Top hledané
Výsledky (0)
Částku 5 tisíc korun mohou dostat rodiče dětí již nyní

Ranní ptáče: Příspěvek na dítě má snížit dopady zdražování. Putin poslal dopis severokorejskému vůdci. Facebook udal nelegální interrupci.

Radek Polák
15. srpna 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Stát peníze vyplatí i na děti, které se do konce roku teprve narodí.

Stát se snaží pomoci rodinám s dětmi. Do ostrého provozu systém proto dnes přechází systém jednorázové podpory s příspěvkem ve výši 5 000 korun. Putin chce „posilovat mír“ v Asii, jak uvedl v dopisu severokorejskému vůdci Kim Čong-unovi.

O příspěvek na dítě lze žádat ode dneška

Rodiny s loňským příjmem do milionu korun hrubého mohou oficiálně ode dneška začít žádat o příspěvek 5000 korun na dítě. Žádosti je možné podávat on-line přes aplikaci na webu ministerstva práce, nebo osobně v Czech Pointech na radnicích či v krajských úřadech.

Jednorázovou podporou chce vláda zmírnit dopady zdražování na rodiny. Poskytne se na potomka, kterému 1. srpna nebylo ještě 18 let. Stát peníze vyplatí i na děti, které se do konce roku teprve narodí. Nárok na příspěvek má dítě s trvalým pobytem a bydlištěm v Česku. Příspěvek mohou získat i cizinci, kteří u nás dlouhodobě žijí a pracují. 

Podle údajů ministerstva má na dávku nárok 1,1 milionu domácností. Dostat by ji mohlo asi 1,6 milionu dětí. 

Prodej pozemku 1200 m2, Praha
Prodej pozemku 1200 m2, Praha, Praha 5

Putin chce rozšířit spolupráci se Severní Koreou

Ruský prezident Vladimir Putin napsal severokorejskému vůdci Kim Čong-unovi, že obě země „společným úsilím rozšíří rozsáhlé a konstruktivní bilaterální vztahy“.

Putin severokorejskému vůdci napsal u příležitosti Dne osvobození, kdy si KLDR i Jižní Korea připomínají japonskou kapitulaci v roce 1945, a tedy i konec okupace Tokiem.

"Spolupráce mezi Moskvou a Pchjongjangem je v zájmu obou národů a pomůže posílit mír na Korejském poloostrově a v severovýchodní Asii,”

uvedl mimo jiné v dopisu.

Otevřít v galerii (4)
Putin se sbližuje se Severní Koreou
Putin se sbližuje se Severní KoreouZdroj: Profimedia

HIMARS měly zasáhnout žoldnéře z Wagnerovy skupiny

Raketomety HIMARS, které díky dodávkám ze Spojených států nyní používá ukrajinská armáda, údajně zasáhly základnu ruské žoldnéřské Wagnerovy skupiny v okupovaném ukrajinském městě Popasna. Na twitteru o tom informoval například poradce ukrajinského ministra vnitra Anton Heraščenko.

O ukrajinském útoku informoval na síti Telegram i ruský propagandista Jurij Kotěnok. Právě na základě fotografií, které jiný ruský propagandista Sergej Sreda umístil na sociální sítě, byla podle Heraščenka základna patrně lokalizována. Na sociálních sítích kromě toho kolují spekulace, že při útoku mohl být zabit i majitel skupiny Jevgenij Prigožin.

Otevřít v galerii (4)
Válka na Ukrajině trvá již od února
Válka na Ukrajině trvá již od únoraZdroj: Pixabay

Facebook udal nepovolenou interrupci

Policie získala od technologické společnosti Meta soukromé zprávy, jejichž prostřednictvím obvinila z ilegální interrupce Celeste Burgessovou a její matku Jessicu. Ta dceři sehnala potratové pilulky a instruovala ji, jak pilulky používat. Stát Nebraska, kde k události došlo, totiž potraty zakazuje již po 20. týdnu těhotenství.

Celeste porodila dítě nečekaně ve sprše. Spolu s matkou daly dítě do pytle, odjely za město, kde plod pohřbily. Jedná se o jeden z prvních takových případů, kdy byla aktivita na Facebooku použita k usvědčení z trestné činnosti.

Otevřít v galerii (4)
Facebook udal dceru s matkou
Facebook udal dceru s matkouZdroj: Pixabay
Pronájem luxusního bytu 3+kk Pařížská, Praha
Pronájem luxusního bytu 3+kk Pařížská, Praha, Praha 1

Zbraň z Hvězdných válek může vynést přes 11 milionů

Blíží se dražba zbraně, kterou používal herec Harrison Ford. Tuto zbraň, známou jako blaster, měl Ford ve čtvrtém díle Hvězdných válek s podtitulem Nová naděje. Podle aukční síně Rock Island Auction Company by se mohl blaster vydražit za více než jedenáct milionů korun. Do dražby půjde v druhé polovině srpna.

Rekvizity ze série o Hvězdných válkách jsou mezi sběrateli žádané. V roce 2018 se už jeden blaster na aukci prodal. Za Solovu pistoli z epizody VI s podtitulem Návrat Jediů kupec zaplatil 550 tisíc dolarů. Za miniaturu vesmírné stíhačky X-wing pak jeden fanoušek dal dokonce dva miliony 300 tisíc dolarů, tedy asi 54 milionů korun.

Otevřít v galerii (4)
Kultovní Hvězdné války přináší další zisky
Kultovní Hvězdné války přináší další ziskyZdroj: Pixabay

 

Zdroje: ČTK, AP, CBS, Aktualne.cz

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze