Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče

Ranní ptáče: Praha měsíc po volbách stále bez vedení. Česká pohádka oceněna v USA

Barbora Večeřová
04. listopadu 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Primátor Zdeněk Hřib

To nejdůležitější z domova i ze světa se dozvíte v posledním Ranním ptáčeti tohoto týdne! Jedna z českých pohádek byla oceněna na filmovém festivalu v USA. Jaká to byla? 

Praha ani měsíc po volbách nemá nové vedení 

Pražští zastupitelé se ani více než měsíc po volbách nemohou dohodnout na složení vedení hlavního města. Přerušili včerejší ustavující zasedání do 24. listopadu a volba primátora, jeho náměstků a radních byla přeložena až na pokračující zasedání. 

Scholz se setkal s čínským prezidentem 

Luxusní byt s terasou na pronájem na Malé
Luxusní byt s terasou na pronájem na Malé, Praha 1

Čínský prezident Si Ťin-pching přijal dnes ráno v Pekingu německého kancléře Olafa Scholze, který se jako první vůdce členské země Evropské unie a skupiny vyspělých států světa G7 vydal do Číny od začátku pandemie covidu-19, uvedla agentura AFP. Čínský prezident nabídl německé straně posílení spolupráci. 

 

Česká pohádka oceněna v USA

Filmová pohádka Tajemství staré bambitky 2 dostala na festivalu v americkém San Diegu cenu za nejlepší rodinný film. Film režiséra Ivo Macharáčka vidělo v českých kinech téměř půl milionu diváků, další ho budou moct vidět na Štědrý večer. 

Otevřít v galerii (2)
Pohádka byla ooceněna i v USA
Pohádka byla ooceněna i v USAZdroj: Profimedia

Scholz se setkal s čínským prezidentem 

Čínský prezident Si Ťin-pching přijal včera ráno v Pekingu německého kancléře Olafa Scholze, který se jako první vůdce členské země Evropské unie a skupiny vyspělých států světa G7 vydal do Číny od začátku pandemie covidu-19, uvedla agentura AFP. Čínský prezident nabídl německé straně posílení spolupráci. 

 

Marta Kubišová vystoupila v Lucerně 

Lucerna včera večer praskala ve švech. Konal se zde totiž koncert na poctu Martě Kubišové, která nedávno oslavila své osmdesátiny. Mezi umělci byl například Vojta Dyk, Aneta Langerová nebo Jana Kirschner, výjimečně si zazpívala ale i sama Kubišová. Zazněla Modlitba a spolu s ostatními zpěváky také píseň Hey Jude. 

 

Italská premiérka se sešla se špičkami EU 

Nová italská premiérka Giorgia Meloniová se dnes v Bruselu setkala se špičkami institucí Evropské unie při schůzkách věnovaných energetické krizi, podpoře Ukrajiny i migraci. Setkání podle jejích slov byla pozitivní. Setkala se také s předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou, tématem jejich setkání bylo také čerpání unijních fondů na obnovu Itálie po koronavirové krizi.

Otevřít v galerii (2)
Meloniová se setkala se zástupci EU
Meloniová se setkala se zástupci EUZdroj: Profimedia

Zdroje: ČTK 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze