Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče

Ranní ptáče: Miloš Zeman podporuje pomoc Ukrajině. V Tatrách spadla lavina. Škoda auto možná opustí čínský trh

Barbora Večeřová
12. prosince 2022
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Miloš Zeman podporuje Ukrajinu

Dobré ráno! Nový týden je tu a s ním i další Ranní ptáče, se kterým přichází to nejdůležitější, co byste dnes měli vědět. 

Miloš Zeman chce nadále podporovat Ukrajinu

Prezident Miloš Zeman je pro pokračování pomoci Ukrajině. Ekonomické by v tomto případě měly ustoupit zájmům bezpečnostním, řekl podle ČTK v rozhovoru Českému rozhlasu Radiožurnál. Ruská invaze na Ukrajinu ale nezměnila jeho pohled na kauzu explozí ve Vrběticích na Zlínsku v roce 2014. Loni Zeman zpochybňoval, že existuje jen jedna vyšetřovací verze výbuchů skladů ve Vrběticích v roce 2014. 

"Jsou to dvě naprosto nespojité věci,"

řekl ke kauze.

Prodej luxusní vily se zahradou, Praha 6
Prodej luxusní vily se zahradou, Praha 6, Praha 6

 

V Oděse jsou bez proudu stovky tisíc lidí 

Počet lidí, kteří zůstávají v ukrajinském městě Oděsa po sobotních útocích Ruska bez elektřiny, klesl na 300.000. Podle informací ČTK o tom v neděli informoval starosta Hennadij Truchanov server BBC News.. Podle něj je situace ve městě v zásadě pod kontrolou. 

 

V Tatrách spadla lavina 

Ve Vysokých Tatrách zemřeli pod lavinami dva Slováci a jeden Polák, informují Novinky. Slováci se vydali na poslední část cesty i přes špatné počasí, to se jim stalo osudným, uvedla dnes slovenská horská záchranná služba. Na polské straně hor se podařilo dva zavalené zachránit, byli převezeni do nemocnice, informuje agentura DPA.

Otevřít v galerii (2)
V Tatrách zemřeli tři lidé
V Tatrách zemřeli tři lidéZdroj: Prodimedia

Škoda Auto možná opustí čínský trh

Škoda Auto zvažuje odchod z čínského trhu, rozhodne se v příštím roce, uvádí agentura Reuters. Firma by se mohla více zaměřit na indický trh, který je pro automobilku lukrativnější a není zde takový konkurence jako na čínském, píše iRozhlas

Otevřít v galerii (2)
O osudu Škoda Auto se rozhodne se v příštím roce
O osudu Škoda Auto se rozhodne se v příštím roceZdroj: František Vlček / MAFRA / Profimedia

Viktor But podporuje Putina

Ruský obchodník se zbraněmi Viktor But, který ve čtvrtek opustil americké vězení výměnou za propuštění americké basketbalistky Brittney Grinerové z ruské trestanecké kolonie, prohlásil, že je hrdý na ruského prezidenta Vladimira Putina a že podporuje ruské útoky na Ukrajinu, uvádí Novinky s odkazem na televizi RT. 

 

Zdroje: ceskenoviny.cz, novinky.cz, irozhlas.cz

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze