Top hledané
Výsledky (0)
V Mexiku je možné prohlédnout si těla mimozemšťanů, vědci však stále pochybují o jejich autentičnosti.

Ranní ptáče: V Mexiku prezentují mimozemšťany. EU se může stát závislá na čínských bateriích, podobně jako na ruském plynu

Radim Červenka
18. září 2023
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Údajná těla mimozemšťanů v Mexiku.

Dvě těla prezentovaná jako UFO v Mexiku budí pozornost vědců. Lídři Evropské unie na setkání ve Španělsku varují před závislostí na dodávkách baterií z Číny. K Taj-wanu se přiblížilo na sto čínských bojových letounů, USA varují před eskalací konfliktu v oblasti.

V Mexiku ukazují mumie UFO

Dvě mumifikovaná těla jsou prezentována jako mimozemšťané v Mexiku, podle novináře a ufologa Jaime Maussana jde o největší objev v historii lidstva. Odborníci však mají stále řadu pochybností a domnívají se, že se jedná o těla prehistorických dětí.

Ačkoliv je výstava s těly UFO hojně navštěvovaná, nálezy čelí nejen kritice, ale i trestnímu oznámení na její autory od mexické ministryně kultury Leslie Urteagové. Testy z tkáně těl, které by mohly poukázat na jejich skutečný původ nebyly provedeny, kvůli obavám o jejich nenávratné poškození, píše agentura Reuters.

Prodej luxusní vily, Praha 5, Velká Chuchle
Prodej luxusní vily, Praha 5, Velká Chuchle, Praha 5

Evropská unie se může stát závislá na čínských bateriích

Energetická krize způsobená výpadkem dodávek fosilních paliv z Ruska do EU by se mohla opakovat, pokud si Evropa vytvoří podobnou závislost na bateriích z Číny. Lithiové baterie mají podle plánů představitelů Unie sehrát klíčovou roli v rámci snah o snižování uhlíkové stopy.

Lídři států EU se na setkání ve španělské Granadě dohodli, že státy musí diverzifikovat dodavatele baterií a nestát se závislými pouze na výrobních firmách z autoritářského režimu v Číně a chtějí se zaměřit na dodávky z Afriky a Latinské Ameriky, informují Reuters.

Otevřít v galerii (3)
Evropská unie
Evropská unieZdroj: Profimedia

Čína poslala přes stovku válečných letadel k Taj-wanu

Čínské stíhačky narušily opakovaně Taj-wanský vzdušný prostor. Konkrétně 103 válečných letounů se v rámci bojového cvičení přiblížilo z pevninské Číny k Taj-vanskému ostrovu. Komunistický režim v Číně dlouhodobě neuznává samostatnost Taj-wanu.

Představitelé USA, hlavního spojence a dodavatele zbraní Taj-wanu, odmítli jakékoliv pokusy o změnu v mezinárodních vztazích prostřednictvím ozbrojených sil. Taj-wanské ministerstvo obrany vyzvalo Číňany, aby od podobných vojenských provokací upustilo, píše agentura AP.

Otevřít v galerii (3)
Taj-wan
Taj-wanZdroj: Profimedia

Dny NATO v Mošnově navštívilo 185 000 lidí

Mimořádnou návštěvnost měla prezentace bojové techniky na letišti v Mošnově u Ostravy. Armádní přehlídku navštívilo o 75 000 lidí více než v loňském roce. K vidění byla vojenská cvičení ve vzduchu i na zemi.

Největšímu zájmu se těšily moderní americké stíhačky F-35. Dny NATO jsou nejrozsáhlejší přehlídkou bezpečnostní techniky v celé Evropě a letos se jí účastnilo 19 zemí. Každoročně akci navštěvují i zájemci ze zahraničí, především z blízkého Polska, uvedla agentura ČTK.

Otevřít v galerii (3)
Dny NATO
Dny NATOZdroj: Profimedia

Zdroje: reuters.com, apnews.com, ceskenoviny.cz

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze