Hlavní stránka Nové články

Málokdo umí tak dobře klamat svým vzhledem, jako pirátská europoslankyně Markéta Gregorová. Je velmi mladá, má fialové vlasy, při setkání vám podá ruku v kožené rukavici a po internetu koluje roztodivné video, ve kterém hraje na ukulele a zpívá o drogách. Ale když se s ní zapovídáte, máte pocit, že přesně takoví by měli být všichni politici. Markéta má jasné životní hodnoty, nepoužívá zbytečné politické fráze a věci, o kterých mluví, má nastudované do nejmenších podrobností. V rozhovoru pro LP-Life.cz hovořila o hudbě, dezinformacích i o tom, proč má doma kočku jménem Kočka.

Video

Hrajete ještě v kapele?

Samozřejmě, v kapele Definitivní Ententýk hraji už od svých osmnácti let, takže tento rok to bude už deset let. Teď v pandemii nemáme žádné koncerty, ale pořád – když to na základě opatření jde – máme zkoušky a plánujeme nahrávat nějaké singly.

Jaký je rozdíl mezi Markétou političkou a hudebnicí?

Hudba je pro mě mnohem důležitější. Provází mě už dlouho, není to jen koníček a je blízko mému srdci. Politika je zase práce, služba veřejnosti a neplánuji ji dělat celý život. Teď na ni mám energii a chci ji dělat, ale hudba je něco, co dělám jen pro sebe.

Může u sebe politika a hudba vzájemně hledat inspiraci?

Nevím, jestli přímo inspiraci. Ale určitě je výhoda, že jsem od mládí zvyklá vystupovat na podiu před širokým publikem, zpívat a mluvit do mikrofonu. To se vyplatí při různých vystoupeních a jednáních.

Takže trémou už vůbec netrpíte?

Já jsem trémou netrpěla nikdy. Můžu být nervózní z toho, jestli vím dostatečné množství informací nebo že na podiu zapomenu text. Ale vždycky se z toho dá vybruslit a nic není tak horké, jak se uvaří.

Na jaké nástroje umíte hrát?

Neumím de facto na žádné. Jako malá jsem osm let hrála na klavír, ale už si nepamatuju skoro nic. Pak jsem se svépomocí snažila učit na kytaru, zabrnkám si pár písniček, ale spíše se snažím hrát jen u táboráku v pozadí ostatních, kteří to umí.

A samozřejmě všichni znají mé růžové ukulele – u toho bych si už vůbec netroufla říct, že na něj umím hrát. Před rokem jsem na HitHitu při vybírání na kampaň do eurovoleb slíbila, že nahraju jako odměnu písničku na ukulele. Teď jsem nahrála druhou a musela jsem to celé rozstříhat v programu, protože jsem nebyla schopná zahrát souvisle ani tři akordy. (smích)

Nemůžu se v této souvislosti nezeptat na vaši docela nechvalně známou písničku, která se objevuje na Youtube po zadání vašeho jména. V této písničce jste otevřeně zpívala o drogách. Jak se na ni zpětně koukáte?

Je to posun ve vnímání toho, v jaké společnosti žiji. Když jsem to před pěti lety natáčela, byla to obyčejná legrace. Sice zpívám o takzvaných drogách, protože je to kratší a jednodušší slovo, ale ve skutečnosti se v tom videu objevují jen legální drogy – alkohol, nikotin, kofein. I ta cigaretka, o které si lidi myslí, že je konopí, je ve skutečnosti jen tabák.

Je zajímavé, jak lidi znervózňuje slovo droga, i když alkohol je vlastně jedna z nejtvrdších drog na trhu, ale je legální. Kdybych zpívala o kocovině, tak to s nikým ani nehne, ale protože zpívám o dojezdech všeobecně, které mohou zahrnovat i nelegální látky, tak jsou z toho všichni hin a najednou dělají, jako by to nebyl vtip. Vnímání společnosti je v tomto ohledu zajímavé a ta písnička je součást osvěty. Možná, kontroverzní, ale je.

Setkáváte se i po letech s vášnivými reakcemi?

Samozřejmě. Cokoliv na internet napíšu, ať už se to týká Ruska, Navalného nebo dezinformací, tak mě někdo v komentářích označuje za fetku nebo napíše „to je ta s tím ukulele“.

Nerozumím tomu, proč se toho lidé tolik drží. Na druhou stranu ze své práce vím, kolik těch účtů je falešných a jen se snaží cíleně nasměrovat debatu od tématu, kterému se věnuji. Takže si z toho nic nedělám, taková je povaha sociálních sítí. Proto se snažím tlačit svou osvětu ještě více, než ti trollové tlačí své narativy.

Sociálním sítím se věnujete hodně. Vnímáte je také trochu jako drogu?

Do určité míry ano, pokud se bavíme o drogách jako o něčem, na čem si můžete vytvořit závislost. Sociální sítě jsou budované tak, aby na nich závislost vznikala, a to, že je tam tlačítko „líbí se mi“, není náhoda. Je to cíleně udělané, protože při stisknutí u něčeho, co se vám doopravdy libí, se vyplaví dopaminy, a na tomto vyplavování se stanete závislí.

Je už poměrně dobře popsané, jak tyto sítě fungují. Pro někoho je to Facebook, pro jiného TikTok nebo cokoliv jiného. Sociální sítě hodně ovlivňují naše životy a lidé by si to měli začít uvědomovat. Nemusí je omezovat, stačilo by uvědomění, že je někdo cíleně manipuluje, aby více konzumovali. Musíme si uvědomit, že my nejsme ti, na které sociální sítě cílí. Nejsme jejich zákazníci, ale produkty. Zákazníci jsou ti, kteří prodávají reklamu.

Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1
Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1, Praha 1

Nedávno jste na sociální sítě vypustila video s falešným Andrejem Babišem, který říkal vymyšlené věci. Co jste tím chtěla ukázat?

Video je součástí několikaměsíční kampaně Pravda bolí, která se zaměřovala na osvětu ohledně dezinformací. Bylo vyvrcholením kampaně a věnuje nejnovějším technologiím a tomu, co může přijít. Video je zatím cíleně nedokonalé, aby bylo jasné, že se nikoho nesnažím zmanipulovat a vyvolat dojem, že je to skutečně Babiš, ale snažím se dělat osvětu, že podobné technologie existují.

Už teď lidé ve velké míře věří, že co je psáno, to je dálo. Třeba rodiče jednoho mého kamaráda mi říkali, že přece by si nikdo nedovolil napsat na internet napsat lež. A tento pohled má spousta lidí. A pokud jim najednou ukážete video, kde někdo, koho znají, bude něco říkat něco zmanipulovaného, jak zařídíme, že tomu nebudou věřit?

Myslím, že tady funguje hlavně osvěta, mediální gramotnost a znalost, že tohle se na internetu prostě děje. Nějaké regulace online prostoru by měly přijít až sekundárně a velice citlivě. Primární je osvěta.

Přijde doba, kdy na internetu nepoznáme falešná videa, protože budou vizuálně dokonalá?

Už teď mnoho lidí nepozná, že je video falešné! Nicméně ta doba se blíží a technologie jdou dopředu. Troufám si tvrdit, že dražší a náročnější produkce už takové video dokážou udělat bez problémů a ve vysokorozpočtových filmech vidíme neuvěřitelné věci přes CGI. (počítačem generované snímky, pozn. red.)

A co se týče běžně dostupných věcí, už teď existují aplikace, které poměrně věrně dokážou obličej z vaší jediné fotky, kde je omezený počet datových bodů, dát třeba na video erotičtějšího charakteru. A pokud už takto kvalitní aplikace existují, tak se obávám, že dokonalejší dezinformace jsou rohem.

Když jste byla v roce 2019 zvolena do Evropského parlamentu, jak vás vnímali, když jste tam „nakráčela“ jako mladá holka s fialovými vlasy?

Necítila jsem nějaký výrazný odpor nebo něco takového. Pokud přijdete na jednání jako – jak tomu já říkám – nejinformovanější člověk v místnosti, lidé vás poslouchají. Nemám porovnání z českého parlamentu, ale na tom globálním multikulturním prostředí oceňuji, že tam jdou předsudky stranou.

Jsou tam samozřejmě velcí nacionalisti, ale i ti musí něco konzultovat s lidmi jiné barvy pleti či rasy. Musí se domluvit, i když doma proti těmto lidem bijí na poplach. A stejně je to tam se vším jiným. Opravdu se při jednáních bavíme o argumentech, faktech a o tom, co by se mělo stát.

Platí to i vás jako mladé ženě? Přece jen se tam pohybuje docela hodně pánů v letech, kteří se na vás mohou dívat podezíravě nebo sexisticky…

Se sexismem jsem se v parlamentu nesetkala, s lehkých ageismem ano. (ageismus je diskriminace na základě věku, pozn. red.) Byl to takový ten paternalistický přístup některých starších pánů v tom, že oni všechno ví lépe. Nicméně pokud člověk přinese argumenty, tak i oni musí jednat s argumenty, a ne se svými předsudky. A mám i dobrou zkušenost, že lidé, kteří jsou tam déle, jsou vždycky ochotni pomoct a poradit.

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 200
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 200, Praha 1

Kdybyste měla o Bruselu říct jednu věc, kterou by si Češi měli uvědomit a zapamatovat, co by to bylo?

Že se něco rozhoduje v Bruselu nebo že Brusel je Německo, protože je největší a všechno rozhoduje. Nebudu zacházet do celého legislativního procesu, ale v Evropské unii rozhodují tři instituce. Každý stát nominuje své lidi do Evropské komise, která je hlavní, všichni občané volí do Evropského parlamentu a všechny státy mají své ministry a premiéry v Radě. My všichni se musíme domluvit – a co se domluví, to ještě jde do členského státu, kde směrnice nebo nařízení musí implementovat vláda se Sněmovnou.

Není prostor pro jedno Německo nebo pro jeden Brusel, na všem se výrazně podílí členské státy. Ony si nenechaly vzít moc pravomocí, a pokud to politici tvrdí, tak lžou. Evropská unie je pořád velká demokracie. Ano, je komplikovaná, takže je občas těžké celý proces vysvětlit, ale stojí za to.

A je naopak něco, v čem jste ztratila iluze?

Asi nejvíce v tom, že přestože je to velký trojúhelník moci, i tak neustále potkávám jednotlivce, kteří si myslí, že jsou nejdůležitější na světě a že bez nich se Evropská unie zhroutila. Jsme součástí velkého puzzle, a je jasné, že bez jednoho puzzlíku není obraz dokonalý. Ale zároveň ten puzzlík ani vzdáleně netvoří celý obraz.

Někde jsem četl, že jídlo vnímáte jen jako „palivo“ a že ho nijak zvlášť neprožíváte…

Je to tak, mám k jídlu neutrální vztah. Dříve jsem byla větší gurmet, nicméně potom jsem si uvědomila, že chci více pracovat a být neustále v pozoru. A jídlo, jeho dlouhá příprava a věnování se tomu, jak to chutná… To nejde dohromady, postupně to odeznělo a nemám výrazné chuťové požadavky.

Takže před debatami o jídle prcháte?

Mám znalosti z minulosti, dokážu do debaty přispět a umím i docela dobře vařit. Nicméně nezapojuji se do takových debat proaktivně. (smích)

A prý také máte kočku jménem Kočka….

Když jsem byla malá, měli jsme na některých hodinách angličtiny trochu hravější metody učení. Jednou jsme si měli rozporcovat jména mezi barvy a podle toho pracovat dál. Já jsem byla nějaká rychlá, už jsem měla všechno, jména sebe, bratra, rodičů, a tak ten učitel přišel a řekl: „Tak si tam dej jméno svého oblíbeného plyšáka. Jaký to je?“ Tehdy jsem měla jednoho maňáskového koníka, tak jsem řekla: „Koník.“ A učitel: „Jak se jmenuje?“ A já: „Koník.“

Občas říkám, že kdyby se ten učitel angličtiny dozvěděl, že dnes mám i kočku Kočku, možná pomyslí, že jsem se v kreativitě moc neposunula. (smích) Ale já jen ráda nazývám věci pravými jmény.

Je to nějaká forma rebelství?

Je to praktické. Navíc když věci nazýváte pravými jmény, máte jistotu, že vás někdo na něčem nenachytá. Když také něco vyhodnotím jako hloupost, tak se většinou neudržím a řeknu to. Nejednám s lidmi úplně v rukavičkách, a to ani se svými přáteli. A možná byste se divil, jak často jiným lidem narušíte dojmy a předsudky, když věci opravdu nazýváte pravými jmény.

Může vůbec v politice existovat pravda?

Samozřejmě, existují nějaká data a fakta, která jsou neměnná, pokud je někdo nevyvrátí jinými daty. Ale pak tady máme ideologie a hodnoty, a na základě těch se snažíme diskutovat a dělat kompromisy. Takže když je, například, ve společnosti pro většinu hodnota, že vražda je špatná, tak máme zákony, které vraždu zakazují a penalizují. A pokud se někdy společnost posune a nebude vnímat vraždu jako špatnou, tak se ty zákony zruší. Politika je kontinuální diskuse a tvoření kompromisu.

Jaké hodnoty jsou nejdůležitější pro vás?

Rozhodně je to pravda, vůbec nedávám lži a různé křivdy. Pak také otevřenost „lomeno“ tolerance. Je pro mě důležité obklopovat se lidmi, kteří neodsuzují na první pohled. A když s něčím nesouhlasí, zváží argumenty, které jim někdo řekne, a nabídnou protiargumenty, ne osobní útoky.

Luxusní kancelář na pronájem - Praha 1, 71

Co děláte ráda ve volném čase?

Když si chci na chvíli odpočinout, chodím na Youtube, jsem docela závislá na youtuberech. Nejčastěji sleduju PewDiePie, což je aktuálně nejsledovanější youtuber, ale pravidelně odebírám i spoustu dalších, hlavně zahraničních. Většinou se týkají komedií nebo her. A občas si nějakou hru sama zahraju, třeba na pár minut zapnu Minecraft a postavím si tam nějakou věc.

Když mám více času, volný den, tak si docela hodně čtu. Zabalím se do deky a skvěle u toho relaxuju. A pokud to pandemická opatření dovolí, jedu za kapelou a zkoušíme nebo máme koncerty. Snažím se vidět s co nejvíce lidmi, ráda zajdu na pivko nebo na kávu, což teď nejde. Hodně trpím, protože jsem společenský člověk.

Takže v této nepříjemné době máte asi často mrzutou náladu…

První půlrok byl hodně náročný a propadala jsem splínům a smutkům. Musela jsem se popasovat s tím, že v tomto světě nemůžu čerpat své „palivo“. Možná ještě o fous více jsem se ponořila do práce, i když to není úplně zdravé, ale byla to trošku náhražka.

Teď už se snažím zvyknout na to, že i videohovor je dobrý. A kdykoliv se uvolní opatření, jdeme s někým ven. Držíme se od sebe co nejdál, trochu na sebe voláme, ale aspoň něco. (smích)

Co vás dokáže nejvíce pobavit?

Sarkasmus, to je můj druh humoru. Ironie a trolling, kdy si z někoho lehce utahujete. Ale jen když vím, že to zvládne, já nejsem zlý člověk. (smích)

Jak si z lidí utahujete?

Většinou se to týká lidí, které znám a vím, že si k nim tento humor můžu dovolit. Z lidí, které dobře znáte, se dá nejlépe utahovat, protože víte, kam ťopnout a co říct, aby to zarezonovalo. Takže nemám úplně příklad, jsem hodně situační komik. Něco se stane, a já na to reaguju.

Děkuji moc za rozhovor.

Rychlá zpověď:

Co vám pomáhá na smutek?

Ideálně vyřešit příčinu smutku. Ale pokud je to takový bezpříčinný smutek, tak se zabalím do deky a sleduju něco na Youtube.

Čeho se nejvíce bojíte?

Nemám nic vznešeného, nejvíce se bojím pavouků.

Jak byste třemi slovy charakterizovala Evropskou unii?

Poslední šance Evropy.

Jaké máte zlozvyky?

Občas si malinko koušu nehty.

Je horší nevěra, nebo politická zrada?

Politickou zradu si člověk nesmí brát tak osobně.

Motto, která vás provází životem?

You can´t be what you can´s see. Tedy: Nemůžete být tím, co nemůžete vidět.

Jakou nejhorší známku jste měla ve škole a za co?

Známky jdou jenom do pěti a nějaké pětky jsem měla. (smích) Ale největší trauma jsem měla, když jsem si v první třídě nepřečetla, že mám vybarvovat podle zadání, a vybarvila jsem to podle sebe. A paní učitelka mi nedala černý puntík, jak se tehdy dělalo, ale obří černé kolečko přes celý obrázek.

Za co ráda utrácíte?

Občas si koupím, co potřebuju, občas to, co nepotřebuju. Ale nenazvala bych to utrácení.

Čím vás lidé dokážou vytočit?

Když mě neposlouchají a nevnímají argumenty, ale jen to, co si oni sami už myslí.

Jakou knihu jste naposledy četla?

Twitter and Tear Gas, tedy Twitter a slzný plyn. Není ještě přeložená a je o tom, jak sociální sítě změnily demonstrace a aktivismus.

První dovolená, kam pojedete, až to situace umožní?

Dovolené si neplánuju, plánuju si jen práci. Tak uvidíme, jak se to vyvine.

Co děláte pro životní prostředí?

Individuálně konzumuju rozumně, neutrácím, třídím. A politicky? Dělám politiku v nejzelenější frakci na světě.

Váš největší trapas v politice?

Když jsem se dostala do Evropského parlamentu, tak jsem ještě v jednu ráno dělala rozhovory, neustále jsem opakovala to samé a začala jsem zjednodušovat. A v jeden moment jsem se nechtěně přirovnala k Daenerys Targaryen, ačkoliv už jsme všichni viděli poslední osmou řadu.
Dotazovaný se ptá redaktora:

Baví vás vaše práce?

Baví mě hodně, proto ji dělám už přes deset let. Díky za rozhovor.
Já děkuju.
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (6)

View photo gallery

O autorovi

Novinářem a spisovatelem chtěl být už od dětství. Vystudoval žurnalistiku na Univerzitě Palackého v Olomouci a už při škole začal pracovat v médiích. Prošel několika redakcemi a naposledy působil ve zpravodajství Blesku. V polovině roku 2019 odešel na volnou nohu a naplno se věnuje rozhovorům a psaní knih.
David Budai
Luxusní bydlení Praha
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
19 860 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu Praha 1- 212m
Praha 1

Prodej luxusního bytu Praha 1- 212m

4 + KK 212 m², ter. 7 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej s pozemkem na Praze
Praha 5

Luxusní vila na prodej s pozemkem na Praze

9 + 2 576 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Penthouse Troja 309m
Praha 7

Penthouse Troja 309m

5 + KK 309 m², ter. 52 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m

7 + 1 750 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město

6 + KK 445 m², ter. 144 m²
55 315 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m
Praha 1

Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m

5 + KK 235 m²
79 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m
Praha 4

Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m

4 + KK 214 m², ter. 59 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1
Praha 1

Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1

5 + 1 143 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m

5 + 1 288 m², ter. 42 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka

5 + 1 246 m²
46 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m

3 + KK 93 m², ter. 11 m²
11 258 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady - 106m
Praha 3

Byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady - 106m

3 + 1 106 m²
39 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej - Praha 9
Praha 9

Obchodní prostor na prodej - Praha 9

126 m²
8 887 643 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej - Praha 9
Praha 9

Obchodní prostor na prodej - Praha 9

Atypický 92 m²
6 879 994 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonetový byt na prodej, Praha 8
Praha 8

Luxusní mezonetový byt na prodej, Praha 8

4 + KK 186 m², ter. 50 m²
29 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej, Praha 1 - 209m2
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej, Praha 1 - 209m2

5 + 1 209 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní a kancelářské prostory k pronájmu
Praha 7

Obchodní a kancelářské prostory k pronájmu

1758 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 517
Praha 5

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 517

Atypický 517 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem coworking a servisované kanceláře
Praha 1

Pronájem coworking a servisované kanceláře

Atypický 1000 m², ter. 1000 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse kancelář k pronájmu
Praha 2

Luxusní penthouse kancelář k pronájmu

6 + KK 800 m², ter. 200 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní kanceláře, Vyšehrad - 130m2
Praha 2

Pronájem luxusní kanceláře, Vyšehrad - 130m2

3 + KK 130 m²
60 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelář na pronájem Nové Město, Praha 1 -
Praha 1

Kancelář na pronájem Nové Město, Praha 1 -

2 + KK 73 m², bal. 4 m²
22 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1

Atypický 118 m²
37 052 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1

Atypický 460 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1

Atypický 335 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 1 - 459m2
Praha 1

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 1 - 459m2

Atypický 459 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1

Atypický 287 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 200
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 200

Atypický 200 m²
79 600 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m
Praha 1

Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m

3 + KK 125 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej, Nové Město - 321m²
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej, Nové Město - 321m²

4 + KK 465 m², ter. 144 m²
40 251 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej, Praha 1 - 42
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej, Praha 1 - 42

2 + KK 42 m²
8 810 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²

3 + KK 109 m²
18 184 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 108
Praha 8

Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 108

108 m²
47 800 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 55
Praha 8

Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 55

Atypický 55 m²
26 800 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 41
Praha 8

Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 41

Atypický 48 m²
20 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 408
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 408

Atypický 408 m²
194 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor k pronájmu, Praha 8 - 204
Praha 8

Obchodní prostor k pronájmu, Praha 8 - 204

Atypický 204 m²
85 500 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1

222 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Kancelář k pronájmu Praha 1 - 30
Praha 1

Kancelář k pronájmu Praha 1 - 30

Atypický 30 m²
12 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelář k pronájmu Praha 1 - 100
Praha 1

Kancelář k pronájmu Praha 1 - 100

Atypický 100 m²
40 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks