Hlavní stránka Nové články

Známá ekonomka Markéta Šichtařová se nikdy nebála své názory říkat otevřeně a bez zbytečných vytáček. Možná proto má nejen mnoho příznivců, ale zároveň také kritiků, kteří ji zkrátka nemohou „skousnout“. Neméně zajímavý je ale také její osobní život. Společně s manželem Vladimírem Pikorou, který je také ekonom, mají šest dětí a založili analytickou firmu Next Finance. V rozhovoru pro LP-Life.cz prozradila, že bez pečlivého plánování by nic nezvládla, i to, že ji část rodiny zavrhla kvůli domácím porodům.

Video

Co vám dělá největší radost?

Docela obyčejné věci, třeba když mi některé z dětí přinese nakreslené srdíčko. Materiální věci na prvních místech nefigurují.

Dětí máte celkem šest. Kolik z nich bylo plánovaných a kolik ne?

Vysloveně plánované nebylo ani jedno, jestli myslíte takové to „a teď si pořídíme miminko“. Vždy jsme, pokud šlo o děti, nechávali věcem volný průběh. Buď miminko přijde, nebo nepřijde.

Jak zvládáte starost o tolik dětí, práci a vše okolo? Plánujete hodně a můžete si vůbec dovolit být spontánní?

Plánuju naprosto všechno, jde-li o pracovní záležitosti, zásobování rodiny a podobně. Je to nutné kvůli optimalizaci času. Svým způsobem vlastně plánuju i svůj vlastní volný čas, protože kdybych to nedělala, k některým činnostem bych se vůbec nedostala. Spontánnost platí spíš v mezilidských vztazích.

Vaříte doma?

Vzhledem k tomu, že moje děti po manželovi zdědily celiakii, tedy nesnášenlivost lepku, vaření doma je naprosto automatické a samozřejmé. Vařím tudíž i na dovolené. Vařím vlastně každý den dvakrát až třikrát denně. Třikrát tehdy, pokud dělám o víkendu i teplou snídani.

Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město
Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město, Praha 1

Jak děti zvládáte hlídat? Nemáte strach, že si při chvíli nepozornosti třeba rozbijí hlavu?

Však si ji taky občas rozbijí! (smích) Zrovna tuhle za mnou brzy ráno, ještě za tmy, přišel syn s brekem do postele. A jak ho tak konejším, říkám si: „Co je to tady mokrého?“ A ukázalo se, že mu z hlavy teče krev, protože dělal lumpárny a spadl ze schodů. Ale příště zase děti vědí, že tu a tu věc nemají dělat. Nikdy to nedošlo tak daleko, aby z toho byl vážný úraz, který by skončil u doktora.

S dětmi žádnou pomoc nemám, tedy když samozřejmě nepočítám to, že je vychováváme s manželem. Jestli ale myslíte něco jako chůva, babička a podobně, tak to ne.

To je úžasné! Kde berete pořád tolik energie?

Už jsem se s ní narodila. Není to moje zásluha.

Jaké je to stále pracovat s manželem a potom s ním být doma? Nelezete si občas na nervy?

Manžel mi sice brnká na nervy neustále, ale ne kvůli tomu, že spolu pracujeme. Většinou se i ve volném čase bavíme o ekonomii.

Takže si práci „taháte“ i do volného času?

Ale mě přijde velmi romantické bavit se při večeři o ekonomice… O čem jiném byste čekali, že si budou povídat dva ekonomové? Leda ještě tak trochu o politice.

Dokážete si vůbec najít čas jen sami pro sebe?

Samozřejmě. Když si dva lidé nenajdou čas sami pro sebe, tak jejich vztah nemůže existovat. Povídání si o běžných banalitách je nezbytné v každém vztahu.

Vzpomenete si na nějaké romantické gesto, kterým vás dostal?

Můj manžel na velkou romantiku není. A popravdě, já ještě méně. Když mi jednou přinesl květiny, přiznám se, že jsem ho s nimi vyhodila, aby příště přinesl něco praktického. Od té doby už nosí jen věci typu šunka.

Na jaký okamžik s dětmi nejraději vzpomínáte?

Na jejich narození. Obzvláště narození nejmladší dcerky bylo mimořádně krásným zážitkem.

Jste známá domácími porody. Šlo vždy všechno hladce, nebo jste měla i strach kvůli komplikacím?

Nejsem emotivní typ a vše, co dělám, mám racionálně zdůvodněné. Proto jsem měla nastudovány i statistiky komplikací. A věděla jsem, že u ženy s takovými zdravotními „parametry“, jako mám já, vychází statisticky nějaký problém u dítěte stejně doma jako v porodnici. A u žen to vychází doma dokonce nepatrně lépe ohledně poporodních poranění. Čili strach jsem neměla. Strach je emoce pojící se k něčemu neznámému. Já šla vědomě do známého.

Celá řada žen chce dnes rodit doma. Jsou na to v Česku vhodné podmínky? Jak by se případně měly věci nebo legislativa upravit?

Jsou na to mizerné podmínky. Zakázat to nelze, to by bylo ve sporu s mezinárodním právem. Ale stát se rozhodl, že když to tedy nemůže zakázat, aspoň to zkomplikuje tím, že ztíží život porodním asistentkám.

Tím ale samozřejmě ženám ublížil, protože ty teď mají porodní asistentky hůř dostupné. Proto i porody potenciálně mohou být rizikovější. Tak to dopadá vždy, když se někdo rozhodne shora administrativním rozhodnutím „páchat dobro“.

Musíte svůj postoj často obhajovat? Před lety jste prohlásila, že polovina rodiny vás kvůli tomu zavrhla. Už se to změnilo?

Ne, polovina rodiny mě zavrhla kvůli místu narození mých dětí, a u toho zůstalo. Já to nijak neobhajuju, protože nemám potřebu se obhajovat. Nikomu do toho nic není.

Opravdu vám při porodu hrála doma Metallica?

Ano. Něco se vám na tom nepozdává? Znáte lepší hudbu? (smích)

Byl u porodů také manžel?

Byl u všech. S výjimkou jednoho, který se mu podařilo zaspat.

V jednom ze starších rozhovorů jste říkala, že jste nikdy nebyla ve skutečnosti mateřský typ a že v mládí jste měla v tomto ohledu spíše noční můry. Kdy se to změnilo?

Změnilo se to s narozením prvního dítěte. Najednou jsem zjistila, jak se mi to ohromně líbí.

Kdo má v rodině poslední slovo ohledně rodinných financí?

Poslední slovo mám já, ale není v pravém slova smyslu poslední, je spíš jediné. Manžel domácí finance vůbec neřeší, prostě je nechává na mně. Nejsem si dokonce ani jistá, jestli vůbec zná přístup ke svému účtu. Máme naprosto socialistické finance – prostě jedeme na jednu společnou hromádku.

Chtěla jste si někdy koupit něco pro radost, ale manžel řekl „ne“?

Nikdy. Tyhle věci neřešíme. Když si prostě někdo něco chce koupit, koupí si to. Spíš se jeden druhého ptáme na názor. Ne ohledně ceny, ale ohledně toho, zda se i tomu druhému daná věc líbí.

Ale na druhou stranu, žijeme překvapivě skromně. Hodně investujeme do nemovitostí, hodně si potrpíme na kvalitě jídla. A u těch běžných „provozních“ věcí nemáme potřebu nějakých drahých výstřelků. Snad jen kromě jediné věci – vynaložíme poměrně dost peněz za kulturu. Tedy koncerty, divadla.

Utratila jste někdy peníze opravdu nerozumně, až jste se za to styděla?

Opravdu si nic takového nepamatuju.

Jsou už Češi finančně gramotnější, nebo je to stále bída?

Zrovna tuhle oblast vidím dost černě. Třeba takové ty klasické hlášky z reklam: „Tolik a tolik tisíc korun jen za 990 měsíčně!“ A lidé na to skáčou. Mnohé vůbec nenapadne zajímat se o RPSN… Anebo třeba důchodové připojištění. Kolik lidí si umí spočítat, že reálně prodělávají?

Myslíte si, že hrozí ekonomická krize kvůli koronaviru? Co to způsobí světu a co Česku?

To zní jako velmi jednoduše položená otázka, ale odpověď jednoduchá není, protože to je hned několik věcí v sobě.

Tak zaprvé: Neříkejme krize, to je matoucí, ta nemá přesnou a obecně přijímanou definici. To se už mnohokrát stalo příčinou mnoha nedorozumění. Já například tvrdím, že krizi už dávno v Evropě máme, čehož nejlepší důkazem jsou záporné úrokové sazby Evropské centrální banky. Kdyby byly zvýšeny na normální „nekrizovou“ úroveň, možná 10 % firem to může zabalit. Já tipuju, že vy se ale ptáte spíš na recesi než krizi. A pokud jde o recesi, nejen že hrozí, ale už taky v některých místech nastala.

A zatřetí – pokud jde o koronavirus, ten není sám o sobě příčinou recese, ten je jejím katalyzátorem. Ekonomika zpomaluje dlouhodobě, koronavirus to jen urychlil. Vývoj by měl stejný trend i bez něj, ale mnohem pomalejší.

Jak se budou mít Češi za pět nebo deset let?

Určitě bude životní úroveň ještě o něco vyšší než dnes. Lidé mají pořád sklon přeceňovat to špatné a nedoceňovat to dobré, ale vývoj životní úrovně stále pokračuje!

Kdy budou v Česku konečně platy na úrovni Německa a vyspělých států EU?

Přijde na to, co myslíte těmi vyspělými státy. Průměr EU je pro nás snadno dosažitelný. Ale pokud myslíte třeba dotažení Německa, tak to bych moc optimisticky neviděla. Vždyť i v Praze a Ostravě máte jinou úroveň příjmů, a to jsme jedna země. Není tedy pravdou, že členství v eurozóně automaticky vyrovná příjmy ve všech jejích zemích.

V poslední době se mluví o nepodmíněném minimálním příjmu. Zatímco dříve to bylo úplné sci-fi, dnes se tím zabývají i seriózní ekonomové. Co si o tom myslíte? Mohlo by to fungovat třeba v Česku?

Ne. Každá země, která si s něčím takovým začala zahrávat, ne jen teoreticky, ale prakticky, splakala nad výdělkem a musela to vzdát. Je to jen ideologický a teoretický konstrukt. Staví stejně jako komunismus a jiné utopie na nerealistických předpokladech o chování člověka. Řekněme, že tenhle konstrukt zcela podcenil přirozenou lidskou psychologii. Prostě to nefunguje.

Děkuji moc za rozhovor.

Rychlá zpověď:

Jdou láska a peníze dohromady?

Jasně, zejména když mi manžel za peníze kupuje drahé dárky. (smích)

Co znamená slovo ekonomika v jedné větě?

Nauka o tom, jak s co nejmenšími náklady a riziky nejlíp naložit se svými penězi tak, abychom co nejvíce vyprodukovali a co nejvíce těch peněz zachovali.

Děláte si sama daňové přiznání?

To vůbec neumím, na to mám daňového účetního.

Čím vás manžel naposledy opravdu překvapil?

To si upřímně nevzpomínám, pravděpodobně splnil něco, o co jsem ho požádala.

O čem se s manželem nejvíce hádáte?

Absolutně o všem.

Na jakou dovolenou nejraději vzpomínáte?

Vždycky na tu poslední, protože každá další mi tu poslední vzpomínku vymaže.

Myslíte si, že se dočkáte sedmého dítěte?

Doufám, že ne. (smích)

Kolik hodin denně spíte?

To jsem nikdy nepočítala, ale tipuju, že to budou tak čtyři hodiny. Moje noc je hodně rozkouskovaná, protože malé děti neustále něco chtějí.

Noční můra ekonoma?

Nevím, protože já noční můry nemám.

Jsme bohatý národ?

Relativně vůči dalším chudým národům ano. Když seřadíme národy od nejbohatšího po nejmíň bohatý, tak jsme v lepší části tabulky.

Do čeho byste nikdy neinvestovala?

Já si nedělám dopředu nějaké plány, že v žádném případě něco ano, nebo něco ne. Spíše to řeknu jinak, nikdy bych neinvestovala do něčeho, co je mi morálně nepříjemné.

Bude někdy platit srovnání sůl nad zlato?

Myslím si, že ne, protože soli vždycky bude více než zlata.

Jaké je největší ekonomické klišé?

Nenapadá mě.

Chtěla byste někdy vést Českou národní banku?

To jsem chtěla kdysi dávno, když jsem byla na gymnáziu. Teď už tu ambici vůbec nemám, protože by mě nebavilo být státním úředníkem.
Dotazovaný se ptá redaktora:

Proč se mě na to všechno ptáte? (smích)

Aby lidi viděli zábavný rozhovor!
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (6)

View photo gallery

O autorovi

Novinářem a spisovatelem chtěl být už od dětství. Vystudoval žurnalistiku na Univerzitě Palackého v Olomouci a už při škole začal pracovat v médiích. Prošel několika redakcemi a naposledy působil ve zpravodajství Blesku. V polovině roku 2019 odešel na volnou nohu a naplno se věnuje rozhovorům a psaní knih.
David Budai
Luxusní bydlení Praha
Luxusní byt na Starém Městě - Praha 1 - 120m
Praha 1

Luxusní byt na Starém Městě - Praha 1 - 120m

3 + KK 120 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní dům na prodej se zahradou a bazénem
Praha 9

Luxusní dům na prodej se zahradou a bazénem

3 + KK 121 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4
Praha 4

Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4

1 + KK 55 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město

4 + KK 229 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha 6 - Hanspaulka
Praha 6

Luxusní vila na prodej Praha 6 - Hanspaulka

7 + KK 527 m²
125 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 339m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 339m

4 + KK 139 m², ter. 27 m²
20 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 94m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 94m

3 + KK 94 m², ter. 11 m²
11 337 400 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka

5 + 1 246 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasou Troja 145m
Praha 7

Luxusní byt s terasou Troja 145m

3 + KK 145 m²
33 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m

3 + 1 117 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Vila na prodej Praha 4 - Braník
Praha 4

Vila na prodej Praha 4 - Braník

Atypický 273 m², ter. 21 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Vyšehrad
Praha 2

Pronájem luxusního bytu Vyšehrad

4 + 1 180 m²
120 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m
Praha 8

Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m

3 + KK 113 m²
20 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní činžovní dům na pronájem - Praha 1
Praha 1

Luxusní činžovní dům na pronájem - Praha 1

1126 m², bal. 36 m², ter. 169 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov
Praha 5

Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov

4 + KK 185 m², ter. 50 m²
21 290 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Vila na prodej s luxusním pozemkem v Praze
Praha 4

Vila na prodej s luxusním pozemkem v Praze

Atypický 458 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 1 - 43m
Praha 1

Pronájem bytu Praha 1 - 43m

1 + 1 43 m²
18 200 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město

2 + KK 48 m²
24 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt k pronájmu Praha 1 - Nové Město - 66m
Praha 1

Byt k pronájmu Praha 1 - Nové Město - 66m

1 + KK 66 m², ter. 19 m²
19 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Josefov
Praha 1

Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Josefov

4 + 1 111 m², bal. 1 m²
38 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní restaurace na pronájem - Praha 1
Praha 1

Luxusní restaurace na pronájem - Praha 1

Atypický 101 m²
70 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse k pronájmu s výhledem
Praha 2

Luxusní penthouse k pronájmu s výhledem

6 + KK 600 m², ter. 200 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad
Praha 2

Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad

3 + KK 130 m², bal. 1 m²
65 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu na Praze 1-75m
Praha 1

Pronájem bytu na Praze 1-75m

3 + KK 75 m²
35 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kanceláře na pronájem Praha 5 - 778m
Praha 5

Luxusní kanceláře na pronájem Praha 5 - 778m

Atypický 778 m²
250 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem - Praha 3 - 72m
Praha 3

Byt na pronájem - Praha 3 - 72m

2 + KK 80 m², bal. 8 m²
22 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město

2 + KK 59 m²
26 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město

2 + KK 59 m²
27 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město

3 + KK 67 m²
31 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město

2 + KK 54 m², bal. 6 m²
29 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Nové Město

2 + KK 48 m²
23 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní Dům na prodej v okolí Prahy
Okolí Prahy

Luxusní Dům na prodej v okolí Prahy

6 + KK 240 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse Troja 550m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 550m

Atypický 550 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu Praha 4 - 62m
Praha 4

Prodej luxusního bytu Praha 4 - 62m

1 + KK 62 m², ter. 13 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelářské prostory na prodej 620
Praha 6

Luxusní kancelářské prostory na prodej 620

Atypický 620 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář Troja 415m
Praha 7

Luxusní kancelář Troja 415m

Atypický 415 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - 393m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - 393m

10 + 2 393 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ 1341m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ 1341m

7 + KK 1341 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m
Praha 1

Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m

2 + KK 74 m², bal. 2 m²
25 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 86m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 86m

2 + KK 86 m², bal. 3 m²
34 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Hotel na prodej Praha 6 - 620m
Praha 6

Hotel na prodej Praha 6 - 620m

Atypický 620 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s výhledem na hrad Smetanovo
Praha 1

Luxusní byt s výhledem na hrad Smetanovo

2 + KK 106 m²
100 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Dům na prodej Malá Strana Praha
Praha 1

Dům na prodej Malá Strana Praha

3 + 1 92 m²
27 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Restaurace na pronájem Troja - 397m
Praha 7

Restaurace na pronájem Troja - 397m

Atypický 397 m², ter. 37 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt terasou na Praze 1 - 232m
Praha 1

Luxusní byt terasou na Praze 1 - 232m

4 + 1 232 m², ter. 60 m²
29 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt Malá Strana Magenta 31m
Praha 1

Byt Malá Strana Magenta 31m

1 + KK 31 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 105m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 105m

3 + 1 105 m²
50 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 1 - Malá Strana - 257m
Praha 1

Luxusní byt Praha 1 - Malá Strana - 257m

5 + 1 257 m², bal. 10 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem s terasou Praha 1 - 202m
Praha 1

Byt na pronájem s terasou Praha 1 - 202m

5 + 1 202 m², ter. 13 m²
90 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Penthouse Troja 302m
Praha 7

Penthouse Troja 302m

5 + KK 302 m², ter. 52 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Mezonetový byt na pronájem Praha - Nové Město
Praha 1

Mezonetový byt na pronájem Praha - Nové Město

1 + KK 46 m²
22 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m
Praha 1

Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m

5 + KK 235 m²
79 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse Troja 415m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 415m

Atypický 415 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks