Top hledané
Výsledky (0)
Bývalý americký prezident chce více než 10,7 miliardy korun

Ranní ptáče: Trump zažaloval svého bývalého právníka. Na korunovaci Karla III. přijede také princ Harry

Radek Polák
13. dubna 2023
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Trump se pustil do dalšího boje

Donald Trump, který se stal před pár dny prvním exprezidentem USA obviněným v trestní kauze a chce se příští rok znovu ucházet o nejvyšší post v zemi, zažaloval svého bývalého právníka Michaela Cohena. Princ Harry v květnu dorazí na korunovaci svého otce, krále Karla III., bez manželky a dětí.

Bývalý americký prezident podal obžalobu na svého právníka

Donald Trump zažaloval svého bývalého právníka Michaela Cohena o více než 500 milionů dolarů, tedy v přepočtu 10,7 miliardy korun. Žaloba Cohena viní z porušení vztahu mezi advokátem a klientem tím, že právník o Trumpovi odhalil „důvěrné informace" a „šířil nepravdy". 

Stydím se, protože vím, co je pan Trump zač. Je to rasista. Je to podvodník,"

Unikátní vila s možností podnikání na prodej
Unikátní vila s možností podnikání na prodej, Okolí Prahy

řekl o Trumpovi jeho bývalý právník Cohen. Trump nyní čelí 34 bodům obžaloby, kterou vůči němu vznesla prokuratura v New Yorku, uvedly Ceskenoviny.cz.

Na britskou korunovaci Karla III. dorazí z Ameriky princ Harry

Princ Harry se zúčastní korunovace svého otce Karla III., informovala agentura AP. Skončily tak měsíce spekulací o tom, zda bude princ na slavnosti vítán poté, co obvinil královskou rodinu z rasismu a mediální manipulace. Jeho manželka Meghan, vévodkyně ze Sussexu, však zůstane v jižní Kalifornii se svými dvěma malými dětmi, princem Archiem a princeznou Lilibet, Jako jistá záminka, proč se Meghan akce nezúčastní, pak může být fakt, že se datum korunovace ve Westminsterském opatství 6. května shoduje s narozeninami jednoho z jejich synů.

Otevřít v galerii (4)
V květnu bude ve Velké Británii korunovace Karla III.
V květnu bude ve Velké Británii korunovace Karla III.Zdroj: Pixabay

Koruna vůči euru opět zpevnila

Česká měna je aktuálně nejsilnější k euru téměř za 15 let. Vůči euru včera zpevnila oproti předchozímu závěru o 15 haléřů na 23,34 Kč/EUR, což je nejnižší kurz od konce července roku 2008. Koruna postupně posiluje k oběma hlavním světovým měnám už od loňského podzimu, kdy ještě kurz k euru činil téměř 24,70 Kč/EUR.

Už letos v únoru se koruna dostala na nejsilnější kurz k euru od léta 2008. Letos v první polovině března pak zaznamenala česká měna krátkodobé oslabení, v posledních týdnech ale opět zpevňuje, jak napsal Blesk.cz.

Otevřít v galerii (4)
Euro bylo včera nejlevnější od konce července roku 2008
Euro bylo včera nejlevnější od konce července roku 2008Zdroj: Pixabay

Hudební ceny Apollo dostali Lazer Viking a Mat213

Cenu české hudební kritiky Apollo 2022 za album roku získal kytarista a producent Lazer Viking za nahrávku Tunnel Vision.

Rokenrolový vévoda Lazer Viking vedle výpovědi, že i na střepech roztříštěné duše se dá s úsměvem protančit večer, přinesl i důkaz, že neustále vybočování z očekávaných žánrových směrů posunuje dál nejen umělce samotného, ale i celou hudební scénu okolo něj,"

zdůvodnila rozhodnutí poroty hudební publicistka Kristina Kratochvílová.

Singlem roku desetičlenná porota vyhlásila skladbu 7teen, jejímž autorem je digitální písničkář Mat213, vlastní jménem Matěj Čech, referoval server Ceskenoviny.cz

Otevřít v galerii (4)
Hudební kritici rozdali ceny nejlepším
Hudební kritici rozdali ceny nejlepšímZdroj: Pixabay

O starostovi rozhodl vrh kostkami

Kandidáti na předsedu obecní rady Nate Bell a Rob Zoschke ze Sister Bay v americkém Wisconsinu získali v komunálních volbách shodný počet hlasů. Podle tamějších regulí musela o vítězi rozhodnout metoda stojící na principu náhody. Obecní rada proto navrhla hod mincí, vytažení jména z klobouku, losování z balíčku karet a také hod kostkou. Radní vrhali nakonec kostky.

Ani jeden kandidát se minulý čtvrtek k „oficiálnímu házení“ nedostavil, a tak je zastoupili členové obecní rady. Natu Bellovi padla šestka a Robu Zoschkemu dvojka, a tak se starostou stal Bell, uvedly Novinky.cz.

Otevřít v galerii (4)
Kostky rozhodly o tom, kdo bude starostou
Kostky rozhodly o tom, kdo bude starostouZdroj: Pixabay

Zdroje: Ceskenoviny.cz, Novinky.cz, Blesk.cz, AP

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze