Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Vyšetřování kolem smrti Maradony. Rusko spouští očkování proti covid-19. Seriál podle Obamy

Linda Veselá
03. prosince 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Barack Obama

Všichni nadšenci do americké politiky, pozor! Barack Obama produkuje seriál, který divákům představí její zákoutí. Rusko od příštího týdne začíná očkovat proti covid-19 a v Česku se dneska konečně otevírají obchody, restaurace i služby.

Hurá na nákupy!

Otevřít v galerii (5)
Lidé v restauraci
Lidé v restauraciZdroj: freepik.com/photos/health

Dnešek přináší řadu změn. Znovu mohou otevřít všechny obchody a to i v neděli. I nadále však platí omezení počtu osob. Zavítat ode dneška můžete také do restaurací, které mohou mít otevřeno od 6 do 22 hodin. Stejně jako u obchodů je i v tomto případě omezený počet hostů: restaurace smí zaplnit pouze polovinu kapacity a u stolu smí sedět maximálně čtyři hosté.

Otevírají se však také služby jako kadeřnictví, pedikúry a manikúry. Částečně mohou otevřít také kulturní atrakce.

Končí zákaz nočního vycházení a alkohol se opět smí konzumovat i na veřejnosti. Venku se smí sejít až 50 lidí.

Prodej luxusní vily, Praha 6 Hanspaulka – 748
Prodej luxusní vily, Praha 6 Hanspaulka – 748, Praha 6

Bývalý francouzský prezident podlehl covidu-19

Otevřít v galerii (5)
Valéry Giscard d
Valéry Giscard d'EstaingZdroj: Profimedia

Zemřel bývalý francouzský prezident Valéry Giscard d'Estaing. Bylo mu 94 let. V čele Francie stál mezi lety 1974 a 1981.  

Podle své rodiny zemřel na covid-19. Už v září byl umístěn do nemocnice kvůli dýchacím potížím, znovu pak skončil v nemocnici v listopadu.

Byl jedním z klíčových architektů evropské integrace. Legalizoval například potraty a povolil rozvod po vzájemné dohodě.  

Rusko začíná očkovat

Otevřít v galerii (5)
Oškování proti koronaviru
Oškování proti koronaviruZdroj: freepik.com/photos/baby

Už dříve se Rusko stalo první zemí na světě, která schválila vakcínu proti koronaviru, konkrétně Sputnik V. K užívání v populaci ho dokonce poskytlo ještě před klíčovou třetí fází klinických testů, čímž od vědců sklidilo vlnu kritiky.  

Nyní prezident Vladimir Putin proti koronaviru nařídil očkovací kampaň.

"Bylo vyprodukováno přes dva miliony dávek, další budou vyprodukovány v následujících několika dnech. První registrovaná vakcína proti koronaviru na světě, Sputnik V, dosáhne této úrovně produkce. To nám umožní - pokud ne rovnou masově - očkovat ve velkém měřítku."  

 

Seriál podle Obamy

Otevřít v galerii (5)
Barack Obama
Barack ObamaZdroj: Profimedia

Zajímalo vás někdy, jak americká vláda funguje? Doopravdy funguje? Nyní budete mít možnost vidět to v novém seriálu. Konkrétně půjde o komedii a bude k vidění na Netflixu. Produkovat ho bude společnost Higher Ground, kterou vlastní bývalý americký prezident Barack Obama se svou ženou. Takže kdo by toho o zákoutích americké politiky měl vědět více!

Seriál bude volně založený na bestselleru The Fifth Risk od Michaela Lewise, který pojednává o začátku Trumpovy administrativy.  

"Spíš se bude snažit ukázat, jak vláda doopravdy funguje, než aby se zaměřoval na jednu konkrétní správu,"  

uvedl k seriálu Netflix. Natáčení má začít začátkem příštího roku.  

Vyšetřování kolem Maradonovy smrti

Otevřít v galerii (5)
Diego Maradona
Diego MaradonaZdroj: Profimedia

Argentinské úřady nařídily prohlídku domova a kanceláře psychiatra fotbalové legendy Diega Maradony. Podle vyšetřovatele bylo důvodem k prohlídce vyšetřování možné vraždy. Nikdo zatím nebyl obviněn, i když vyšetřovaných je hned několik lidí.

Fotbalový idol zemřel minulý týden na srdeční zástavu. Už dříve se však objevila informace, že se argentinské úřady zabývají možným pochyběním záchranné služby, respektive její pomalou reakci.

A to je od nás pro dnešek všechno. Přejeme vám, ať pro vás dnešní výprava do obchodu není příliš stresující. Pro dnešek pro vás proto máme citát amerického esejisty Charlese Dudley Warnera k výběru dárků:

 “Dokonalost dárku spočívá v jeho vhodnosti, nikoli v jeho hodnotě.“

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze