Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče

Ranní ptáče: USA chce pozastavit dluhový strop. Inflace v Německu prudce klesla. Noví ústavní soudci v Česku

Barbora Večeřová
01. června 2023
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Joe Biden

Americký demokratický prezident Joe Biden a republikánský šéf Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy se v zásadě dohodli na zvýšení limitu pro zadlužení Spojených států, což americké vládě umožní vyhnout se platební neschopnosti. Míra inflace v Německu prudce klesá. Sevilla slaví další triumf v Evropské lize. 

USA pozastavuje platnost dluhového stropu

Americká Sněmovna reprezentantů schválila zákon, který pozastavuje platnost dluhového stropu, píše iDnes. Spojené státy, pokud novela projde i Senátem, tím odvrátí hrozbu platební neschopnosti. Schválení zákona ve Sněmovně reprezentantů, kde mají většinu republikáni, označil demokratický prezident Biden za „dobrou zprávu pro americký lid a americkou ekonomiku“.

 

Prodej luxusní vily se zahradou, Praha 6
Prodej luxusní vily se zahradou, Praha 6, Praha 6

Česko má nové ústavní soudce

Novými ústavními soudci se stanou někdejší předseda Nejvyššího správního soudu (NSS) Josef Baxa, profesor ústavního práva Jan Wintr i bývalá prezidentka Soudcovské unie Daniela Zemanová. V tajné volbě dnes jejich nominaci schválil Senát. Prezident Petr Pavel je jmenuje v pondělí v 16:30, informovala ČTK

 

Inflace v Německu prudce klesá 

Míra inflace v Německu v květnu podle metodiky Evropské unie prudce klesla, dostala se na 6,3 procenta z dubnových 7,6 procenta. Ve středu to v předběžné zprávě oznámil Spolkový statistický úřad. Růst spotřebitelských cen se tak dostal na nejnižší úroveň za poslední rok. Podle domácí metodiky pak meziroční míra inflace klesla na 6,1 procenta z dubnových 7,2 procenta, píší Novinky.

 

Sevilla slaví další triumf v Evropské lize

Fotbalisté Sevilly porazili ve finále Evropské ligy po penaltovém rozstřelu AS Řím a sedmým triumfem potvrdili pozici nejúspěšnějšího týmu v historii soutěže. Skóre otevřel ve 35. minutě útočník italského celku Paulo Dybala, v 55. minutě si ale dal vlastní gól Gianluca Mancini, píše Sport.

 

Zajíček rezignuje na post místopředsedy ODS 

Novým prezidentem Hospodářské komory byl zvolen Zdeněk Zajíček. Po zvolení do funkce oznámil, že rezignuje na post místopředsedy ODS a s aktivní politikou chce skončit, řekl to na podvečerní tiskové konferenci. Rezignace podle něj již platí. Dalším postupem se ODS bude zabývat v nejbližších týdnech, píše ČTK

Otevřít v galerii (1)
Nový prezident Hospodářské komory
Nový prezident Hospodářské komoryZdroj: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

Zdroje: ceskenoviny.cz, novinky.cz, idnes.cz, sport.cz 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze