Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče

Ranní ptáče: Rezignovala ministryně životního prostředí. Musk má stále zájem o Twitter. Klesla sazba hypoték

Barbora Večeřová
05. října 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Anna Hubáčková rezignuje

Že by lovestory mezi podnikatelem Elonem Muskem a Twitterem ještě neskončila? Podle všech informací má Musk stále zájem o koupi, i když to ještě před pár měsíci nevypadalo úplně slibně. Nyní mu navíc nevadí zaplatit původní cenu, astronomických 44 miliard dolarů. Tak co, myslíte, že už to tentokrát dopadne? 

Rezignovala ministryně životního prostředí 

Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková z KDU-ČSL předala premiérovi Petru Fialovi svou rezignaci z postu ministryně. Stojí za ní zdravotní důvody. Mluvčí tiskového oddělení ministerstva potvrdila, že ministryni čeká operace a až půlroční rekonvalescence, kdy by nebyla schopná svou práci vykonávat naplno. Nahradit by ji mohl místopředseda KDU-ČSL Petr Hladík

 

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190, Praha 3

Twitter potvrdil, že Musk má o sociální síť stále zájem 

Že by spojení Musk a Twitter stále mělo budoucnost? To nyní potvrdil Twitter. Americký podnikatel navrhnul, že má o internetovou společnost stále zájem. A to za původní cenu 44 milard dolarů. Původně se transakce měla uskutečnit už v dubnu, v červenci ale Musk z obchodu vycouval, důvodem byl velký počet falešných účtů. Nyní je ale vše jinak a Musk se nebrání zaplatit původní cenu. Uvidíme, jestli to tentokrát dopadne. 

Otevřít v galerii (2)
Elon Musk by se mohl stát majitelem Twitteru
Elon Musk by se mohl stát majitelem Twitteru Zdroj: Profimedia

Průměrná sazby hypoték mírně klesla

Počátkem října činila úroková sazba 6,20 procenta, za poslední měsíc klesla o 0,03 procentního bodu. Jde už o druhý pokles v řadě po sérii růstů od května 2021. Od jara je zpracováván podle nové metodiky, která odráží aktuální nabídkovou sazbu hypotečního úvěru pro 80 procent hodnoty nemovitosti a je zpracovávána na základě údajů k pátému pracovnímu dni každého měsíce. Důvodem poklesu sazby je snížení hypotečních sazeb některých bank v rámci podzimních kampaní. 

 

Zemědělský fond odebere Agrofertu dotaci 

Státní zemědělský intervenční fond chce po dceřiné firmě Agrofertu vrátit peníze. Jde o necelý milion, který byl určen k modernizaci farmy kuřat v Bílovci na Novojičínsku. Evropská komise ho totiž odmítla proplatit, důvodem je střet zájmu expremiéra Andreje Babiše, do jehož svěřeneckých fondů Agrofert patří. 

 

Plzeňští fotbalisté si z Německa odvezli debakl 

Plzeňským fotbalistům se ve skupině smrti Ligy mistrů zatím vůbec nedaří. Před měsícem dostali pět gólu v Barceloně, historie se opakovala včera, když se postavili jednomu z nejlepších německých týmů současnosti. Bayern si s Plzní příliš starostí nedělal a vyhrál v klidu 5:0. V případě Plzně jde o nejvyšší porážku v Evropských pohárech. 

Otevřít v galerii (2)
Bayern si s Plzní snadno poradil
Bayern si s Plzní snadno poradil Zdroj: Profimedia

Zdroje: ČTK, seznamzpravy.cz, novinky.cz, irozhlas.cz 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze