Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče

Ranní ptáče: NKÚ prověří Českou poštu. Ztráta důvěry v dětské vakcíny v období covidu. Vzácné hybridní zatmění Slunce

Barbora Večeřová
20. dubna 2023
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Sněmovna Rakušana podpořila

Z mimořádné schůze Sněmovny včera vyplynulo, že NKÚ podpoří bez prodlení Českou poštu. Sněmovna po čtyřech hodinách jednání podpořila ministra vnitra Víta Rakušana. Boje v Súdánu pokračují i přes vyhlášené příměří. A na obloze v Austrálii bylo vidět neobvyklé hybridní zatmění Slunce. 

NKÚ prověří poštu, Sněmovna podpořila Rakušana

Sněmovna chce, aby Nejvyšší kontrolní úřad prověřil činnost České pošty. Schválila proto podnět k tomu, aby takovou kontrolu uskutečnil co nejdříve. Současně vyjádřila podporu vládě, ministru vnitra Vítu Rakušanovi i vedení pošty při transformaci tohoto státního podniku s cílem ho optimalizovat a finančně stabilizovat. Sněmovna se tak usnesla na závěr čtyřhodinové mimořádné schůze, kterou k situaci v České poště vyvolalo hnutí ANO, píše ČTK

 

Prodej historické vily na Kampě, Praha 1
Prodej historické vily na Kampě, Praha 1, Praha 1

Boje v Súdánu pokračují i přes vyhlášené příměří 

V Chartúmu dnes večer i přes vyhlášení příměří pokračují boje, píše ČTK s odkazem na Reuters. Klid zbraní vyhlásily Jednotky rychlé podpory (RSF) a armáda, které spolu od soboty v súdánské metropoli a na dalších místech v zemi bojují o moc. Příměří mělo trvat 24 hodin. Podobný krok obě strany vyhlásily i v úterý.

Otevřít v galerii (1)
Boje pokračují i přes příměří
Boje pokračují i přes příměříZdroj: Profimedia

V Jemenu přišlo v tlačenici o život několik desítek lidí 

V jemenském hlavním městě Saná přišlo ve středu večer o život nejméně 78 lidí a přes 70 dalších utrpělo zranění, uvedlo podle agentur ministerstvo vnitra. Neštěstí se stalo v centru města, kde se bez koordinace s úřady rozdělovala lidem finanční pomoc. Na akci konanou krátce před koncem ramadánu, posvátného měsíce muslimů, přišly stovky zájemců, píší Novinky.

 

Vzácné hybridní zatmění Slunce 

Vzácné zatmění Slunce nadchlo tisíce lidí, kteří se hrnuli do odlehlého australského města, aby ho mohli sledovat z nejlepšího místa na Zemi. Obloha nad Exmouthem v západní Austrálii ve čtvrtek na zhruba 60 sekund ztmavla, když Měsíc vrhl na oblast 40 km široký stín. Úplné zatmění Slunce bylo součástí vzácného hybridního zatmění, ke kterému dochází jen několikrát za století. Částečná zatmění byla viditelná i v jiných částech Asie a Tichomoří, informovala BBC

 

 

Lidé ztratili v období koronaviru důvěru v dětské vakcíny

Podle nové zprávy UNICEF ztratili lidé na celém světě během pandemie COVID-19 důvěru v důležitost rutinních dětských vakcín proti smrtelným nemocem, jako jsou spalničky a obrna, informuje agentura Reuters. V 52 z 55 zkoumaných zemí se mezi lety 2019 a 2021 veřejné vnímání vakcín pro děti snížilo, uvedla agentura OSN.

 

Zdroje: ceskenoviny.cz, novinky.cz, bbc.com, reuters.com 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze