Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Zemřela Berta z Dva a půl chlapa. Velký bariérový útes pláče. Ceny nájmů v Praze klesly

Martina Šmalclová
14. října 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Herečka Conchata Ferrell

Velký bariérový útes přišel o polovinu svých korálů a do hereckého nebe odešla herečka Conchata Ferrell. Jsou tu ale i dobré zprávy! Ceny bytů v Praze klesly a na trhu je nový jedinečný jogurt... ehm, rajčatový! Dáte si?!

Ceny nájmů v Praze klesly

Otevřít v galerii (5)
Želva a potápěči u korálového útesu
Želva a potápěči u korálového útesuZdroj: Pixabay.com/baechi

Ceny nájmů v hlavním městě od začátku roku 2020 klesly o 2,6 %. V průměru stojí metr čtvereční nyní 300 korun. Vyplývá to z analýzy, kterou pro Magistrát hlavního města Prahy zpracovala společnost Deloitte. Z dlouhodobého hlediska přitom výše pražských nájmů rostou meziročním tempem o 7,4 %.

„Vliv útlumu turismu a krátkodobých pronájmů na nájmy v celé Praze je patrný, ale výrazný vliv na ceny má především v centru, navíc ne všechny byty ke krátkodobým pronájmům jsou přizpůsobeny pro standardní užívání. Také s ohledem na současnou situaci chybí v Praze tisíce vysokoškoláků, kteří zůstali ve svých bydlištích na distanční výuce a hledali by jinak na konci léta bydlení v Praze. S takovými faktory je třeba počítat, pokud se situace začne vracet do normálnějšího stavu,“

vysvětlil náměstek primátora hl. m. Prahy pro územní rozvoj Petr Hlaváček.

Mezi nejdražší pražské katastry s nejvyššími nájmy za metr čtvereční patří Malá Strana, Josefov, Nové Město a Vinohrady. Nejlevněji se naopak bydlí na okrajích, jako jsou Lipence, Benice či Malá Chuchle, z větších urbanistických celků pak ve Zbraslavi nebo v Bohnicích.

Facebook zakáže reklamy proti vakcíně na covid-19

Otevřít v galerii (5)
Žena se zeleninou
Žena se zeleninouZdroj: Pixabay.com/jerzygorecki

Odpůrci vakcín už si na Facebooku ani Instagramu neškrtnou. Společnost uvedla, že podle nové globální politiky již nebude přijímat reklamy, které odrazují lidi od očkování. Reklamy, které vykreslují vakcíny jako nebezpečné nebo neúčinné či reklamy prohlašující, že nemoci, kterým vakcíny zabraňují, jsou neškodné.

„Naším cílem je za pomoci zpráv o bezpečnosti a účinnosti vakcín oslovit širokou skupinu lidí a zároveň zakázat reklamy s dezinformacemi, které by mohly poškodit úsilí v oblasti veřejného zdraví,“

uvedla společnost.

Nové zásady platí také pro Instagram. Facebook uvedl, že jej začne prosazovat v příštích několika dnech. Zákaz se vztahuje pouze na placené reklamy, nikoli na běžné příspěvky uživatelů.

Zemřela herečka Conchata Ferrell

Otevřít v galerii (5)
Muž a žena s krabicemi
Muž a žena s krabicemiZdroj: Pixabay.com/natik_1123

Svět obletěla dnes o půlnoci smutná zpráva. Ve věku 77 let odešla do nebe oblíbená herečka Conchata Ferrell. Tu si veřejnost pamatuje především jako drzou hospodyni Bertu ze seriálu Dva a půl chlapa. Vedle něj se ale Conchata Ferrell zazářila také ve snímcích jako Střihoruký Edward nebo Erin Brockovich. Herečka zemřela v důsledku komplikací po infarktu a infekci ledvin, které prodělala začátkem letošního roku.

Velký bariérový útes ztratil polovinu korálů

Otevřít v galerii (5)
Žena odmítající vakcínu
Žena odmítající vakcínuZdroj: Pixabay.com/pixundfertig

Australský Velký bariérový útes ztratil za poslední tři desetiletí 50% svých korálů. Klíčovým faktorem narušení útesů je dle nové studie vědců z ARC Centre of Excellence změna klimatu.

„Zjistili jsme, že počet malých, středních a velkých korálů na Velkém bariérovém útesu poklesl od 90. let o více než 50%,“

uvedl spoluautor Terry Hughes, významný profesor ARC Center of Excellence.

Korálové útesy jsou přitom jedny z nejzářivějších mořských ekosystémů na planetě a čtvrtina až třetina všech mořských druhů se na ně v určitém okamžiku svého životního cyklu spoléhá – bez nich se ekosystémy zhroutí a mořský život zemře.

Velký bariérový útes, největší korálový útes na světě, je domovem více než 1 500 druhů ryb, 411 druhů tvrdých korálů a desítek dalších druhů živočichů.

Japonsko přichází s rajčatovým jogurtem

Pro někoho noční můra, pro někoho nevšední gastronomický zážitek. Japonská společnost Morinaga Milk přichází s odvážným a netradičním nápadem. Na trh uvedla rajčatový jogurt! Ten vznikl na základě rozsáhlého výzkumu a informací shromážděných od lidí, kteří nenávidí rajčata. V průběhu vývoje si vědci všimli, že lidé, kteří nemají rádi rajčata, lépe porozuměli chuti, struktuře a vůni.

Společnost Morinaga si klade za cíl, překonat popularitu svého milovaného jogurtu s Aloe. Tak co vy na to? Už se vám sbíhají sliny?

To je od nás dnes vše. Přejeme vám krásnou a pohodou středu a nezapomeňte i dnes vstoupit do nového dne s vervou a odhodláním. Jak řekl motivační řečník Zig Ziglar:

„Lidé často říkají, že jim motivace nevydrží. No, to ani koupel. Proto ji doporučujeme denně.“

Pronájem luxusního bytu 3+kk, Praha 1, Josefov
Pronájem luxusního bytu 3+kk, Praha 1, Josefov, Praha 1
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze