Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Megan Fox kritizuje Hollywood. Česko se probouzí z pandemie. Nintendo slaví rekordní rok

Lukáš Bilinec
10. května 2021
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut
Hollywoodská herečka Megan Fox

Hollywoodská herečka a trojnásobná matka Megan Fox se otevřeně rozpovídala o těžkých podmínkách v zábavním průmyslu. Podmínky se naopak zlepšují pro české podnikatele. Mnozí z nich od dnešního dne mohou otevřít po dlouhých měsících své obchody. A věděli jste, která hra od společnosti Nintendo se v loňském roce prodávala nejlépe? 

Zmizel hlavní lékař nemocnice, kde byl hospitalizovaný Navalnyj

Otevřít v galerii (5)
Ruský opoziční předák Alexej Navalnyj
Ruský opoziční předák Alexej NavalnyjZdroj: Profimedia.cz

Loni v létě byl po své otravě kritik Kremlu Alexey Navalnyj uvězněn v sibiřské nemocnici. Bývalý hlavní lékař Alexej Murakhovsky, který je v současnosti regionálním ministrem zdravotnictví v Omské oblasti, je nezvěstný. Naposledy byl viděn v pátek.

"Ruské ministerstvo vnitra pro oblast Omsk obdrželo 8. května zprávu, že ve vesnici Pospelovo v okrese Bolsheukovsky opustil loveckou základnu na čtyřkolce muž, obyvatel Omsku, narozený v roce 1971. Jel do lesa. Známí zmizelého se jeden den pokoušeli muže najít, poté celou věc nahlásili policii,"

uvádí se v prohlášení. V něm se dále zmiňuje, že do pátrací a záchranné akce jsou zapojeny pohotovostní služby, policie, lovečtí inspektoři, dobrovolníci, i národní garda. Podařilo se jim prozatím nalézt čtyřkolku, na které Murakhovsky z lovecké základny odjel. Nalezena byla zhruba 6,5 kilometru od ní. Hledání výrazně komplikuje obtížný terén, plný mokřadů. 

Prodej luxusního mezonetu 3+kk se střešní
Prodej luxusního mezonetu 3+kk se střešní, Praha 5

V Čechách pokračuje masivní rozvolňování 

Otevřít v galerii (5)
Pražský obchod oděvní značky Gucci
Pražský obchod oděvní značky GucciZdroj: Unsplash/ Christian Wiediger

Jak už jsme si v posledních týdnech zvykli, v pondělí vždy dochází k uvolňování koronavirových opatření. Nejinak je tomu i dnes, kdy se otevřou všechny obchody a řada dalších služeb. Mnohé z nich přitom byly zavřené od loňského podzimu. Pořád v nich však platí přísná bezpečnostní opatření. Nutné je nosit respirátor a v obchodě by neměl být více než jeden zákazník na 15 metrů čtverečních. Svůj provoz spustí i tetovací salony a solária. Prozatím zůstávají zavřeny ubytovací služby, fitness centra, bazény a restaurace a bary. Vláda by však v tomto týdnu měla projednat, zda-li by od příštího pondělí nebylo možné otevřít hotely a zahrádky restaurací. Třeba v sousedním Slovensku již vnější prostory restaurací i bazény a fitness centra fungují několik týdnů. Dnešním dnem se také do školních lavic vrátí žáci 2. stupně základních škol a nižších stupňů gymnázií a konzervatoří. Poslední výraznou změnou je možnost odložit ochranu úst a nosu venku, pokud lze dodržet maximální počet dvou osob na dvou metrech. Stále však platí povinnost nošení respirátoru v některých venkovních prostorách, třeba na zastávkách MHD. Dále pokračuje klesající trend nových pozitivních případů nemoci COVID-19 a v nemocnicích je poprvé od října loňského roku méně než 2000 lidí, hospitalizovaných s tímto onemocněním. 

Japonci si přejí zrušení olympijských her

Otevřít v galerii (5)
Symbol olympismu – pět navzájem se protínajících kruhů
Symbol olympismu – pět navzájem se protínajících kruhůZdroj: Pixabay/ Vicart26

Do posunutých Olympijských her v Tokiu zbývá již jen pár měsíců, ale stále není jasné, zda-li se uskuteční. Japonský premiér Yoshihide Suga dnes uvedl, že nikdy neupřednostní olympiádu před lidskými životy. Reagoval tak nejspíše na průzkumy veřejného mínění, jejichž výsledky byly dost překvapivé. Většina Japonců si totiž přeje olympijské hry zrušit. V Tokiu platí výjimečný stav nejméně do konce května. Míra očkování je v Japonsku jedna z nejnižších mezi bohatými národy. Japonský premiér ještě před pár týdny říkal, že se olympijské hry rozhodně uskuteční a proběhnou bezpečným způsobem. Již dříve říkal, že na akci nebudou mít přístup zahraniční diváci a plánovači tokijské olympiády už i vydali propracovanou příručku pravidel, zaměřených na prevenci proti šíření nákazy koronavirem. Deník Yomiuri Shimbun provedl od pátku do neděle průzkum, který ukázal, že 59 % lidí v Japonsku si přeje, aby byly olympijské hry zrušeny. V dalším víkendovém průzkumu TBS News, kde již figurovala i možnost odložení, si nepřálo pořádání her letos 65 % obyvatel. Sedmatřicet procent z nich bylo pro úplné zrušení, 28 % pak požadovalo další odklad. Více než 300 tisíc lidí také podepsalo za poslední týden petici za zrušení her. 

Megan Fox si postěžovala na tlak zábavního průmyslu

Otevřít v galerii (5)
Megan Fox a její aktuální přítel Machine Gun Kelly
Megan Fox a její aktuální přítel Machine Gun KellyZdroj: Profimedia.cz

Čtyřiatřicetiletá herečka Megan Fox se v talkshow zpěvačky Kelly Clarkson opřela do Hollywoodu. Podle jejího názoru není přizpůsoben ženám, které se stanou matkami. Tlak na hubnutí po porodu je prý příliš velký. Megan má tři děti se svým bývalým manželem Brianem Austinem Greenem. 

"Jakmile dosáhnete určité fáze těhotenství, nemůžete se objevit na kameře. Je to nemilosrdné. Navíc na vás po porodu okamžitě padne tlak okolí a přímé otázky ve smyslu - vzdáváš se? jsi teď jen máma? Cítíte se zbytečně provinile. Do práce pak nastupujete příliš brzy, jen abyste uspokojila ty lidi. Je to všechno příliš stresující a je těžké se u toho dobře postarat o sebe a své dítě. Je to už moc dlouho patriarchát. Rozhodují tam lidé, kteří tyto situace ani nemohou pochopit,"

řekla jedna z nejslavnějších hereček světa, která se proslavila rolemi ve filmech jako Transformers, Svobodní se závazky, Diktátor, nebo Želvy Ninja. V nejbližší době se na ní můžeme těšit v thrilleru Midnight in the Switchgrass, kde si zahrála po boku aktuálního přítele Machine Gun Kellyho, nebo v komediálním dramatu Big Gold Brick. 

Nejziskovější rok v historii Nintendo 

Otevřít v galerii (5)
Mario, Luigi a Yoschi od firmy Nintendo
Mario, Luigi a Yoschi od firmy NintendoZdroj: Pixabay/ Alexas_Fotos

Japonská firma Nintendo zvládá koronavirovou pandemii ve velkém stylu. Zažila nejúspěšnější rok ve své více než stotřicetileté historii. Podle finančních výsledků společnost ve fiskálním roce od 1. dubna 2020 do 31. března 2021 zaznamenala růst provozních zisků o více než 81 procent, běžného zisku dokonce o 88,4 %. Nový rekord v hrubém zisku činí více než 16,1 miliardy amerických dolarů (skoro 340 miliard českých korun). Za uplynulý rok společnost prodala více než 230 milionů kusů her. Nejprodávanějším titulem je Animal Crossing: New Horizons, kterého se prodalo více než 20 milionů. Následují Mario Kart 8 Deluxe, Super Mario 3D All-Stars a Ring Fit Adventure. Firma však připouští, že dopady koronavirové pandemie mohou přijít až časem, když bude omezena výroba a dodávka produktů. 

Více zpráv už se do pondělního ranního ptáčete nevešlo. Závěrem pro vás ještě máme citát od amerického generála George Pattona:

"Bojovat za něco je lepší než žít pro nic."

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze