Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: WTO bude šéfovat žena. Česko na špici. Matt Damon slaví 50 let

Linda Veselá
08. října 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Matt Damon v černém obleku se svou ženou v rudých šatech

Ženy vládnou světu! Ty z přehlídkových mol i nejvyšších postů v mezinárodních organizacích. Proslýchá se totiž, že Světové obchodní organizaci bude žena šéfovat. A nejslavnější modelky světa si zase vysloužily vlastní dokumentární seriál na Apple TV +.

Nový rekord v počtu nakažených v Česku

Otevřít v galerii (7)
Matka chlapci upravuje roušku
Matka chlapci upravuje rouškuZdroj: freepik.com/photos/medical

Česko už druhý den za sebou trhá rekordy v počtu nakažených koronavirem. Ve středu přibylo dalších 5335 nakažených. O více než 800 více, než v úterý. Zvýšil se také počet úmrtí. Nemoci ve středu podlehlo dalších 19 lidí. V přepočtu na obyvatele se navíc Česko drží mezi zeměmi s nejvíce nakaženými v celé Evropě. 

V pátek plánuje ministr zdravotnictví Roman Prymula představit další opatření. Týkat by se měla především volnočasových aktivit. 

 

Ženy vládnou světu

Otevřít v galerii (7)
Žena sedí před notebookem a drží vztyčený palec
Žena sedí před notebookem a drží vztyčený palecZdroj: freepik.com/photos/computer

Světové obchodní organizaci (WTO) bude poprvé v historii šéfovat žena! Konkrétní jméno ještě známé není, proslýchá se však, že do posledního kola postoupily dvě kandidátky. Jsou jimi jihokorejská ministryně obchodu Ju Mjong-hi a bývalá nigerijská ministryně financí Ngozi Okonjová-Iwealová.

Nová šéfka pak bude muset řešit například rostoucí obchodní napětí mezi USA a Čínou. WTO také v současnosti čelí největší krizi za dobu své existence. 

 

V Česku se v srpnu méně stavělo

Otevřít v galerii (7)
Žena má na sobě pracovní oděv a helmu, v ruce váleček na malování
Žena má na sobě pracovní oděv a helmu, v ruce váleček na malováníZdroj: freepik.com/photos/business

Stavební produkce v srpnu oproti minulému roku klesla o 9,7 procent. Oproti minulým měsícům byla po vyloučení sezónních vlivů nižší o 1,4 procent. Vedoucí oddělení statistiky stavebnictví a bytové výstavby Českého statistického úřadu Petra Cuřínová k tomu doplnila:

„Stavební produkce v srpnu pokračovala v meziročních poklesech jak v pozemním, tak v inženýrském stavitelství. Klesla také orientační hodnota stavebních povolení i počet zahájených a dokončených bytů."

I přesto, že stavební úřady v srpnu vydaly o 3 procenta stavebních povolení více než v minulém roce, jejich orientační hodnota klesla o 12 procent. Meziročně také bylo zahájeno o 3 procenta bytů méně, dokončeno jich bylo o 1,7 procenta méně.

 

Matt Damon slaví jubileum

Otevřít v galerii (7)
Matt Damon v černém obleku se svou ženou v rudých šatech
Matt Damon v černém obleku se svou ženou v rudých šatechZdroj: Profimedia

Agent bez minulosti i muž na Marsu. Jedna z největších legend hollywoodských trháků Matt Damon dnes slaví 50. narozeniny! Proslavil se také jako scénárista či producent. Kromě hereckých výkonů je známý i jako ekologický aktivista. Od 26. července 2007 má svou hvězdu na hollywoodském chodníku slávy. 

Přejeme všechno nejlepší!

 

Nejslavnější ženy světových mol v jedné show

Otevřít v galerii (7)
Čtyři modelky v barevných šatech na přehlídkovém molu
Čtyři modelky v barevných šatech na přehlídkovém moluZdroj: www.instagram.com

Naomi Campbell, Cindy Crawford, Linda Evangelista a Christy Turlington... Kdo by neznal největší jména modelingového světa? Už brzy budou fanoušci moci prožít některé z jejich nejvýznamnějších životních momentů. Právě to totiž slibuje nový dokumentární seriál plánovaný pro Apple TV+ - "The Supermodels". Apple TV+ k show dodala:

"Jejich prestiž byla tak neobyčejná, že to této čtveřici umožnilo zastínit značky, které předváděly. Jména Naomi, Cindy, Linda a Christy se tak stala stejně prominentní, jako návrháři, kteří je oblékali."

Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Nové Město
Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Nové Město, Praha 1

Justin Bieber ohlásil spolupráci s Crocs

Otevřít v galerii (7)
Justin Bieber, polonahý, ležící ve vaně
Justin Bieber, polonahý, ležící ve vaněZdroj: www.instagram.com

Jedni je milují, druzí nemohou vystát. Tak i tak, každý legendární boty Crocs zná a má na ně názor. A teď s nimi navíc navázal spolupráci Justin Bieber.

Ta má být inspirovaná Bieberovou značkou Drew house. Bude zahrnovat jak klasické nazouváky (kanárkově žluté), tak osm různých odznáčků (od duhy, přes květiny k logu Drew house). Prodej by měl být spuštěn 13. října.

A my jsme zvědaví, jaký úspěch spolupráce sklidí! Protože když ji koncem září Justin naznačil na svém Instagramu, akcie společnosti Crocs poskočily o 11 procent.

Mario v životní velikosti?

Otevřít v galerii (7)
Přístroj Nintendo spolu s videohrami
Přístroj Nintendo spolu s videohramiZdroj: www.instagram.com

Chtěli byste se svézt na atrakci tematicky laděné do videohry Super Mario Kart či série her zeleného dinosaura Yoshiho? To se vám od příštího jara nejspíš poštěstí v japonské Osace, protože Super Nintendo World má konečně otevírat!

Universal Studios a Nintendo se o vzniku Super Nintendo World - tematickém parku ve stylu hry Nintendo - poprvé zmínily v roce 2017. Původně se park měl otevřít v době začátku Olympijských her v Tokiu, epidemie však oboje odložila. V současnosti je otevření plánované na jaro 2021.

A to už je od nás pro dnešek všechno! Přejeme vám pohodový den. Proč si ho nezpříjemnit třeba u filmu s Mattem Damonem? Jak řekla Coco Chanel:

„Žijete jenom jednou. Tak by to měla být zábava.“

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze