Top hledané
Výsledky (0)
Český premiér bude hledat s Německem shodu při řešení energetické krize

Ranní ptáče: O zastropování cen energií se bude jednat v Praze. MTV ocenila nejlepší umělce.

Radek Polák
29. srpna 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Ceny energií jsou hlavním tématem dneška

Petr Fiala bude s Olafem Scholzem diskutovat, jak se vypořádat s dopady růstu cen energií. Českého premiéra již podpořil rakouský kancléř Karl Nehammer. Ceny americké televize MTV putují k Taylor Swift, rapperu Harry Stylesovi, Nicky Minajové a dalším umělcům.

Fiala bude v Praze se Scholzem řešit zastropování cen energií

Premiér Petr Fiala dnes v Praze přijme německého kancléře Olafa Scholze. Hlavním tématem jednání bude energetická krize. Fiala minulý týden hovořil o nutnosti nalézt celoevropské řešení, které bude směřovat k zastropování cen energií.

Rakouský kancléř Karl Nehammer o možných opatřeních, která mohou být rychle přijata, již mluvil jak s Petrem Fialou, tak Olafem Scholzem. Podle něho by se měly ceny elektřiny oddělit od plynu, aby se přiblížily výrobním nákladům.

Nemůžeme nechat (ruského prezidenta Vladimira) Putina, aby každý den určoval ceny elektřiny v Evropě,“

řekl rakouský kancléř.

Prodej pozemku 1200 m2, Praha
Prodej pozemku 1200 m2, Praha, Praha 5

MTV rozdávala ceny

Cenu americké televize MTV za nejlepší video získala zpěvačka Taylor Swiftová za desetiminutovou verzi snímku k hitu "All Too Well: The Short Film. Rapper Jack Harlow převzal první cenu show, cenu za nejlepší spolupráci, a to za své hostování v písni "Industry Baby" amerického rappera s uměleckým jménem Lil Nas X. Harry Styles vyhrál cenu album roku za "Harry's House". 

Nicky Minajová pak přijala cenu za avangardní show, kterou podle MTV dostává za své umění, za hip-hop, který překonává bariéry, a za postavení světové superstar. Za klip k písni "Do We Have a Problem?", kterou natočila s Lil Baby, získala i cenu za nejlepší hip-hop.

Na pódiu se jako vítězové kategorie metaverze objevili i rappeři Eminem a Snoop Dogg a jako "globální ikony" kapela Red Hot Chili Peppers.

Otevřít v galerii (4)
MTV odměňovala opět nejlepší umělce
MTV odměňovala opět nejlepší umělce Zdroj: Profimedia

Facebook se snaží urovnat spor kvůli nezákonnému sdílení údajů

Americká internetová společnost Meta Platforms uzavřela předběžnou dohodu o urovnání žaloby, která viní její sociální síť Facebook z nezákonného sdílení údajů uživatelů s výzkumnou firmou Cambridge Analytica.

Žaloba byla podána v roce 2018, kdy se ukázalo, že britská firma Cambridge Analytica získala přístup k údajům až 87 milionů uživatelů sítě Facebook.  Síť se hájila mimo jiné tím, že o svém postupu informovala ve smlouvách s uživateli.

Společnost Cambridge Analytica v roce 2016 pomáhala při volební kampani bývalému americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi

Otevřít v galerii (4)
Facebook se snaží hájit své chování
Facebook se snaží hájit své chováníZdroj: Freepik

Druhý největší karneval světa odstartoval v Notting Hillu

Uctěním památky 72 obětí požáru výškové budovy Grenfell Tower z roku 2017 začal po dvouleté přestávce způsobené pandemií nemoci covid-19 tradiční v neděli pouliční karneval v londýnské čtvrti Notting Hill. Karneval vyvrcholí dnes.

Cílem akce je podporovat jednotu a sbližovat lidi všech věkových kategorií. Akce je plná hudby, tance, jídla a pití a má kořeny v karibské kultuře. Městská policie uvedla, že bezpečnost veřejnosti na akci zajišťují tisíce policistů.

Za více než pět desítek let své existence se tento karneval stal druhým největším na světě po karnevalu v Riu de Janeiru.

Otevřít v galerii (4)
Londýn zažívá svůj karneval
Londýn zažívá svůj karnevalZdroj: Pixabay
Pronájem luxusního bytu 3+kk Pařížská, Praha
Pronájem luxusního bytu 3+kk Pařížská, Praha, Praha 1

Některá ruská kina vsadila na nepovolená promítání 

Poté, co Moskva spustila invazi na Ukrajinu a největší hollywoodská studia se rychle z ruského trhu stáhla, hlásí ruská kina masivní pokles zájmu.

Vlna nepovolených promítání filmů roste exponenciálně a jenom dál poroste. Před čtyřmi týdny se nelegální obsah přímo předváděl v 16 kinech, minulý týden už ve 127,“ 

uvedl začátkem července v té souvislosti Alexej Voronkov, předseda Svazu majitelů kin.

Například Giant Park v Petrohradě lákal diváky na Top Gun: Maverick s Tomem Cruisem. V Tomsku zase byl nelegálně k vidění druhý díl komiksové adaptace Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství. Představitelé kin tvrdili, že nejde o jejich oficiální program, nýbrž sály pronajali třetím stranám.

Otevřít v galerii (4)
Kina v Rusku bojují o přízeň diváků různě
Kina v Rusku bojují o přízeň diváků různěZdroj: Freepik

Zdroje: ČTK, Reuters, BBC, Meduza

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze