Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Musk se přiblížil k Marsu. Trump hlásí comeback. Intercontinental čeká rekonstrukce

Linda Veselá
09. října 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty čtení
Elon Musk stojí ve tmavém obleku

První astronaut se přiblížil k Marsu! A to pěkně stylově a v červeném sporťáku. Stylové změny čekají také hotel Intercontinental, který dostane nový kabátek. Čeká ho rekonstrukce za miliardy! 

Jak se změní hotel Intercontinental?

Otevřít v galerii (7)
Žena se registruje do hotelu
Žena se registruje do hoteluZdroj: freepik.com/photos/travel

Hotel Intercontinental čeká rekonstrukce a revitalizace za přibližně 2,5 miliardy korun. Jak po ní bude hotel vypadat? To návštěvníkům od pondělí ukáže infocentrum, kde si budou moci prohlédnout vizualizace jeho nové podoby. Hosté pak rovnou mohou vyjádřit svůj názor v dotaznících. Chystaná rekonstrukce má několik fází - vnitřní, venkovní a revitalizaci okolního prostoru. 1. náměstek primátora hl. m. Prahy Petr Hlaváček je za otevření infocentra rád:

“V Praze 1 je mnoho starousedlíků, kterých se každá změna dotýká, a určitě přispějí k tomu, aby projekt byl pro obyvatele hlavního města přínosný.”

V lednu hotel za téměř 5,8 miliardy koupila trojice podnikatelů Eduard Kučera, Pavel Baudiš a Oldřich Šlemr prostřednictvím společnosti R2G Heritage. Zrekonstruovaný hotel bude provozován pod značkou Fairmont.

 

Trump bude moci na veřejnost

Otevřít v galerii (7)
Donald Trump v modrém obleku tleská
Donald Trump v modrém obleku tleskáZdroj: facebook.com/DonaldTrump

Americký prezident Donald Trump plánuje návrat do společenského života. Po nákaze koronavirem dokončil léčbu a jeho stav je nyní stabilní. V sobotu by se chtěl dokonce účastnit meetingu na Floridě. 

Trumpovi vyšel pozitivní test na covid-19 teprve před týdnem, několik dní pak strávil ve vojenské nemocnici. 

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město, Praha 1

Do třetice... 

Otevřít v galerii (7)
Žena s rouškou se dívá z okna
Žena s rouškou se dívá z oknaZdroj: freepik.com/photos/woman

Česko už po třetí tento týden překonává rekord v počtu nakažených nemocí covid-19. Za čtvrtek přibylo dalších 5394 nakažených. To je o několik desítek více než ve středu. Rapidně narůstá i počet úmrtí. Celkově v Česku nemoci podlehlo 869 lidí. 

Ve čtvrtek také ministr zdravotnictví Roman Prymula avizoval další opatření. Ta zastaví kulturní i sportovní akce a dotknou se také školáků:

„Musíme zamezit kontaktu osob. Snažili jsme se opatření nastavit tak, aby byly ekonomické dopady co nejmenší.“

 

Největší vojenská přehlídka v historii

Otevřít v galerii (7)
Vojenská přehlídka v Severní Koreji
Vojenská přehlídka v Severní KorejiZdroj: Profimedia

I přes koronavirovou krizi připravuje Kim Čong-un zemi na největší vojenskou přehlídku v historii Severní Koreji. Tisíce vojáků se na ni chystají už měsíce. Podle uniklých informací Pchjongjang v březnu mobilizoval okolo 32 000 vojáků. Místo jejich výcviku proto muselo být zvětšeno. 

Odborníci se také domnívají, že během přehlídky Severní Korea předvede svou techniku - mezikontinentální balistické střely či balistické střely odpalované z ponorky.

 

Starman v Tesle se přiblížil k Marsu!

Otevřít v galerii (7)
Elon Musk ve tmavém obleku
Elon Musk ve tmavém oblekuZdroj: Profimedia

Elektromobil Elona Muska korzující vesmírem a „řízený“ Starmanem – figurínou ve skafandru - poprvé proletěl kolem Marsu. Do vesmíru vůz před necelými dvěma lety vynesla raketa společnosti SpaceX Falcon Heavy:

„Starman, který byl naposledy viděn, když opouštěl Zemi, se poprvé přiblížil k Marsu — dostal se do vzdálenosti 0,05 astronomických jednotek (pod 8 milionů kilometrů) k Rudé planetě.“ 

Na Zemi se však jen tak nevrátí. Otázkou navíc je, co s vozem udělají podmínky ve vesmíru. Navržen byl totiž pro ty na Zemi. Auto také veze svou vlastní miniaturu od Hot Wheels s malým Starmanem uvnitř, stejně jako kultovní sci-fi romány Nadace od Isaaca Asimova či Stopařova průvodce galaxií od Douglase Adamse. 

 

EasyJet poprvé prodělává

Otevřít v galerii (7)
Pohled na křídlo letadla
Pohled na křídlo letadlaZdroj: freepik.com/photos/travel

Letecká nízkonákladová společnost EasyJet varovala, že čelí celoročním ztrátám ve výši až 25 miliard korun. Děje se tak vůbec poprvé za 25 let její existence. Kapacita jejích spojů je v současném čtvrtletí naplněna jen ze čtvrtiny a firma očekává, že takto i vstoupí do nového roku. Naznačila proto britské vládě, že bude potřebovat pomoc.

Společnost už dříve v tomto roce omezila své náklady. Zrušila zhruba 4500 pracovních míst a některá letadla prodala. I tak však její čistý dluh přesahuje miliardu liber.  

 

Orlando Bloom a jeho mini já

Otevřít v galerii (7)
Orlando Bloom a Katy Perry
Orlando Bloom a Katy PerryZdroj: Instagram.com/orlandobloom

Britský herec Orlando Bloom si roli novopečeného otce opravdu užívá. Při své poslední návštěvě v Ellen DeGeneres Show zavtipkoval, že ale vlastně ani neví, komu je jeho dcera podobná. 

„Bylo to legrační, protože když přišla na svět, říkal jsem si: Ach, to jsem já! Je to mé mini já. A pak, naštěstí, dostala ty modré oči Katy, což bylo perfektní."

vzápětí ale herec pokračoval.

"Pak ale vypadá trochu jako moje máma. Takže mě to zmátlo, protože Katy kojí tohle mé mini já podobné i mé matce... koho bude připomínat příště?!

To je od nás už všechno! Přejeme vám hezký víkend. Proč si třeba nezajít posedět s přáteli, i když ode dneška bohužel už jen do osmi večer? Jak řekl bývalý americký prezident Woodrow Wilson:

,,Přátelství je jediným tmelem, který kdy bude držet svět pohromadě."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze