Top hledané
Výsledky (0)
Migrační balíček schválil Evropský parlament v první polovině dubna, pravidla mají platit od roku 2026

Ranní ptáče: Migrační pakt pomůže jen částečně, tvrdí čeští europoslanci. Španělský premiér zvažuje kvůli své ženě složení mandátu

Radek Polák
25. dubna 2024
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Podle Vondry není pakt dostačující a situaci nevyřeší

Ve Štrasburku diskutovalo osm českých zástupců vládních stran, opozičních hnutí a mimoparlamentní strany o tom, co přinese migrační pakt. Podle většiny to budou jen dílčí zlepšení současné situace. Manželka španělského premiéra Pedro Sánchez bude čelit vyšetřování za údajné ovlivňování a korupci“, šéf tamní vlády proto zvažuje i odstoupení ze své funkce.

Migrační pakt zlepší výměnu dat, chybí vracení migrantů

Schválený migrační pakt migraci do Evropy nezastaví. Zlepší sice screening či sdílení údajů, chybí v něm ale návratová politika vůči neúspěšným žadatelům o azyl. Diskutovalo osm zástupců vládních stran, opozičních hnutí a mimoparlamentní strany. 

„Problém paktu je, že se nepodaří zastavit proud lidí, kteří nemají na azyl nárok,"

Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha
Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha, Praha 1

uvedl europoslanec ODS Alexandr Vondra. Podle něj balíček pomůže jižním státům a solidarita je na místě, není ale dotažena návratová politika a nutné by bylo zpřísnit i podmínky azylu a vyplácení sociálních podpor v členských zemích, napsal server Ceskenoviny.cz.

Pod španělským premiérem se kýve kvůli jeho ženě židle

Španělský premiér Pedro Sánchez oznámil, že ruší do příštího týdne své veřejné vystupování. Důvodem je plánované zahájení vyšetřování proti jeho manželce za údajné „ovlivňování a korupci“ spojené s jejími obchodními aktivitami. Sánchez na síti X napsal, že své rozhodnutí o tom, zda zůstane premiérem, oznámí příští pondělí. To vše se děje v době, kdy se v některých oblastech země konají místní volby. V severním Baskicku minulou Socialistická strana získala více křesel než konzervativci i krajně pravicová strana Vox. Průzkumy navíc předpovídají, že Socialisti si povedou lépe také v regionálních volbách v Katalánsku, které se konají už příští měsíc, dodala k tomu televize CNN.

Otevřít v galerii (1)
Španělský soud bude rozhodovat o vině manželky španělského premiéra
Španělský soud bude rozhodovat o vině manželky španělského premiéraZdroj: Pixabay

Jeden ze čtyř Američanů neočekává, že půjde do důchodu

Více než čtvrtina dospělých ve Spojených státech, kteří jsou starší 50 let, tvrdí, že očekávají, že nikdy nepůjdou do důchodu. 70 procent se pak obává, že ceny rostou rychleji než jejich příjem, zjistil průzkum společnosti AARP. Jeden ze čtyř respondentů nemá přitom žádné úspory na penzi. Třetina z nich má na kreditní kartě zůstatek vyšší než 10 tisíc a 12 procent dokonce okolo 20 tisíc amerických dolarů. K důvodům, proč si lidé nemohou spořit na důchod, patří zejména každodenní výdaje a náklady na bydlení, včetně nájmu a splátek hypotéky. Studie AARP byla založená na rozhovorech s více než 8 tisíci respondenty, uvedla agentura AP.

Klimtův obraz se vydražil za rekordních 758 milionů korun

Obraz Podobizna slečny Lieserové od Gustava Klimta, který byl dlouhou dobu považován za ztracený, se včera ve Vídni vydražil za 30 milionů eur, tedy v přepočtu 758 milionů korun. Tříčtvrteční portrét mladé ženy v modrých šatech v pestrobarevné peleríně a na červeném pozadí byl desítky let skryt v soukromém vlastnictví u rakouských majitelů. Je to jeden z posledních obrazů, na kterých malíř před svou smrtí v únoru 1918 pracoval. 

Aukce tak překonala dosavadní rakouský rekord, který patřil dílu Franse Franckena II. s názvem "Věčné dilema lidstva: Volba mezi ctností a neřestí". To bylo v roce 2010 vydraženo za sedm milionů eur, napsal server Ceskenoviny.cz.

 

Zdroje: Ceskenoviny.cz, AP, CNN

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: