Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče při pondělku dál doskáče.

Ranní ptáče: V Rusku otevírá nový McDonald's. Volby by vyhrálo ANO, SPOLU ztrácí.

Barbora Večeřová
13. června 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
ANO v čele květnového průzkumu poprvé od minulého roku.

V Rusku se dějí věci. Otevírá se tam napodobenina fastfoodového řetězce McDonald's, který zemi opustil krátce po začátku invaze na Ukrajinu. Místní tak nepřijdou o cheeseburger, podle prvních návštěvníků totiž jídlo chutná úplně stejně. Z jiného soudku pochází zpráva, že se někdo pokusil vyhodit do povětří ropovod Družba. 

Podle průzkumů by volby vyhrálo ANO 

Podle nejnovějšího modelu agentury Kantar CZ, který si nechala zpracovat Česká televize, by volby do Sněmovny vyhrálo ANO s 29,5 procenta hlasů. Umístilo by se tak před koalicí Spolu složenou z ODS, TOP 09 a KDU-ČSL, stejně jako před koalicí Pirátů a STAN. Poprvé od loňského roku tak došlo ke ztrátě prvenství koalice SPOLU. Ta si od minulého měsíce pohoršila o pět procentních bodů. I v případě, že by strany kandidovaly samostatně, ANO by stále bylo na prvním místě. 

 

Byt k pronájmu 4+1 s terasou a zahradou, Praha
Byt k pronájmu 4+1 s terasou a zahradou, Praha, Praha 9

V Rusku se někdo pokusil vyhodit do vzduchu část ropovodu

Na západě Ruska se neznámý pachatel pokusil vyhodit do vzduchu jednu z částí ropovodu Družba. Tři výbuchy poškodily objekty spojené s ropovodem, mezi něž patří trafostanice, kabel a jedno potrubí, ropovod samotný ale poškozen nebyl a nedošlo k žádnému úniku ropy. 

„Ropovod Družba funguje v normálním režimu. Přeprava ropy pokračuje v souladu s harmonogramem jak přes Bělorusko do Polska, tak do střední Evropy přes Ukrajinu. K výpadkům v dodávkách nedošlo,“ 

řekl agentuře TASS mluvčí Igor Ďomin.

 

Finále Stanleyova poháru zná druhého účastníka

Hokejisté Tampy Bay si potřetí za sebou zahrají finále o Stanleyův pohár. V šestém zápase finále Východní konference porazili Rangers 2:1 a podařilo se jim tak otočit sérii z nepříznivých 0:2 na 4:2. S Coloradem se tak utkají o třetí pohár v řadě. 

Otevřít v galerii (2)
Hokejisté Tampy Bay jsou druhým finalistou.
Hokejisté Tampy Bay jsou druhým finalistou. Zdroj: Profimedia

V Rusku se otevírá McDonald’s

V Moskvě a jejím okolí se včera znovu otevřelo 15 bývalých restaurací z řetězce McDonald’s. Síť fastfoodů nově nese název Vkusno a točka, v překladu tedy Chutně a tečka. Dalčích 50 poboček se otevírá dnes. A co čeká na zákazníky v nabídce? Restaurace nabídnou přejmenované burgery. Chybět bude například Big Mac nebo Mc Flurry, naopak restaurace nepřipraví zákazníky o cheeseburger nebo fishburger. Společnost McDonald’s opustila Rusko po 30 letech působení kvůli invazi na Ukrajinu, vyjednala ale, že si nový majitel může ponechat více než 60 tisíc zaměstnanců. 

Otevřít v galerii (2)
Interiér nového fasfoodu se od McDonald
Interiér nového fasfoodu se od McDonald's téměř neliší, téměř stejná je i nabídka. Zdroj: Profimedia

Čína pokročila ve vývoji jaderných zbraní 

Podle čínského ministra obrany došlo k pokroku se vývoji jaderných zbraní. Podle jeho vyjádření pro agenturu Reuters ale neslouží k útoku, pouze k obraným účelům a nikdy je nemají v plánu použít jako první. 

"Čína vyvíjí své kapacity přes pět dekád. Je fér přiznat, že jsme dosáhli působivého pokroku. Máme je pro sebeobranu. Nebudeme první, kdo je použije," 

řekl Wej Feng-che s tím, že cílem Pekingu je zabránit jaderné válce.

 

Zdroje: ČTK, irozhlas.cz, ct24.ceskatelevize.cz, bbc.com, reuters.com

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze