Top hledané
Výsledky (0)
Televizní debata prohloubila obavy o Bidenovu způsobilost vykonávat funkci amerického prezidenta

Ranní ptáče: Za špatný Bidenův televizní výkon prý mohla únava z cest. Farmaceutická firma dostane za vývoj vakcíny 176 milionů dolarů

Radek Polák
03. července 2024
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Biden vyvolává rozpaky

Důvodem, proč v červnové televizní debatě kandidát na amerického prezidenta Joe Biden působil zmateně, byla údajně únava související s nedávnými zahraničními cestami. Tak alespoň argumentoval nominant demokratické strany, proč jeho televizní vystoupení vyvolalo rozpaky. Výrobci vakcín Moderna přispějí Spojené státy 176 milionů dolarů na léčbu ptačí chřipky u lidí.

Biden zdůvodnil nejisté vystoupení únavou z cest

Americký prezident Joe Biden připustil, že jeho výkon v předvolební debatě s Donaldem Trumpem nebyl nejlepší. Nepovedené vystoupení vysvětlil únavou související s nedávnými zahraničními cestami. Šéf Bílého domu, který v červnu navštívil Francii a Itálii, podotkl, že nebylo příliš moudré před debatou „cestovat několikrát kolem světa" a že tato skutečnost vedla k tomu, že „na pódiu téměř usnul". V 90minutové debatě, která se uskutečnila koncem června, měl 81letý Biden problémy čelit útokům svého oponenta a působil zmateně, což prohloubilo obavy o jeho způsobilosti v pokročilém věku vykonávat takto zodpovědnou funkci, uvedl server Ceskenoviny.cz.

USA zaplatí farmaceutické firmě za vývoj vakcíny 

Americká vláda zaplatí výrobci vakcín Moderna 176 milionů dolarů, aby urychlil vývoj vakcíny proti pandemické chřipce, která by mohla být použita k léčbě ptačí chřipky u lidí. Moderna má vakcínu proti ptačí chřipce ve velmi rané fázi testování. Ta využívá stejnou technologii mRNA, která umožnila rychlý vývoj a zavedení vakcín na ochranu proti COVID-19. Slíbené finanční prostředky mají zajistit pokračující vývoj vakcíny, včetně poslední fáze zkoušky. Ta je naplánována již příští rok, upozornila agentura AP.

Prodej pozemku 1200 m2, Praha
Prodej pozemku 1200 m2, Praha, Praha 5
Otevřít v galerii (1)
Vakcína má pomoci v boji s nakažlivou nemocí
Vakcína má pomoci v boji s nakažlivou nemocíZdroj: Pixabay

Účasti ve druhém kole voleb ve Francii se vzdalo 218 kandidátů

Účasti ve druhém kole parlamentních voleb ve Francii se vzdalo 218 kandidátů, z toho 130 za levici a 82 provládních. Kandidáti tak chtějí předejít úspěchu nacionalistického Národního sdružení a soubojům mezi názorově spřízněnými tábory. Ve Francii je 577 jednomandátových volebních obvodů, alespoň tři kandidáti postoupili do druhého kola ve zhruba 300 obvodech. Celkem 76 kandidátů získalo mandát již v prvním kole. Volba mezi třemi kandidáti pro druhé kolo, které se uskuteční 7. července, zůstane voličům zhruba ve 100 obvodech, informoval portál Ceskenoviny.cz

Kambodža stíhá ekologické aktivisty

Kambodžský soud odsoudil skupinu ekologických aktivistů ze spiknutí proti vládě a urážky krále k šesti až osmi letům vězení. Jednalo se o deset aktivistů z ochranářské skupiny Matka příroda. Aktivisté zdokumentovali podezření na znečištění řeky Tonle Sap, která se vlévá do největšího sladkovodního jezera v jihovýchodní Asii a je hlavním rybářským centrem. Skupina také upozornila na nelegální těžbu dřeva a ničení přírodních zdrojů po celé zemi, uvedla Al Jazeera.

 

Zdroje: Ceskenoviny.cz, AP, Al Jazeera

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: