Top hledané
Výsledky (0)
Společnost Microsoft popsala způsoby, jak se ruská propaganda pokouší ovlivnit americké volby.

Ranní ptáče: Microsoft odhalil ruské snahy ovlivnit americké volby. Na Oktoberfestu končí marihuana, zůstane jen pivo

Radim Červenka
18. dubna 2024
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Microsoft

Podle informací Microsoftu jsou v internetovém prostoru publikovány produkty ruské propagandy, jejichž cílem je ovlivnit letošní prezidentské volby v USA. Na slavném německém Oktoberfestu nepůjde kouřit marihuanu kvůli nové bavorské legislativě. Izrael se nehodlá řídit mezinárodními doporučeními směrem k Íránu, vyplynulo z rozhovoru mezi Benjaminem Netanjahuem a Davidem Cameronem. Sněmovna reprezentantů USA bude jednat o klíčovém balíčku pomoci pro Ukrajinu.

Technologický gigant uvedl v jakém tempu Rusové ovlivňují americké volby

Společnost Microsoft ve středu uvedla, že ruské online kampaně s cílem ovlivnit nadcházející prezidentské volby v USA se během posledních 45 dní rozběhly, ale pomaleji než v minulých volbách. Účty napojené na Rusko šíří rozdělující obsah zaměřený na americké publikum, včetně kritiky americké podpory Ukrajiny ve válce s Ruskem, uvedli ve zprávě výzkumníci technologického gigantu.

Ruské velvyslanectví ve Washingtonu na žádost o komentář nereagovalo, ale Kreml minulý měsíc uvedl, že se do listopadových amerických voleb vměšovat nebude. Odmítl také obvinění USA, že Rusko organizovalo kampaně s cílem ovlivnit americké prezidentské volby v letech 2016 a 2020, napsala agentura Reuters.

Byt k pronámu Staré město 192m
Byt k pronámu Staré město 192m, Praha 1

Pivní festival Oktoberfest zakázal kouření marihuany

Vláda jihoněmecké spolkové země Bavorskov úterý oznámila, že zakáže kouření konopí na veřejných festivalech, v pivních zahradách a dokonce i na nejpopulárnějším pivním festivalu na světě Oktoberfestu. Kde budou moci návštěvníci vypít nelimitované množství piva, ale bez možnost kouřit marihuanu.

Místní úřady v Bavorsku budou také moci zakázat konzumaci konopí na veřejných prostranstvích, jako jsou venkovní bazény a parky pro volný čas, jakým je například mnichovská Englischer Garten, uvedla ohledně zákazu agentura AP.

Netanjahu řekl Cameronovi, že o odplatě Íránu rozhoduje Izrael

Benjamin Netanjahu řekl britskému ministru zahraničí Davidu Cameronovi, že Izrael "sám rozhodne", jak reagovat na íránský útok. Dále uvedl, že jeho vláda "udělá vše nezbytné, aby se bránila". Slova zazněla během rozhovorů, které měly podle britských představ zabránit eskalaci. před vznikem státu Izrael bylo jeho území právě pod mandátní správou Britů.

Netanjahu opakovaně slíbil, že na bezprecedentní raketový útok a útok dronem o víkendu odpoví. Rozhovor mezi státníky je reakcí na snahy světových velmocí mírnit eskalaci dalšího konfliktu na Blízkém východě, informovala BBC.

Kongresmani se chystají rozhodnout o klíčovém balíčku pro Ukrajinu

Republikánský předseda Sněmovny reprezentantů USA Mike Johnson ve středu prohlásil, že Sněmovna reprezentantů bude o pomoci Ukrajině, Izraeli a Indopacifiku hlasovat již v sobotu, více než dva měsíce poté, co balíček prošel Senátem. Pomoc je zásadní pro obrané možnosti Ukrajinců proti ruské agresi.

Výbor pro rozpočtové prostředky Sněmovny reprezentantů představil legislativu poskytující bezpečnostní pomoc ve výši více než 95 miliard dolarů, včetně 60,84 miliardy dolarů (cca 1,3 bilionu korun) na řešení konfliktu na Ukrajině a pomoc regionálním partnerům při zvládání ruské invaze, z čehož 23,2 miliardy dolarů bude použito na doplnění amerických zbraní, zásob a zařízení používaných Ukrajinci, uvedla agentura Reuters.

Zdroje: Reuters.com, Apnews.com, Bbc.com

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze