Top hledané
Výsledky (0)
Celostátní výbor STAN se shodl na novém ministru školství

Ranní ptáče: Ministra školství Balaše nahradí Bek. Japonské přistání na Měsíci se nezdařilo

Radek Polák
26. dubna 2023
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Bek byl potvrzen na pozici nového ministra

V čele ministerstva školství nahradí Vladimíra Balaše, který minulý týden ohlásil ze zdravotních důvodů rezignaci, Mikuláš Bek. Výrobce kabelek Louis Vuitton, šampaňského Moët & Chandon a koňaku Hennessy nejbohatšího člověka světa Bernarda Arnaulta se dostal mezi největší podnikatelské skupiny světa.

Na místo ministra školství nastoupí Mikuláš Bek

Hnutí STAN navrhne do funkce ministra školství dosavadního ministra pro evropské záležitosti Mikuláše Beka a na jeho místo nynějšího náměstka ministra zahraničí Martina Dvořáka. Nominace předsednictva potvrdil na úterním on-line jednání celostátní výbor hnutí. Bek má v čele ministerstva školství nahradit Vladimíra Balaše, jenž požádal o uvolnění z funkce kvůli dlouhodobým zdravotním problémům po prodělání covidu-19. Poslanecký mandát si zatím ponechá, napsal portál Aktualne.cz.

Výrobce luxusního zboží LVMH se posunul mezi deset největších společností světa

Tržní hodnota francouzského giganta v oblasti luxusního zboží LVMH přesáhla 500 miliard dolarů, což je asi 10,7 bilionu korun, čímž se stal historicky první evropskou společností, která tohoto milníku dosáhla, uvedl server Euro.cz. Jen za minulý rok vykázala skupina, jejíž název tvoří jména dceřiných společností, a sice výrobce kabelek Louis Vuitton, producenta šampaňského Moët & Chandon a koňaku Hennessy, tržby ve výši 79,2 miliardy eur, tedy zhruba 1,8 miliardy korun. Úspěch přichází poté, co se skupina díky svým výsledkům zařadila mezi deset největších společností světa. Rostoucí hodnota společnosti zvětšila majetek šéfa skupiny Bernarda Arnaulta, který je tak nejbohatším člověkem světa. 

Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ
Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ, Okolí Prahy
Otevřít v galerii (4)
Zájem o francouzské luxusní zboží roste
Zájem o francouzské luxusní zboží rosteZdroj: Pixabay

Primátorem Ostravy bude Dohnal z ODS

Třetí největší město v Česku Ostravu povede koalice složená z hnutí ANO a uskupení Spolu, Ostravak, Starostové pro Ostravu a Piráti. Primátorem bude Jan Dohnal z ODS. Dohodli se na tom včera večer zástupci jednotlivých koaličních subjektů. V pětapadesátičlenném zastupitelstvu bude mít nová koalice převahu 37 hlasů, informoval server Ceskenoviny.cz

I po odchodu některých členů zůstalo ANO v zastupitelstvu nejsilnějším politickým klubem se 13 členy. Spolu má devět mandátů, Ostravak osm a Starostové pro Ostravu čtyři a Piráti tři. V opozici tak zůstává SPD a Ostravská levice se třemi mandáty. Nově by v něm mělo být také uskupení JDETO!!! bývalého primátora Macury.

Otevřít v galerii (4)
Ostrava má starostu z jiného uskupení, než bylo doteď hnutí ANO
Ostrava má starostu z jiného uskupení, než bylo doteď hnutí ANOZdroj: Profimedia

Japonský pokus o přistání modulu na Měsíci nevyšel

Modul Hakuto-R se podle portálu Ceskenoviny.cz při pokusu o přistání na Měsíc zjevně zřítil na jeho povrch, jak potvrdila tokijská firma ispace, které modul patří. Firma s modulem ztratila kontakt krátce před plánovaným přistáním.

Pro ispace je to velké zklamání po čtyřapůlměsíční misi, kdy měla na dosah to, co předtím dokázaly jen tři země. Úspěšné přistání vesmírného zařízení na Měsíci se v minulosti v rámci oficiálních vládních programů podařilo jen Spojeným státům, Rusku a Číně.

Otevřít v galerii (4)
O první úspěšné přistání na Měsíci se v minulosti zasloužila posádka Apollo
O první úspěšné přistání na Měsíci se v minulosti zasloužila posádka ApolloZdroj: Pixabay

Ed Sheeran čelí soudu

Začal soud, který projednává žalobu dědiců zpěváka Marvina Gaye na Eda Sheerana. Dědicové zažalovali Sheerana kvůli tomu, že melodie anglické popové hvězdy z roku 2014 „Thinking Out Loud“ má „nápadnou podobnost“ se soulovou klasikou z roku 1973 „Let's Get It On“ a „otevřené společné prvky“. „Let's Get It On“ již zazněla v bezpočtu filmů a reklam. Skladba „Thinking Out Loud“ zase získala Grammy za píseň roku. Soud by měl trvat až dva týdny, uvedla agentura AP.

Otevřít v galerii (4)
Hudba se může dostat až k soudu
Hudba se může dostat až k souduZdroj: Pixabay

Zdroje: Ceskenoviny.cz, Aktualne.cz, Euro.cz, AP

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze