Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče

Ranní ptáče: Německý kancléř oznámil novou politiku vůči Číně. Za kolaps slovenského parlamentu může jeden z poslanců

Barbora Večeřová
03. listopadu 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Olaf Scholz

Dobré čtvrteční ráno! Německo včera ohlásilo novou politiku vůči Číně, jen krátce před tím, než do Pekingu odcestoval německý kancléř Olaf Scholz. V minulém týdnu zkolaboval slovenský parlament. Mluvilo se o hackerském útoku, důvod je ale o dost jednodušší. Jaký? To zjistíte v Ranním ptáčeti! 

Německý kancléř ohlásil novou politiku vůči Číně 

Německý kancléř Olaf Scholz v před svou cestou do Pekingu ohlásil novou politiku vůči Číně. Ve středečním článku pro deník Frankfurter Allgemeine Zeitung uvedl, že Německo by se mělo zbavit jednostranných závislostí na komunistické zemi, zároveň by však nemělo zpřetrhat s Čínou dosavadní hospodářské vztahy. Nutnost změny německého přístupu zdůvodnil tím, že i Čína se mění. 

 

Prodej pozemku se studií na výstavbu
Prodej pozemku se studií na výstavbu, Praha 4

Střelec z americké školy dostal doživotí 

Floridský soud dnes udělil doživotní trest bez možností propuštění Nikolasovi Cruzovi, který ve škole v Parklandu na Floridě v roce 2018 zastřelil 17 lidí. Podle agentury AP neměla soudkyně na výběr, protože již dříve porota odmítla udělit čtyřiadvacetiletému střelci trest smrti. Tento trest byl očekáván, někteří příbuzní obětí se také pustili do kritiky floridských zákonů, na jejichž základu musí být rozhodnutí o trestu smrti jednomyslné. 

Otevřít v galerii (2)
Nikolas Cruz dostane doživotí
Nikolas Cruz dostane doživotíZdroj: Profimedia

Probíhá sbírka ke Dni válečných veteránů 

Den válečných veteránů sice připadá na 11. listopad, do sbírky ale mohou lidé zakoupením symbolického květu vlčího máku přispět až do konce listopadu. Výtěžek bude použit na dokumentování a uchování příběhů veteránů a dalších bojovníků za svobodu a také na činnost Centra pomoci Paměti národa, které pomáhá pamětníkům s jejich každodenními problémy. Vlčí máky mohou zájemci zakoupit po celé republice. 

Otevřít v galerii (2)
Vlčí mák
Vlčí mákZdroj: Tomáš Frait / MAFRA / Profimedia

 Slovenský parlament v minulém týdnu zkolaboval, nyní se zjistilo proč 

Minulý týden zkolaboval hlasovací systém slovenského parlamentu, tak, že všechno zamrzlo a nedalo se hlasovat. Původní domněnkou byli hackeři, to se ale nepotvrdilo. Nyní vyšlo najevo, že za vším stojí jeden z poslanců Róbert Halák, který nesprávně zapojil příslušný kabel v místnosti výboru pro kulturu a média.

 

Aktivisté, kteří útočili na slavný obraz, půjdou do vězení 

Dvojice belgických aktivistů, která si za svůj cíl vybrala slavný obraz nizozemského malíře Jana Vermeera Dívka s perlou, byli ve středu odsouzeni. Ve vězení měli strávit dva měsíce, soudce v Haagu polovinu trestu podmínečně odložil, odsedí si tedy pouze jeden měsíc. Důvodem útoku na obraz byla ochrana klimatu, aktivisté na sobě měli bílá trička s nápisem „Zastavme ropu“. 

 

Zdroje: ČTK, idnes.cz, novinky.cz 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze