očekávalo. Opačného názoru je však hlavní ekonom Westpac Michael Gordon.

„Očekáváme, že po rekordním poklesu HDP v červnovém čtvrtletí bude následovat rekordní nárůst v září.“

Je pravdou, že nových případů přibývá na Novém Zélandu po jednotkách, a tak se možná co nevidět země opět probudí k životu.

 

Přehledně o Playstation 5 a Xbox Series X

Otevřít v galerii (6)
Nový PlayStation 5
Nový PlayStation 5Zdroj: Pixabay.com/everesd_design

Milovníci herních konzulí, zbystřete! Společnost Sony oznámila cenu i datum uvedení nového PlayStationu 5.

499 dolarů, tedy 13 490 Kč si připravte, chcete-li mít nejnovější přírůstek doma. Levnější PlayStation 5 bez čtečky disků vyjde na 399 dolarů, tedy 10 790 Kč. Předobjednávky startují u vybraných prodejců už dnes!

S uvedením nové herní konzule neotálel ani konkurenční Microsoft. Ten nedávno prozradil, že Xbox Series X bude stát 13 499 Kč, levnější varianta pak 7999 Kč. Prodávat se začne 10. listopadu a předobjednávat jej bude možné od 22. září.

 

Nejbohatší fotbalisté světa

Otevřít v galerii (6)
Fotbalista Lionel Messi na hřišti
Fotbalista Lionel Messi na hřištiZdroj: Instagram.com/leomessi

Magazín Forbes sestavil žebříček nejbohatších fotbalistů světa. Poté, co jméno Lionel Messi nedávno rezonovalo celou společností, je jeho jméno opět na pořadu dne. Fotbalista, který co nevidět svlékne dres Barcelony, totiž se svým jměním 126 milionů dolarů přeskočil v bohatství i legendu Cristiana Ronalda. Ten se může pyšnit „pouhými“ 117 miliony dolarů. Bronzovou medaili si pak odnesl brazilský útočník Paris Saint-Germain Neymar s 96 miliony dolarů na kontě a bramborovou placku kolega Kylian Mbappe, zdaleka nejmladší hráč v top 10. Jeho jmění je odhadováno na 42 milionů dolarů.

 

Brad Pitt a Jennifer Aniston bok po boku

Otevřít v galerii (6)
Jennifer Aniston a Brad Pitt
Jennifer Aniston a Brad PittZdroj: Profimedia.cz

Jen a Brad opět spolu?! I když by si to veřejnost jistě přála, tento scénář v jejich osobních životech pravděpodobně už nenastane. Dvojici ale i několik let po rozchodu pojí přátelství a nyní navíc spojila své síly pro dobrou věc. Jak na svém instagramovém účtu odhalil komik Dane Cook, Pitt a Aniston se dnes v podvečer společně sejdou před obrazovkou, aby se zúčastnili hodinového čtení scén z ikonické komedie z roku 1982 Zlaté časy na Ridgemont High. Čtení bude streamováno živě na oficiální facebookové stránce CORE, přes TikTok a LiveXLive. Vedle Aniston a Pitta se ho zúčastní také Morgan Freeman, Julia Roberts, Mathew McConaughey nebo třeba Sean Penn. Výtěžek poputuje neziskové organizaci CORE a REFORM Alliance.

To je od nás dnes už vše. Nezapomeňte si zachovat veselou mysl ať se děje, co se děje, protože jak už řekl filozof Konfucius:

„Náš největší úspěch není v tom, že nepadneme, ale v tom, že vždy vstaneme, kdykoli padneme.“

Byt na prodej Smíchov - Praha 5 - 66m
Byt na prodej Smíchov - Praha 5 - 66m, Praha 5
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze