Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče. Zkuste to také!

Ranní ptáče: MX2 ztratila talent. Keira Knightley opět na scéně. Dara Rolins slaví narozeniny.

Valentina Lebová
07. prosince 2021
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty čtení
Keira Knightley

Krásné úterní ráno. Týden stále před námi, a proto ani dnes nesmí chybět aktuality, které se staly doma a ve světě. A jaké zprávy máme na mysli? Na to se právě teď jdeme podívat.

Banky varují před podvodníky

Otevřít v galerii (8)
Banky varují před podvodníky
Banky varují před podvodníkyZdroj: Pixabay

Česká bankovní asociace varuje klienty bank před novou vlnou podvodných útoků. Podvodníci využívají nepozornosti klientů v předvánočním období a pod záminkou, že jsou jejich peníze v ohrožení, je donutí vybrat úspory a vložit je na podvodné účty prostřednictvím bankomatů na kryptoměny. Četnost těchto podvodů v posledních týdnech dramaticky stoupla.

MX2 ztratila talent

Otevřít v galerii (8)
Zemřel talent motokrosu MX2
Zemřel talent motokrosu MX2Zdroj: Pixabay
Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m
Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m, Praha 4

Při sobotním lavinovém neštěstí na hoře Lackenspitze zahynul talentovaný rakouský motokrosař René Hofer. Informovala o tom agentura APA. Devatenáctiletý Hofer byl továrním jezdcem KTM. Letos v říjnu vybojoval vítězství ve Velké ceně Pietramuraty ve třídě MX2. V konečném pořadí mistrovství světa obsadil šesté místo.

Bojkot olympiády v Číně

Otevřít v galerii (8)
Bojkot olympiády v Číně
Bojkot olympiády v ČíněZdroj: Pixabay

Na zimní olympijské hry v Pekingu se příští rok nevypraví žádní představitelé vlády USA. Mluvčí Bílého domu Jen Psaki rozhodnutí odůvodnila porušováním lidských práv v Číně. Cílem je naznačit Pekingu, že nemůže pokračovat ve svém současném kurzu.

Omikronová party v Norsku

Otevřít v galerii (8)
Omikronová party v Norsku
Omikronová party v NorskuZdroj: Freepik

Na vánoční večírek norské firmy Scatec, která se zaměřuje na obnovitelné zdroje, dorazilo 120 lidí. Nejméně jeden z nich se však právě vrátil z Jihoafrické republiky, kde společnost působí. A zhruba polovinu přítomných nakazil novou koronavirovou variantou omikron.

"Naše pracovní hypotéza je, že nejméně polovina ze 120 účastníků se během večírku nakazila variantou omikron. Stáváme se největším ohniskem omikronu mimo Jihoafrickou republiku,"

řekl v pátek agentuře Reuters Preben Aavitsland z Norského institutu pro veřejné zdraví.

Keira Knightley opět na scéně

Otevřít v galerii (8)
Keira Knightley
Keira KnightleyZdroj: Profimedia

Herečka Keira Knightley se vrátila k natáčení filmu "Boston Strangler" v Cambridge poté, co se zotavila z covidu-19. Boston Strangler je thriller, který je založený na nechvalně proslulých vraždách, které se staly v Bostonu v letech 1962 až 1964, a při kterých zemřelo nejméně 11 žen.

Su Ťij půjde do vězení

Otevřít v galerii (8)
Barma
BarmaZdroj: Pixabay

Svržená barmská vůdkyně a nositelka Nobelovy ceny Do Aun Schan Su Ťij půjde na dva roky do vězení. Byla obviněna z podněcování násilí. Informovaly o tom agentury AFP a Reuters. Padly tak první verdikty v procesu s nejvyššími představiteli barmské vlády, kterou letos v únoru svrhla armáda.

Vítězka US Open přeruší kariéru

Otevřít v galerii (8)
Vítězka US Open chce pauzu
Vítězka US Open chce pauzuZdroj: Freepik

Vítězka US Open z roku 2019 Bianca Andreescu si chce psychicky odpočinout od tenisu a vynechá úvodní část sezony včetně Australian Open. Kanadská hráčka v pondělí oznámila, že se potřebuje vzpamatovat z dvou posledních náročných sezon poznamenaných koronavirem, s nímž má i osobní zkušenost.

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město, Praha 1

Dara Rolins slaví narozeniny

Otevřít v galerii (8)
Dara Rolins
Dara RolinsZdroj: Profimedia

Zpěvačka Dara Rolins dnes slaví své 49. narozeniny. Proslavila se jako malá duetem s Karlem Gottem "Zvonky štěstí" a její tělo jí může zavídět kdejaká "dvacítka". Oblíbená zpěvačka a módní ikona totiž vypadá rok od roku lépe.

To je pro dnešek vše, přejeme Vám krásný den a loučíme se slovy Johna Lennona:

"Láska je odpověď."

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze