Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče. A s jakou lehkostí, když je konečně pátek

Ranní ptáče: Paris Hilton v kampani na brýle Quay. Leoš Mareš má holčičku. Davidu Gránskému je dnes 30. Slavíme EVropský den mozku.

Lenka Ciznerová
11. března 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty čtení
Paris Hilton

Uprchlíků k nám přichází čím dál víc, a nám začíná pomalu docházet, že to nebude tak jednoduché. Ukrajinu do EU zatím nechtějí. Přesto, že ropa na burze zlevnila, v cenách na benzínkách se to zatím neprojevuje. Spíš naopak. Tak si pojďme pro dnešek trochu odpočinout od těch negativních zpráv a naladit se na víkend. Máme pro vás tip i na příjemnou procházku po Praze. Udělejte si čas pro sebe. Je to teď opravdu důležité. Vypněte na chvilku válku. Vždyť je dnes Evropský den mozku a je před námi víkend a poslední Ranní ptáče tohoto týdne.

Nejen Praze došly byty pro uprchlíky. Vláda hledá řešení

„Do ČR může z Ukrajiny přijít přes 400.000 lidí, vláda hledá ubytování,“

uvedl ministr vnitra Vít Rakušan. Ze země napadené Ruskem zatím přišlo zhruba 200.000 lidí, vyplývá z údajů mobilních operátorů. Premiér Petr Fiala považuje za důležité přemýšlet nad úpravou sankcí, pokud by je Rusko chtělo obcházet. Vláda připraví postup budování humanitárního ubytování, některé kraje kvůli vyčerpání jiných kapacit i nákladům chtějí zatím uprchlíky umisťovat do tělocvičen. Ve sbírkách na pomoc Ukrajině se vybralo přes dvě miliardy korun.

 

Vila na prodej - Klánovice - 465m
Vila na prodej - Klánovice - 465m, Praha 9

Soud v Paříži potvrdil stíhání herce Depardieua

Odvolací soud v Paříži rozhodl, že bude herec Gérard Depardieu nadále stíhán v případě obvinění ze znásilnění a napadení. Herec vinu odmítá, v prosinci žádal o zrušení stíhání.

 

Davidu Gránskému je dnes 30

Širšímu publiku se herec a moderátor David Gránský představil v roce 2008 v pěvecké reality show X Factor. Protože měl od malička sklony k herectví, zkusil pražskou konzervatoř, kam se dostal hned na poprvé. Jeho herecká kariéra začala v seriálu Vyprávěj a nejvíce ho proslavila role Dannyho Ježdíka v seriálu Gympl s (r)učením omezeným. V roce 2016 si zahrál v seriálu Ohnivý kuře, a pak se stal soutěžícím v pořadu Tvoje tvář má známý hlas, ve kterém skončil druhý. Letos navíc s manželkou Nikolou oznámili, že čekají miminko! Gratulujeme.

 

Leoš Mareš má holčičku

Otevřít v galerii (2)
Leoš a Monika Marešovi
Leoš a Monika MarešoviZdroj: Profimedia

Leoš Mareš se konečně dočkal holčičky. Tu mu porodila jeho manželka Monika, která přivedla na svět jejich prvního společného potomka. Moderátor Leoš Mareš tak opět prožívá jeden z nejkrásnějších životních momentů.

 

Hokejový nároďák má nového kouče. Je to Fin!

Česká reprezentace má nového trenéra. Už oficiálně. Jak deník Sport informoval už na začátku března, po Filipu Pešánovi přebírá žezlo Kari Jalonen. Finského kouče včera ve funkci potvrdil výkonný výbor Českého hokeje. Asistenty jsou Libor Zábranský s Martinem Eratem a trenérem brankářů Zdeněk Orct.

 

Paris Hilton v kampani na brýle Quay

Otevřít v galerii (2)
Paris Hilton
Paris HiltonZdroj: Profimedia

Americká celebrita, společenská prominentka a dědička podílu hotelového impéria, která budí rozruch vždy a všude, Paris Hilton, se stala novou tváří kampaně na brýle Quay. Tato řada obsahuje 12 slunečních a dioptrických brýlí s modrým světlem. Podívejte se, jak to Paris sluší!

 

Prezidentkou Maďarska se stala Katalin Novák

Novou maďarskou prezidentkou se podle očekávání stala dlouholetá členka vládní strany Fidesz Katalin Novák. Zvolil ji ve čtvrtek parlament, v němž má strana premiéra Viktora Orbána převahu. Čtyřiačtyřicetiletá politička je první ženou v čele Maďarska.

Tip na víkend. Trochu vypnout hlavu

101 budov a prostorů se otevře tento víkend návštěvníkům největšího architektonického festivalu v Praze, a to už na 8. ročníku Open House Praha. Vydejte se třeba v sobotu na procházku dolním Žižkovem, v rámci které budete moci navštívit i interiéry nepříliš známé, zato unikátní Betlémské kaple. Ta bude první zastávkou na trase po kubistických památkách této čtvrti. Nedělní komentovaná procházka vás pak zavede do Karlína. Podíváte se na místa, kde kdysi stával karlínský přístav a dozvíte se řadu zajímavostí o architektuře, která tu v posledních letech vyrostla. Mediálním partnerem celé akce je LP-Life.

A protože dnes slavíme Evropský den mozku, není nic lepšího než skončit slovy Alberta Einsteina.

Je tady závěr dalšího pracovního týden. Uvidíme, co nám přinese víkend. Pojďme si odpočinout se slovy německo-amerického fyzika a autora teorie relativity Alberta Einsteina:

„Nevím, čím se bude bojovat ve třetí světové válce, ale ve čtvrté to budou klacky a kameny.“

 

Zdroje: bbc, profimedia, reuters, citáty.net, ceskenoviny, irozhlas, kryptomagazín, agentura AP, hypebeast

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze