Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Přehled nových opatření. Barack Obama vydává své paměti. Nintendo 3DS končí

Martina Šmalclová
18. září 2020
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Barack Obama

Krásný pátek! Pracovní týden je za námi a nepochybujeme, že se už těšíte, až pořádně vypnete a načerpáte síly na ten následující. Než se tak ale stane, mrkněte na seznam nových protikoronavirových opatření, která by vám neměla uniknout. Zpěvačka Lucie Bílá sama koronavirus prodělala a tohle si o něm myslí! Která část Prahy je pro podnikatele jako dělaná? Nejen to vám prozradí dnešní Ranní ptáče.

Nakažených je poprvé přes 3000. Onemocněla i Lucie Bílá

Otevřít v galerii (5)
Lucie Bílá
Lucie BíláZdroj: Instagram.com/luciebila

Česko má od začátku koronavirové pandemie nejvíce potvrzených případů za den. Jejich počet se včera vyšplhal na 3130. Před dvěma dny to přitom bylo ještě o tisícovku méně. V důsledku masivního šíření ministerstvo zdravotnictví rozšiřuje soubor mimořádných preventivních opatření, které dnes vstupuje v platnost. Roušky je nutné nově nosit i ve třídách při vyučování. Opatření se vztahuje na všechny žáky, studenty i učitele s výjimkou tříd 1. stupně. O půlnoci až do šesté hodiny ráno musí také zavřít všechny restaurace a bary. V platnost také vstupuje kontroverzní a diskutované nařízení, které zakazuje pořádat hromadné vnitřních akce, kde stojí více než 10 lidí. Výjimku mají výstavy nebo trhy. Restaurace a bary tak nesmí vpustit dovnitř víc lidí, než je kapacita míst k sezení.

O tom, že koronavirus se nevyhýbá nikomu, nás nedávno přesvědčila zpěvačka Hana Zagorová. Ta kvůli kvůli vysokým horečkám skončila i v nemocnici. Na sociálních sítích přišla nově s prohlášením, že nemoc prodělala, i zpěvačka Lucie Bílá. Dle jejich slov je ale v pořádku, koronavirus u ní proběhl v lehčí formě.

„Alespoň vám mohu říci svou zkušenost. Je to jenom blbá chřipka, která se dá přežít. Je jen potřeba si na to zvyknout a být na sebe opatrní. Ale jinak bych z toho žádnou hrůzu nedělala.“

 

Kde se vyplatí podnikat? Praha 2!

Otevřít v galerii (5)
Pohled na Prahu
Pohled na PrahuZdroj: Pixabay.com/pierre9x6

Městská část Praha 2 je podle srovnávacího výzkumu analytické agentury Datank nejlepším místem pro podnikatele v metropoli. Ve srovnání mezi 22 pražskými městskými částmi se Praha 2 umístila na prvním místě a potvrdila tak renomé transparentní městské části, která je přívětivá vůči podnikatelům a vytváří jim ty nejlepší podmínky. Na čelních místech výzkumu se přitom Praha 2 drží už jedenáctým rokem. K titulu Město pro byznys, který získala již v letech 2012, 2013, 2014 a 2017, si v loňském roce radnice přidala i titul Město pro byznys desetiletí.

„Dnešní ocenění je důkazem dlouhodobé stability naší městské části a vysoké úrovně poskytovaných služeb. Je zároveň závazkem, který nás nutí nadále pracovat na rozvoji a neustálém zdokonalování těchto služeb. Podpora podnikání zvlášť letos nabývá na významu, kdy si řada podnikatelů díky pandemii a mnoha vládním opatřením sáhla doslova na dno. Naše městská část proto hned zkraje přijala řadu podpůrných opatření a nastavila podmínky pro jejich čerpání. Z dlouhodobého hlediska jsem přesvědčen, že to byl krok správným směrem,“

řekl místostarosta Prahy 2 Jan Korseska.

 

Barack Obama vydává své paměti

Otevřít v galerii (5)
Barack Obama
Barack ObamaZdroj: Profimedia

Po amerických listopadových prezidentských volbách přijde na trh kniha Baracka Obamy. Bývalý americký prezident potvrdil na svém twitterovém účtu, že kniha s názvem A Promised Land (Zaslíbená země) bude k dispozici od 17. listopadu.

V„A Promised Land“se snažím poskytnout poctivé vyúčtování svého prezidentství, sil, s nimiž se jako národ potýkáme, a toho, jak můžeme uzdravit naše rozdělení a zajistit, aby demokracie fungovala pro všechny,“

dodal Barack Obama.

Kniha o 768 stránkách bude vydána v 25 jazycích na trzích po celém světě. Cena titulu v pevné vazbě bude 45 dolarů, tedy asi 1015 korun. Digitální provedení vyjde na necelých 18 dolarů, tedy asi 406 korun.

 

Nintendo 3DS po téměř deseti letech končí

Otevřít v galerii (5)
Nintendo 3DS
Nintendo 3DSZdroj: Twitter.com/nintendoamerica

Společnost Nintendo potvrdila, že po téměř deseti letech ukončila výrobu úspěšné herní konzule 3DS. Ta byla na trh uvedena v roce 2011 a prodalo se jí na 76 milionů kusů. Zařízení bylo jedinečné v tom, že mělo schopnost přimět lidské oko vidět 3D obrazy, jaké se zobrazují na některých projekcích v kině, ale bez speciálních brýlí.

3DS navazovalo na veleúspěšné Nintendo DS a na této platformě během devíti let vyrostlo hned šest kapesních konzolí. Na původní 3DS navázal například 3DS XL nebo menší model 2DS bez 3D displeje. Do 30. června 2020 se prodalo 384 milionů her, přičemž nejúspěšnější byla Mario Kart s 18,7 miliony kopií. Nad 10 milionů se prodalo také Pokémonů X/Y nebo třeba New Super Mario Bros 2 a Super Mario 3D Land.

 

Z depresí Lady Gagu vyléčilo nové album

Otevřít v galerii (5)
Lady Gaga
Lady GagaZdroj: Instagram.com/ladygaga

To, že sláva a bohatství nejsou receptem na štěstí poznala na vlastní kůži i zpěvačka Lady Gaga. Ta se nyní přiznala, že z obrovských depresí, které jí před dvěma lety potkaly se vyzpívala ve svém nejnovějším albu Chromatica.  

„Moje existence sama o sobě pro mě byla hrozbou,“

řekla Gaga a dodala, že ji během tohoto těžkého období napadaly ty nejčernější myšlenky každý den. Doufáme, že už je talentované zpěvačce dnes mnohem lépe a bude moct i nadále dělat svou tvorbou radost jiným.

To je od nás dnes už vše. Přejeme vám krásný víkend a nezapomeňte, že jednou z nejdůležitějších věcí na světě je, zůstat sám sebou. Jak řekl milovaný Jan Werich:

„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 88m
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 88m, Praha 10
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze