Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče. I když je zrovna na horách.

Ranní ptáče: Zelenskyj je připravený jednat s Putinem, varoval před třetí světovou. Zlato pro ukrajinskou výškařku. První závod Formule 1 ovládl Charles Leclerc. Hamilton byl třetí

Lenka Ciznerová
21. března 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Ukrajinská výškařka Jaroslava Mahučichová

A je tu pondělí. Snad jste si dostatečně odpočinuli. Třeba u prvního letošního závodu Formule 1. Svět je totiž pořád napjatý, co vlastně bude. Zelenskyj chce znovu jednat s Putinem a mluví o třetí světové válce, když to nevyjde. Rusko mobilizuje všechny bankovní možnosti, aby nebylo závislé na západě. Povede se mu to? Uprchlíci můžou u nás začít pracovat bez zvláštního povolení. Nafta zatím nezdražuje a vy se v klidu posaďte. Je tady Ranní ptáče a s ním informace jako na dlani.

 

Podle Mariupolu unesla ruská armáda tisíce Ukrajinců. Rukojmí bere podle radnice i z krytů

Obléhané město Mariupol zažívá nejintenzivnější bombardování od začátku invaze. Ve městě uvázla většina z asi 400 000 obyvatel, nefungují tam dodávky elektřiny ani tepla, je problém s nedostatkem vody, potravin a léků. Mariupolská městská rada obvinila ruské síly, že několik tisíc obyvatel města proti jejich vůli převezly během uplynulých dní do Ruska.

„Okupanti nutí lidi odcházet z Ukrajiny na území Ruska. Okupanti nelegálně odvlekli lidi ze čtvrti Levoberežnyj a z krytu budovy sportovního klubu, kde se před nepřetržitým bombardováním ukrývala více než tisícovka osob,“

napsala v prohlášení. Pád Mariupolu by znamenal propojení s Krymem.

 

Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha
Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha, Praha 5

Zelenskyj je připravený jednat s Putinem, varoval před třetí světovou

Otevřít v galerii (3)
Volodymyr Zelenskyj
Volodymyr ZelenskyjZdroj: Profimedia

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj je připravený jednat se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem. Současně varoval, že jestliže pokusy o vyjednávání selžou, mohlo by to znamenat "třetí světovou válku". Zelenskyj to dnes prohlásil v rozhovoru s americkou CNN.

„Jsem na jednání s ním připravený. Byl jsem připravený poslední dva roky. A myslím si, že bez vyjednávání tuto válku nemůžeme ukončit,"

řekl Zelenskyj.

 

Zlato pro ukrajinskou výškařku

Otevřít v galerii (3)
Ukrajinská výškařka Jaroslava Mahučichová
Ukrajinská výškařka Jaroslava MahučichováZdroj: Profimedia

Ukrajinská výškařka Jaroslava Mahučichová získala zlato na halovém mistrovství světa v Bělehradu. Dvacetiletá skokanka do výšky před závodem absolvovala náročnou cestu ze své rodné země, kterou zasáhla ruská invaze. Češi možná taky něco přivezou. Čtvrtkařská štafeta Pavel Maslák, Vít Müller, Tadeáš Plaček a Patrik Šorm totiž postoupila do finále.

 

Uprchlíci z Ukrajiny mohou od příštího týdne pracovat v ČR bez povolení

Váleční uprchlíci z Ukrajiny budou moci od příštího týdne pracovat v Česku bez pracovního povolení. S vízem ke strpění se mohou o místo ucházet volně, firmy je budou moci přijmout na jakoukoliv pozici. Příchozí budou moci získat také novou humanitární dávku 5000 korun na zajištění potřeb a základního vybavení pro začátek života v ČR. Počítá s tím takzvaný lex Ukrajina, který začíná platit. Platit pak má do konce března příštího roku.

 

První závod Formule 1 ovládl Charles Leclerc. Hamilton byl třetí

Otevřít v galerii (3)
Lewis Hamilton
Lewis HamiltonZdroj: Profimedia

Úvodní Velkou cenu sezony Formule 1 ovládl v Bahrajnu monackého závodníka Charles Leclerc. Na druhém místě skončil jeho týmový kolega Carlos Sainz a třetí dojel sedminásobný mistr světa Lewis Hamilton.

 

Miliony Indů slaví oblíbený svátek barev

Miliony Indů slaví od pátečního úplňku oblíbený svátek barev Hólí. Indický a nepálský svátek je slavností jara a barev a začíná zapalováním hranic v předvečer svátku. Taky už se těšíte na jaro?

 

Rusko se snaží nahradit Apple Pay a Google Pay Gazprom Pay

Jak již bylo dříve oznámeno, řada ruských bank a jejich karet byla zmrazena z platforem digitálních plateb, jako jsou Apple Pay a Google Pay. A to v souladu se sankcemi vedenými Západem. Banky ale reagují řadou řešení, včetně nové služby od Gazprombank, bankovní pobočky státem kontrolovaného energetického gigantu Gazprom. V tiskové zprávě banka představila řešení nazvané peněženka GazpromPay, která by měla být online 22. března. Banka uvedla, že peněženka uživatelům umožní provádět „rychlé, pohodlné a bezpečné“ platby z jakékoli bankovní karty při používání internetových obchodů.

Luxusní byt 3+kk s terasou na prodej, Praha 5
Luxusní byt 3+kk s terasou na prodej, Praha 5, Praha 5

 

Úchvatný nález! Egypt odhalil pět starověkých hrobek

Egypt dnes světu odhalil nález, který nedávno objevili místní archeologové. Jedná se o pět hrobek, které se nacházejí v nekropoli Sakkára, asi 24 kilometrů jihozápadně od Káhiry, severovýchodně od pyramidy krále Merenrea I., nedaleko egyptského hlavního města. Hrobky, které jsou velmi zachovalé, patřily vysoce postaveným úředníkům.

 

Poslední dny jsou pro všechny náročné. Až děsivě pravdivě pak vyznívají i slova anglického spisovatele George Orwella:

„Nejúčinnějším způsobem, jak zničit lidi, je popřít a zničit vlastní chápání jejich historie.“

 

Zdroje: bbc, profimedia, reuters, citáty.net, ceskenoviny, irozhlas, kryptomagazín, agentura AP


 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze