Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Prada téměř zdarma. Ptačí chřipka řádí. Trochu jiné oslavy 17. listopadu

Linda Veselá
17. listopadu 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Ryan Reynolds a Blake Lively

Euforii zažívali na pár hodin zákazníci webu Prada, když byly vinou chyby produkty téměř zdarma. Jejich radost však netrvala dlouho. Vás může potěšit na mnohem, mnohem déle třeba Koncert proti totalitě či fotbalový tým Ryana Reynoldse.

Vlajky v ulicích a památky se rozsvítí  

Otevřít v galerii (6)
Vlajky na veřejném osvětlení
Vlajky na veřejném osvětleníZdroj: MAGISTRÁT HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY

V rámci oslav výročí pádu komunismu se dnes řada budov zahalí do národních barev, například Petřínská rozhledna, Tančící dům, Pražský hrad, Žižkovská věž, Kongresové centrum či Rudolfinum. Na stožárech veřejného osvětlení v historickém centru Prahy pak budou vlát státní vlajky.  

„Osadili jsme 65 stožárů veřejného osvětlení na Václavském náměstí a na Národní třídě státními vlajkami. Ty budou Pražanům připomínat dramatické i inspirativní události roku 1989,“  

popsal místopředseda představenstva Technologie hlavního města Prahy Tomáš Novotný.  

Prodej luxusní vily, Praha 6 Hanspaulka – 748
Prodej luxusní vily, Praha 6 Hanspaulka – 748, Praha 6

Ptačí chřipka řádí

Otevřít v galerii (6)
Kohout
KohoutZdroj: Pixabay.com/pexels

Dánsko se chystá kvůli výskytu ptačí chřipky H5N8 vybít asi 25 tisíc kuřat. Tím prakticky zastaví vývoz drůbežích produktů do zemí mimo Evropskou unii na další minimálně tři měsíce. Dánská veterinární a potravinářská správa však v prohlášení uklidňuje, že nezaznamenala žádné případy přenosu ze zvířete na člověka.

V posledních dnech se nemoc objevila u divokých ptáků na západě země, série případů však byla v uplynulých týdnech k vidění i jinde po Evropě. Dříve v pondělí například nařídilo Německo vybít 16 100 krocanů potom, co našlo stejný typ ptačí chřipky na farmě v severním Německu. Případ nemoci však zaznamenali i Francouzové na ostrově Korsika.

Velkorysý Jeff Bezos

Otevřít v galerii (6)
Jeff Bezos
Jeff BezosZdroj: instagram.com/jeffbezos/

Zakladatel Amazonu Jeff Bezos oznámil, že věnuje více než 17 miliard korun celkem 16 skupinám bojujícím proti ničení životního prostředí.

"Strávil jsem několik měsíců studiem skupin neuvěřitelně chytrých lidí, které učinily boj s klimatickými změnami a jeho dopady na komunity po celém světě svým posláním,"  

uvedl k prohlášení. Granty dostanou jak velká jména v neziskovém sektoru a laboratoře, tak skupiny pro spravedlnost v oblasti klimatu.  

Zpráva přitom přichází jen rok potom, co Amazon zveřejnil svůj "Klimatický příslib", čímž se společnost zavázala být do roku 2025 ze 100 procent poháněna obnovitelnou energií.

Koncert online!

Otevřít v galerii (6)
Koncert
KoncertZdroj: Pixabay.com/free-photos

Ani nemožnost se shlukovat nezabrání oslavám 17. listopadu. Například Koncert proti totalitě budou lidé moci sledovat od 19:00 online. Tradičně zazní skladby autorů, jejichž životy a tvorbu poznamenaly totalitní režimy či byli přímo vystaveni různým formám bezpráví.  

Na pódiu se tak setkají studenti HAMU se svými profesory a absolventy. Zazní například Sonáta pro klavír maďarského autora Bély Bartóka, písňový cyklus Písničky na dvě stránky, který na texty moravské lidové poezie zkomponoval Bohuslav Martinů či Kvartet pro konec času od Oliviera Messiaena.  

Koncert pořádá Akademie múzických umění, Akademie výtvarných umění a Knihovna Václava Havla.  

Prodej secesní vily, Praha východ - 609m
Prodej secesní vily, Praha východ - 609m, Okolí Prahy

Prada téměř zdarma

Otevřít v galerii (6)
Žena s kabelkou Prada
Žena s kabelkou PradaZdroj: instagram.com/prada/

Nehoda se přihodila na japonském webu italského výrobce luxusních produktů Prada, kde se téměř každá cena objevila s 99procentní slevou. Zákazníci si tak mohli pořídit mnoho ikonických produktů za částku mezi 5 a 21 dolary (v přepočtu 100 až 1000 korun). Noví majitelé se však neradovali dlouho - Prada se sice ještě k celému incidentu nijak nevyjádřila, podle náznaků však byly všechny objednávky stornovány.  

Ryan Reynolds si plní sen

Otevřít v galerii (6)
Ryan Reynolds a Blake Lively
Ryan Reynolds a Blake LivelyZdroj: Profimedia

Slyšeli jsme někdy o velšském fotbalovém klubu Wrexham AFC? Ne? Nebojte, ještě o něm určitě uslyšíte! Má s ním totiž velké plány duo herců Ryan Reynolds a Rob McElhenney. Ti se teď přiblížili k tomu, aby se stali investory - jejich nabídka na převzetí byla schválena výborem klubu. Ještě ji sice musí oficiálně potvrdit řídící orgány, nicméně hvězdy už oznámily, že mají ambice přetvořit klub na "světovou sílu".  

A to už je od nás pro dnešek všechno! Přejeme vám, ať si během volného dne skvěle odpočinete. Proč ho nevyužít a nevyrazit třeba do přírody? Jak totiž řekl francouzský filozof René Descartes:

„Jedině příroda dělá velké věci zadarmo.“

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze