Top hledané
Výsledky (0)
Nejbohatší muž světa se obává, že firma zkrachuje

Ranní ptáče: V Twitteru Musk zavádí propouštění a konec home officu. Menstruace a homosexualita je pro řadu z nás tabu, říká průzkum

Radek Polák
11. listopadu 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Muskovi se hospodaření Twitteru nelíbí

Elon Musk přišel po koupi Twitteru s řadou opatření, která mají předejít pádu firmy. Po propouštění přistoupil i na zrušení práce z domova. Češi se brání zejména veřejné debatě o homosexuálních partnerstvích, menstruaci, neplodnosti a rovnosti žen a mužů, ukázal výzkum. 

Musk v Twitteru ruší práci z domova

Nový majitel Twitteru Elon Musk v prvním e-mailu zaměstnancům napsal, že již nebudou moci pracovat z domova. Na následném setkání s pracovníky nevyloučil možnost, že firma zbankrotuje. V souvislosti se zákazem práce z domova sdělil, že od pracovníků očekává, že budou trávit nejméně 40 hodin v kanceláři, a to až na výjimky, které osobně schválí.

Musk, nejbohatší člověk na světě, minulý měsíc koupil Twitter za 44 miliard dolarů a ve společnosti od té doby zahájil dramatické změny, včetně propuštění zhruba poloviny zaměstnanců a většiny vedení s cílem snížit náklady. Podle Muska firma prodělává čtyři miliony dolarů denně.

Prodej luxusní vily se zahradou, Praha 6
Prodej luxusní vily se zahradou, Praha 6, Praha 6

Češi se bojí mluvit o homosexualitě a menstruaci

O homosexuálních partnerstvích by se nemělo ve společnosti mluvit podle 36 procent Čechů, z mužů podle 44 procent a z žen podle 27 procent. 

Zatímco v Praze a Středočeském kraji považuje homosexuální partnerství za tabu 31 procent lidí, na Moravě to je 41 procent. Více by o homosexuálních partnerstvích ve srovnání s generací dnešních čtyřicátníků a padesátníků mluvila ve společnosti mladší generace,"

uvedli autoři průzkumu, který byl realizovaný na vzorku více než tisícovky respondentů.

Ještě větším tabu - z plných 40 procent - je menstruace. Podle téměř čtvrtiny respondentů by se nemělo ve společnosti mluvit ani o neplodnosti a rovnosti žen a mužů.

Nejméně z vybraných témat lidé odmítají veřejnou debatu o domácím násilí, sexu a psychických onemocněních, jak vyplynulo z průzkumu agentury NMS Market Research.

Otevřít v galerii (4)
Homosexualita rozděluje společnost
Homosexualita rozděluje společnostZdroj: Pixabay

Zbytky raketoplánu byly objeveny na dně oceánu

Na dně Atlantického oceánu se našla velká část raketoplánu Challenger, který vybuchl krátce po startu v lednu 1986. Viditelný zbytek raketoplánu měří 4,5 na 4,5 metru. Ve skutečnosti je ale zřejmě větší, protože další část pokrývá písek. O nálezu včera informoval americký Národní úřad pro letectví a vesmír.

V troskách raketoplánu zahynula sedmičlenná posádka. O nálezu dostaly zprávu rodiny všech mrtvých členů. Stanice History Channel má o Challengeru odvysílat dokument 22. listopadu.

Otevřít v galerii (4)
Zbytky raketoplánu se konečně podařilo najít
Zbytky raketoplánu se konečně podařilo najítZdroj: Pixabay

Svatomartinské akce slibují řadu akcí a speciálních menu

Dnešní svátek svatého Martina znamená pro obchodníky začátek prodeje vín nabízených pod značkou Svatomartinské. V řadě měst je doprovodí tradiční vinařské akce a ochutnávky se společným připíjením mladým vínem, které trvají po celý víkend.

Největším koštem svatomartinských vín by měl být jako každoročně ten na brněnském náměstí Svobody, který nabídne 100 vzorků vín. Restaurace začnou nabízet svatomartinská menu s husími pokrmy. Část z nich nabídku menu prodlouží až do příštího týdne.

Otevřít v galerii (4)
Na svátek se podává také Svatomartinská husa
Na svátek se podává také Svatomartinská husaZdroj: Pixabay

Pro nejvyšší ženu světa přizpůsobili letadlo

Turkyně Rumeysa Gelgiová, která měří neuvěřitelných 215,16 cm a nevešla se proto doposud do letadla, mohla v září odletět do San Francisca. Národní letecká společnost Turkish Airlines kvůli ní totiž vyndala šest sedadel a nahradila je speciálnímu nosítky, jak uvedl Daily Mail.

Žena odcestovala na západ Spojených států, aby se mohla zúčastnit vývoje počítačového softwaru. Dále zde bude spolupracovat s Guinnessovou knihovnou rekordů na propagaci různých akcí. Obrovský vzrůst Turkyně je způsobený onemocněním Weaverův syndrom.

Otevřít v galerii (4)
Turci umožnili letět i nejvyšší ženě světa
Turci umožnili letět i nejvyšší ženě světaZdroj: Pixabay

Zdroj: ČTK, Reuters, Bloomberg, Daily Mail, Blesk.cz

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze