Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče

Ranní ptáče: Země G7 ujistily Ukrajinu o podpoře. Online hra muži zachránila život. Do vězení za blokádu silnice

Barbora Večeřová
18. dubna 2023
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
G7 podporují Ukrajinu

Země G7 ujistily Ukrajinu o podpoře a odsoudili nezodpovědnou jadernou rétoriku Ruska. Chlapec minulý týden v USA zazvonil na špatné adrese, muž žijící v domě ho střelil do hlavy. Chlapec střelbu přežil a jeho stav se zlepšuje. Online hra zachránila muži z Plzně život. Jeho kamarád z Německa, se kterým právě hrál, viděl, že muž zkolaboval a zavolal mu pomoc. 

G7 ujistila Ukrajinu o podpoře

Ministři zahraničí ekonomicky vyspělých zemí ze skupiny G7 ujistili Ukrajinu o „maximální podpoře“, odsoudili „nezodpovědnou jadernou rétoriku“ Ruska a vyzvali Čínu, aby se chovala jako zodpovědný člen mezinárodního společenství. Uvádí se to v závěrečném komuniké po třídenním jednání v japonské Karuizawě. Informují o něm zahraniční agentury, píší Novinky

 

Chlapec zazvonil na špatné adrese, muž ho střelil do hlavy

Ve Spojených státech minulý týden málem zemřel 16letý černošský chlapec, který omylem zazvonil na špatné adrese. Z domu ho totiž poté do hlavy a ruky střelil 84letý běloch. Dnes o tom informují agentury AP a Reuters, podle nichž případ vyvolal pobouření. Vyjádřila se k němu i viceprezidentka Kamala Harrisová a prezident Joe Biden. Chlapec střelbu přežil, jeho stav se zlepšuje, informuje ČTK

Prodej luxusní vily se zahradou, Praha 6
Prodej luxusní vily se zahradou, Praha 6, Praha 6

Wagnerovci se ve virálním videu doznávají k vraždám dětí 

Po sociálních sítích se šíří video s údajným doznáním ruského žoldnéře k zastřelení šestileté ukrajinské dívky při dobývání východoukrajinských měst.

"Touto rukou jsem plnil rozkaz, zabil děti. Chápeš, na rozkaz. Dávali nám rozkaz vyčistit a všechny zlikvidovat. Šli jsme a všechny jsme zabíjeli - ženy, muže, důchodce i děti, a to i malé, pětileté,"

prohlásil Azamat Uldarov ve videu. 

 

Za blokádu silnice půjdou klimatičtí aktivisté do vězení 

Za blokádu silnice dnes německý soud poslal na tři až pět měsíců do vězení trojici klimatických aktivistů, kteří blokovali frekventovanou silnici. Podle státního zastupitelství i samotných aktivistů jde o dosud nejpřísnější trest, jaký kdy soud v Německu vydal v souvislosti s protestními akcemi hnutí Poslední generace, píše ČTK.

Otevřít v galerii (1)
Klimatičtí aktivisté půjdou do vězení
Klimatičtí aktivisté půjdou do vězení Zdroj: Profimedia

Online hra muži zachránila život

Plzeňští policisté ve čtvrtek ve večerních hodinách zasahovali u neobvyklé situace. Na služebnu obvodního oddělení Plzeň-Slovany zavolal cizinec z Německa, aby oznámil náhlý kolaps svého kamaráda z Česka, se kterým právě hrál online hru. Policistům sdělil, že by měl bydlet ve Starém Plzenci. Díky těmto informacím se policii podařilo v databázích najít přesnou adresu, kam přijely policejní hlídky a poskytli mu první pomoc ještě před příjezdem záchranářů, píše iRozhlas.

 

Zdroje: ceskenoviny.cz, irozhlas.cz, novinky.cz

 

 

 

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze