Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Řád Bílého lva pro Gotta. Francie a Německo hlásí lockdown. Kim Kardashian slavila

Lukáš Bilinec
29. října 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Karel Gott se Slavíkem

Prezident Miloš Zeman ocení 38 osobností, ale kvůli koronaviru medaile a řády předá až za rok. Ocenění se dočkal i módní dům Gucci, který je opět "Nejžhavější značkou světa". A víme o hotelu, který prostě chcete navštívit...

Vyznamenání od Zemana dostanou Gott, Brückner i Prymula

Otevřít v galerii (6)
Karel Gott
Karel GottZdroj: Instagram.com/officialkarelgott

Prezident Miloš Zeman nemohl kvůli pandemii koronaviru předat u příležitosti vzniku samostatného Československa státní vyznamenání, ačkoliv o to do poslední chvíle usiloval. Seznam vyznamenaných včera Hrad pouze zveřejnil a šestasedmdesátiletý státník předá medaile a řády za rok. Nejvyšší státní vyznamenání, Řád Bílého lva, dostane šest osobností. Legionář Heliodor Píka, bojovník z východní fronty Miloslav Masopust, váleční letci František Chábera a Josef Koukal, zpěvák Karel Gott a odstupující ministr zdravotnictví Roman Prymula. Mezi vyznamenanými nechybí i předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský či fotbalový trenér Karel Brückner.

Evropa se uzavírá kvůli koronaviru

Otevřít v galerii (6)
Eiffelova věž a výhled na Paříž
Eiffelova věž a výhled na PařížZdroj: Pixabay.com/Free-Photos

Druhá koronavirová vlna v Evropě naplno udeřila. Nucený lockdown ve středu nařídili svým občanům francouzský prezident Emmanuel Macron a německá kancléřka Angela Merkel. 

"Virus se šíří tak rychle, jak nepředpokládaly ani ty nejpesimističtější předpovědi,"

zdůvodnil rozhodnutí francouzské vlády dvaačtyřicetiletý Macron, který je ve funkci tři roky. 

Francouzská opatření vstoupí v platnost zítra. Kromě nákupu potravin, vyhledání urgentní pomoci, nutnosti cesty do zaměstnání (pokud není možné pracovat na home office), či hodinového cvičení na čerstvém vzduchu, by Francouzi neměli vycházet. Děti však mohou stále chodit do škol. Německo od 2. listopadu do konce měsíce uzavírá všechny bary, restaurace, či divadla. Školy zůstávají také otevřené a za dodržení jistých opatření mohou mít otevřeno i obchody. 

V Mexiku se vylíhl rekordní počet ohrožených želv

Otevřít v galerii (6)
Kareta zelenavá
Kareta zelenaváZdroj: Wikipedia.org/Thierry Caro

Pandemie koronaviru má i svá pozitiva. Na pláži v severním Mexiku se letos vylíhlo přes 2200 mláďat Karety zelenavé (Lepidochelys olivacea), která patří mezi nejmenší zástupce čeledi karetovitých a je ohroženým živočišným druhem. Jde o více než čtyřnásobný nárůst oproti předchozím létům. Tyto želvy kladou vajíčka na pláže v Mexiku v období od května do září. Letošní vysoký počet vylíhlých jedinců je způsoben tím, že byl velmi omezen rybolov a turistika. Hnízda tak nebyla narušena. 

Prodej exkluzivní vily, Praha 4 - Kunratice
Prodej exkluzivní vily, Praha 4 - Kunratice, Praha 4

Gucci je znovu nejžhavější značkou světa

Otevřít v galerii (6)
Muži v modelech Gucci
Muži v modelech GucciZdroj: Harmony Korine/Gucci

Oděvní vyhledávač Lyst, který sleduje nákupní chování více než 9 milionů zákazníků měsíčně, opět posadil na vrchol žebříčku "World's Hottest Brand" značku Gucci. Pomyslné žezlo přebírá od společnosti Nike, která se propadla na třetí příčku. Stříbrný zůstává Off-White. Tyto tři slavné značky se dlouhodobě střídají na prvních místech pořadí. Gucci se na oděvní trůn vrací po více než roce. V první desítce nejžhavějších značek světa se umístily i další luxusní brandy jako jsou Prada, Balenciaga, Burberry, či Valentino. Pořadí vychází z porovnání dat jako jsou vyhledávání Google, maloobchodní prodej, či zásah na sociálních sítích.  

Kim Kardashian slavila narozeniny na soukromém ostrově

Otevřít v galerii (6)
Kim Kardashian a rodina
Kim Kardashian a rodinaZdroj: Instagram.com/kimkardashian

Pozdvižení vyvolala oslava 40. narozenin modelky a podnikatelky Kim Kardashian. Během pandemie koronaviru se velkolepá party konala na soukromém ostrově. Mnoho uživatelů sociálních sítí nemá pro party v této době pochopení. Jedna z nejsledovanějších amerických celebrit oslavu hájila na svém Twitteru.

"Po dvou týdnech, plných zdravotních prohlídek a karanténních opatření, jsem překvapila své nejbližší výletem na soukromý ostrov, kde jsme mohli aspoň na krátký okamžik předstírat, že jsou věci v pořádku."

Ani toto vysvětlení však mnoha lidem nestačilo a začali si dělat z manželky Kanye Westa srandu na sociálních sítích. 

V saúdskoarabské poušti vznikne jeskynní hotel

Otevřít v galerii (6)
Jeskynní hotel v poušti AlUla
Jeskynní hotel v poušti AlUlaZdroj: YouTube.com/Dezeen

Francouzský architekt Jean Nouvel představil design hotelu, který bude vytesán do pískovcového kopce v poušti AlUla v Saúdské Arábii. Tento resort, který ponese název Sharaan by Jean Nouvel, bude vzdálen přibližně 350 kilometrů severně od města Medina. V blízkosti hotelu lze najít pozůstatky nabatejského města, součást světového dědictví UNESCO. Hotel bude obsahovat celkem 40 pokojů a tři rekreační vily, které budou vybudovány do útesů. Každá apartmá bude mít balkon s výhledem na okolní krajinu. Vchod do hotelu bude z kruhového nádvoří, které bude vytesáno do pískovcového svahu. Počítá se s výtahovou šachtou o výšce 80 metrů. Plánovaný termín dokončení byl stanoven na rok 2024. 

Jsme na konci přehledu a věříme, že vám dnešní zprávy zpříjemnily ráno. Ať už pracujete z domova nebo musíte vyrazit do zaměstnání, nezapomínejte na moudrá slova, která pronesl Ingmar Bergman: 

"Štěstí je umění být spokojen." 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze