Top hledané
Výsledky (0)
16. listopadu uvede Divadlo na Jezerce zkušební představení Res publica III. Zda se dostane do veřejného programu, zatím není jisté. My však věříme, že ANO!

Res publica III: hra Divadla na Jezerce, jejíž uvedení je zatím ve hvězdách!

Eva Ledecká
12. října 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Jan Hrušínský

Volné pásmo Res publica III. navazuje na slavná představení předrevolučního Realistického divadla z let 1988 a 1989 Jak jsme nezažili 20. léta a Jak jsme zažili 60. léta.

Tentokrát bude zaměřené na další perspektivy českého státu. Zabývá se tím, jak bychom NECHTĚLI zažít budoucí léta. Jste zvědaví? Tak doufejte, že se představení dostane do repertoáru divadla. V Divadle Na Jezerce bude uvedeno totiž pouze jeden den, a to 16. listopadu od 19. hodin (v předvečer sametové revoluce), a to pouze pro speciálně pozvané hosty.

Divadlo na Jezerce
Res publica III
Jan Hrušínský

Co hra obsahuje?

Res publica neboli Věc veřejná v Divadle Na Jezerce zahrnuje výňatky z her, úryvky z Ottova slovníku naučného, ale i myšlenky těch, kteří republiku svými slovy i činy ovlivnili. Proto zde zazní slavná slova Masaryka, Čapka, Voskovce & Wericha, Havla, Suchého, Holana, ale také třeba Ginsberga, Kerouaka, Chruščova nebo Kennedyho. Nebudete ošizeni ani o slova, která padla z úst Klause, Zemana či Babiše.

Bude to komedie? Možná tak trochu..

Představení se zaměří především na roky s osmičkou v letopočtu – od roku 1918 po rok současný. S odstupem času bývají slova a výroky vyslovené v minulosti brány s rezervou a mnohdy i s úsměvem na tváři. Komedii raději nečekejme, ale humor by tahle hra rozhodně neměla pozbývat.

Dramaturgie večera se ujala šestice tvůrců Karel Kříž, Vlasta Gallerová, Petr Vacek, Jan Hrušínský, Zdeněk Hruška a Jan Hřebejk.

Pronájem luxusního bytu, 3+kk, Praha
Pronájem luxusního bytu, 3+kk, Praha, Praha 1
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Divadlo Na Jezerce
Na Jezerce 1451 140 00 Praha 4 Czech republic
+420 725 442 150