Top hledané
Výsledky (0)
Kontroverzní billboardy kandidáta na prezidenta sklízí kritiku

Ranní ptáče: Politici se brání před Babišovým znevažováním armády. Z EU chce odejít menší počet lidí

Radek Polák
16. ledna 2023
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Andrej Babiš zahájil druhou fázi své kampaně

Ministryně obrany Černochová reagovala na billboardy s Babišovou fotografií a nápisem "Nezavleču Česko do války. Jsem diplomat. Ne voják.", když vysvětlila, že naši vojáci si zaslouží spíše úctu než kritiku. Počet těch, kteří by chtěli opustit Evropskou unii, se v čase snižuje. V Česku je to o necelých 5 procent lidí méně.

Babiš se podle části politiků neoprávněně naváží do českých vojáků

Ministryně obrany Jana Černochová vyzvala prezidentského kandidáta Andreje Babiše z hnutí ANO, aby negativně nepoužíval slova o vojácích ve své volební kampani.

Nejsou to žádní krvelační váleční štváči, ale profesionálové a i výsluhy si, po odsloužených letech, zaslouží,"

uvedla na Twitteru Černochová. 

Náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Jiří Nantl pak zase v té souvislosti na Twitteru připomněl, že prezident je podle ústavy i vrchním velitelem ozbrojených sil.

Pronájem bytu 1+kk, Praha 6 - Bubeneč - 53m
Pronájem bytu 1+kk, Praha 6 - Bubeneč - 53m, Praha 6

Andrej Babiš má pamatovat, že se takto vyjadřuje o vojácích v kampani, v níž kandiduje na jejich vrchního velitele,“

citovaly Nantla Ceskenoviny.cz.

Odchod z EU chce méně z nás

V členských státech Evropské unie výrazně poklesla podpora pro odchod z tohoto bloku, jak ukázal Evropský sociální průzkum, který vedla Londýnská univerzita. 

Největší pokles podpory pro odchod z Unie byl zaznamenán ve Finsku. Před šesti lety tam chtělo z Unie odejít 28,6 procenta dotázaných, zatímco nyní ho podporuje jen 15,4 procenta Finů. Pěti až desetiprocentní pokles podpory pro odchod z Unie zaznamenaly Nizozemsko, Portugalsko, Rakousko, Francie či Maďarsko.

V Česku se nyní vyslovilo pro odchod o 4,5 procenta méně tázaných než před šesti lety. Pro členství v Unii se vyslovilo 70,8 procenta dotázaných Čechů, napsaly Novinky.cz.

Otevřít v galerii (4)
EU věří více lidí
EU věří více lidíZdroj: Pixabay

Tesla zlevnila modely svých aut

Automobilová značka Tesla výrazně zlevnila. Například její Model 3 se od konce minulého týdne prodává až o 270 tisíc korun levněji než na jeho začátku. Zatímco začátkem minulého týdne se prodával za minimálních 1 369 990 korun, na konci týdne Američané za stejné auto požadovali 1 099 990 korun, tedy o 270 00 korun méně.

Model 3 přitom ve snižování cen není sám. Z něj odvozené SUV Model Y stálo v Česku začátkem minulého týdne nejméně 1 499 900 korun, na jeho konci ale ceny klesly na 1 159 990 korun. Ceny americký výrobce elektromobilů nesnižoval jak v Česku, tak i v USA a dalších evropských státech. Důvodem je podle Aktualne.cz podpora poptávky.

Otevřít v galerii (4)
Elektromobily Tesla zlevňují
Elektromobily Tesla zlevňujíZdroj: Pixabay

Korunovační klenoty si bude moci prohlédnout veřejnost

Ve svatováclavské kapli v katedrále svatého Víta se dnes sejdou klíčníci, kteří otevřou dveře Korunní komory a vyzvednou korunovační klenoty. Vzácné památky budou od úterý ve svatovítské katedrále na Pražském hradě vystaveny a lidé se na ně budou moci přijít až do 21. ledna podívat, jak uvedly Ceskenoviny.cz.

Klenoty budou vystavené v příčné lodi svatovítské katedrály, kde byly naposledy v roce 1955. Zároveň s nimi bude ve svatováclavské kapli katedrály vystavena lebka svatého Václava. Dosluhující prezident Miloš Zeman rozhodl o jejich vystavení k příležitosti 30. výročí vzniku České republiky.

Otevřít v galerii (4)
Na Pražském hradě se ukáží veřejnosti korunovační klenoty
Na Pražském hradě se ukáží veřejnosti korunovační klenotyZdroj: Pixabay

První velký letošní tenisový turnaj začal v Austrálii

První tenisový grandslam sezóny začal v Austrálii. Do druhého kola v něm již postoupila například Petra Kvitová, když zvítězila nad Van Uytvanckovou 7:6 a 6:2. Karolína Muchová pak lehce zdolala Ukrajinu Curenkovou 6:2 a 6:1, napsal iDnes.cz.

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190, Praha 3

Naopak nedařilo se Siniakové, která podlehla Američance Gauffové i Marii Bouzkové. Ta neuspěla s favorizovanou Kanaďankou Andreescovou. Australian Open potrvá až do konce ledna.

Otevřít v galerii (4)
Kateřina Siniaková již na Australian Open bohužel vypadla
Kateřina Siniaková již na Australian Open bohužel vypadlaZdroj: Profimedia

Zdroje: Ceskenoviny.cz, Novinky.cz, Aktualne.cz, iDnes.cz

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze