Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče

Ranní ptáče: Miloš Zeman otevře svou kancelář. Vyšetřování smrti podnikatele Kellnera zkomplikovalo vyzvedávání vrtulníku

Radek Polák
14. dubna 2023
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Miloš Zeman

FBI v souvislosti s únikem utajovaných amerických dokumentů zatkla Jacka Teixeira. Ten bude čelit obviněním podle zákona o špionáži. Vyšetřování nehody vrtulníku, při níž na Aljašce zemřel i český miliardář Petr Kellner, se protáhlo, protože více než rok trvalo, než se z horské oblasti podařilo vyzvednout důležité součásti stroje.

Poté, co opustil Pražský hrad, se bude muset Miloš Zeman spokojit se skromnější kanceláří

Zeman otevře vlastní kancelář

Bývalý prezident Miloš Zeman příští středu otevře podle tvrzení deníku Blesk v Jaselské ulici v Praze Bubenči svou kancelář. Zpočátku v ní plánuje být jeden den v týdnu. Bývalý prezident zde bude poskytovat rozhovory. Konat se v ní budou také setkání a sloužit bude i k běžné administrativě. Kancelář má pronajatou od pražského arcibiskupství. Nájemcem je spolek Přátelé Miloše Zemana, který má na starosti financování. Zemanův spolek vznikl v roce 2008 z iniciativy jeho někdejšího spolupracovníka Miroslava Šloufa, který měl původně dostat někdejšího premiéra a předsedu ČSSD zpátky do politiky.

 

Na původce uniklých zpráv o válce na Ukrajině se zaměří FBI

V souvislosti s prozrazením tajných vojenských dokumentů o válce na Ukrajině chce FBI vyslechnout člena Massachusetts Air National Guard 21letého Jacka Teixeira, uvedla agentura AP. Gardista, který se specializuje na zpravodajství, měl vést chatovací skupinu, kde byly dokumenty prezentovány. Teixeira odhalil deník The New York Times. Podle serveru Ceskenoviny.cz již FBI dotyčného zatkla.

K úniku informací došlo nejspíše prostřednictvím zabezpečených počítačových terminálů, kde uživatelé získají přístup na základě svých přihlašovacích údajů. Americký prezident Joe Biden v souvislosti s tímto případem řekl, že byly prozrazeny citlivé vládní dokumenty, na druhu stranu „není tam nic, o čem bych věděl, že by to mělo velký význam."

Prodej bytu s balkónem, Karolíny Světlé Praha
Prodej bytu s balkónem, Karolíny Světlé Praha, Praha 1

Kellner nepřežil kvůli komplikovanému vyzvedávání havarovaného vrtulníku

Vyšetřování nehody vrtulníku, při níž zemřel známý podnikatel Petr Kellner, se údajně protáhlo kvůli komplikovanému vyzvedávání součástí stroje z hor, napsaly Novinky.cz, které se tak odvolaly na informaci amerických úřadů. Při tragické nehodě helikoptéry na Aljašce miliardář zemřel společně se třemi dalšími muži v roce 2021. Již dříve bylo oznámeno, že Kellner havárii samotnou přežil a žil ještě zhruba dvě hodiny po havárii.

Otevřít v galerii (3)
Podnikatel zemřel již před dvěma roky
Podnikatel zemřel již před dvěma rokyZdroj: Profimedia

Festival popkultury Comic-Con Prague startuje již počtvrté v Praze

Dnes začíná čtvrtý ročník festivalu popkultury Comic-Con Prague. Hvězdou víkendového programu bude například americký herec Danny Glover, kterého znají fanoušci především díky roli detektiva Rogera Murtaugha ze série akčních filmů Smrtonosná zbraň. Dále dorazí Ian McDiarmid, herec a režisér známý pro svou roli císaře Palpatina v sérií Star Wars nebo herečka Christina Chongová, která hraje jednu z hlavních rolí v seriálu Star Trek: Podivné nové světy. Setkání fanoušků komiksů, sci-fi a fantasy filmů, seriálů a knih potrvá v libeňském centru O2 universum do 16. dubna, informoval portál Ceskenoviny.cz

Otevřít v galerii (3)
Na akci se představí také hvězdy ze Star Wars
Na akci se představí také hvězdy ze Star WarsZdroj: Pixabay

Hokejové semifinále bylo nejdelším v české historii

Hokejisté Vítkovic zvítězili v šestém utkání semifinále extraligy v Hradci Králové 2:1 ve čtvrtém prodloužení a vynutili si sobotní rozhodující sedmý zápas na domácím ledě. V čase 138:51 rozhodl nejdelší zápas v historii domácí nejvyšší soutěže v oslabení kapitán Ostravanů Dominik Lakatoš. Vítkovice, které už prohrávaly 0:3 na zápasy, tak stále živí naději na to, že by mohly takto nepříznivý stav v sérii ještě otočit, uvedl server Aktualne.cz.

Otevřít v galerii (3)
Domácí hokejová liga se blíží do finále
Domácí hokejová liga se blíží do fináleZdroj: Pixabay

Zdroje: Ceskenoviny.cz, Aktualne.cz, Blesk.cz, Novinky.cz, AP

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze