Rychlá zpověď - Jana Maláčová: S manželem jsme se balili „na střídačku“

O politice, rodině a útěcích na cigaretku
02. srpna 2020
 
Hlavní stránka Nové články

Jana Maláčová se z neviditelné úřednice vypracovala do křesla ministryně práce a sociálních věcí a stala se tak jednou z nejvlivnějších žen Česka. Proč? Její resort totiž pracuje s ohromným rozpočtem přes 600 miliard korun. V unikátním rozhovoru pro LP-Life.cz ale nehovořila jen o politice. Nechala nás nahlédnout také do svého soukromí a prozradila, jak se seznámila se svým manželem, se kterým mají pětiletého syna Gustava, i to, co jako rodina nejraději dělají ve volném čase. Setkání s Janou Maláčovou bylo moc milé a ukázalo, že její slova, na rozdíl od mnoha politiků, nejsou „prázdná“. Při své práci totiž zúročuje bohaté zkušenosti ze svého studia i působení v zahraničí.

Video

Jsou to právě dva roky, kdy jste se z úřednice stala ministryní, tedy političkou. Už toho litujete, nebo si to stále užíváte?

Každý bývalý ministr, kterého jsem potkala, se mě ptal: „Ještě vás to baví?“ (směje se) Lidé mají pocit, že politika je velká zábava, ale ona je to velká řehole… Ale musím říct, že mě to stále baví a vidím v tom smysl.

Myslíte si, že v politice zůstanete? Nebo byste se v budoucnu ráda vrátila spíše k té odborné práci?

V politice člověk neví dne ani hodiny, to je na tom to nejzajímavější. Ale určitě už se potom nevrátím do úřednického stavu. Když jsem se stala ministryní, hodně lidí mi říkalo, že mě obdivují, protože to dělám poctivě a nebojím se říkat svůj názor. Jdu si za věcmi, které považuju za důležité. A tohle znamená, že si člověk uzavírá cestu zpět na úřednický nebo diplomatický post. Takže až skončím v politice, půjdu pracovat mimo tuto sféru.

Co vás na politice nejvíce štve?

Lži a nevěcnost. To mě opravdu přivádí do varu.

V Rychlé zpovědi jste zmínila, že se s manželem nejčastěji hádáte o politice. To ji tedy máte v životě pořád, tedy i poté, co přijdete domů…

Pořád ne. (smích) My se to snažíme rozdělovat a dělali jsme to už před tím, než jsem se stala ministryní. Ale politika je pro nás důležitá, díky tomu jsme se potkali. Bylo to v Bruselu, když jsme se setkávali jako skupina Čechů s levicovým smýšlením. Takže politika je součástí našeho života.

Dříve jsme byli oba idealisti, můj muž potom kariérně hodně stoupal, stal se státním tajemníkem pro EU a praktická zkušenost ho změnila. A pak moje ministerská funkce poznamenala moje vidění světa. Zjistili jsme, že věci nejsou černobílé.

A když se hádáme, tak to není o názorech, v těch se shodneme, ale máme občas rozdílný názor na to, jaký udělat kompromis, aby člověk dosáhl dobrého výsledku. Politika je hodně o kompromisech, často musíte v něčem ustoupit, abyste zachránil výsledek jako celek. A aby ta změna byla opravdu k lepšímu, a nebyl to jen pouhý zářez na pažbě.

Když tedy s manželem politiku „odložíte“, co nejraději děláte ve volném čase?

Rádi koukáme na seriály nebo filmy. Hodně chodíme za kulturou, rádi vaříme pro kamarády… Tedy hlavně manžel. (úsměv) Teď jsme to kvůli koronakrizi museli přerušit, ale jinak rádi v sobotu zveme kamarády na pohodové večery u dobrého vína. A rádi jezdíme se synem do přírody, cestujeme. Máme to opravdu pestré.

Máte dostatek času? Přece jen ministerská funkce je dost náročná a politikům se občas stává, že je vzdaluje své rodině…

Je otázka, co dostatek času znamená. Samozřejmě hodně pracuju, ale také si myslím, že je to otázka nějaké míry. Myslím, že muže a syna nezanedbávám. Záleží také na tom, co člověk obětuje. Dříve jsem trávila hodně času s kamarádkami, měla jsem „vazby“ i bez manžela, vlastní koníčky. A to teď hodně odpadlo. (směje se)

Jste ten pár, který plánuje týden podle diáře? Kdo vyzvedne syna, kdo nakoupí…

Dělali jsme to hodně, ale teď už méně. Máme zažité rituály a funguje nám systém, takže spousta věcí je samovolná. A opravdu hodně nám pomáhají obě babičky, bez těch bychom to nezvládli. I když můj muž by teď asi nesouhlasil, třeba nedávno jsem mu ráno připomínala, jestli počítá s tím, že pojedeme večer do Litomyšle na Smetanovu Litomyšl… Už jsem mu to dříve říkala, ale asi zapomněl a byl poměrně podrážděn, protože měl důležité schůzky. A musel je rušit. (smích)

Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město - 112m

Jak jako muž zvládá to, že jste teď vlivná žena? Ne každý by to asi nesl dobře…

Musíte se zeptat jeho, ale myslím si, že to zvládá dobře. My jsme to takhle měli pořád, nikdy to nebylo tak, že by jeden „vystřelil“ nahoru a druhý zůstal „dole“. Shodou okolností jsme to měli tak, jako když šplháte po laně a ruce se střídají, vždycky jsme šli každý o kousek nahoru, jeden druhého převýšil, a potom se to vyměnilo. A to je možná i recept, jak se to dá zvládat.

No, teď vás už asi nepřeskočí… Tedy pokud se nestane premiérem!

You never know! (smích) Musím říct, že to zvládá bezvadně. Je to i jeden z důvodů, proč jsem se do něj zamilovala. Je to feminista, je velmi uznávaný a úspěšný ve své práci. Raduje se i z mého úspěchu a pomáhá mi.

Musí být náročné „ladit“ práci a rodinu, když jsou oba kariérně vysoko.

Pamatuji si, že bylo těžké, když manžel kariérně hodně povýšil. Já jsem byla tehdy ředitelka odboru, on státní tajemník, byli jsme oba vytížení, a museli jsme si to celé uspořádat a přeorganizovat. To byla první velká zkouška. A když jsem se potom stala ministryní, tak už jsme to měli zažité. Jen jsme ladili detaily.

Už jste krátce zmínila, že jste se potkali při práci v Bruselu. Povězte mi k tomu více. Jaké byly začátky?

V té době se budovala česká levicová komunita v Bruselu, tak jsme se začali hodně kamarádit. Zároveň jsme byli oba v jiném vztahu, ale pak jsme spolu po nějaké době začali chodit.

A od koho přišel ten první impuls?

Je to trochu vtipné. Jak jsem říkala, že s kariérou to máme trochu „na střídačku“, tak v tomto případě to bylo podobné. Takže oba, každý v jinou dobu, a několikrát opakovaně… A tím že jsme byli každý v jiném vztahu, jsme tomu odolávali. Ale pak už to nešlo. (směje se)

Teď spolu máte pětiletého syna. Co s ním nejraději děláte ve volném čase?

Vymýšlíme různé aktivity. Hodně čteme, syn se začíná intenzivně zajímat o okolní svět, je to hodně o dialozích a vysvětlování. Má ten upřímný pohled dítěte na svět. Zároveň nám klade krásné existenciální otázky. A tím, jak je politika v našem životě běžná, tak z toho velmi často dovozuje různé věci. Takže je to velká zábava.

Také jsme začali jezdit na kole, hrát fotbal. Během dovolené ho chceme naučit plavat a také chce zkusit stanování, takže budeme část dovolené stanovat.

Jak vnímá to, že se jeho maminka objevuje v televizi?

Úplně normálně! (smích) To je úplně nejvtipnější, protože on s tím vyrostl. U nás pak vznikají situace, kdy říkám, že ještě musím jít do práce. A on mi odpoví: „Tak dobře, já se na tebe budu koukat.“ Je mu jasné, že když jdu večer nebo v neděli na oběd pryč, tak budu v televizi. On to tak bere.

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město, Praha 1

Jak se ministerská funkce projevila na vaší životosprávě?

Je to strašný, přesně to, co se nemá dělat. Ale ta politika je taková. Člověk na sebe nemá čas, protože nechcete nic pracovně zanedbat. Budujete vztahy, takže je to o důvěře a spolupráci, což je časově náročné. Zároveň nechcete, aby trpěla rodina, takže investujete čas do rodiny. A výsledkem je, že člověk málo spí, nepravidelně jí, hodně kafuje. Navíc málo pohybu, služební auto, to je všechno strašně špatně… Takže ano, moje životospráva je mizerná.

Mám takový zlozvyk, že když chci mít tady na ministerstvu chvíli klid, tak se schovám na terasu, aby za mnou nikdo nechodil, nechávám telefon na stole. A výmluva je – cigareta. I když mi kouření nechutná. Ale pracuji na změně.

Třeba vaše kolegyně z vlády, paní Schillerová, chodí hodně pěšky. Tak občas z toho auta utečte…

Já se snažím. Vidíte tady ty tenisky? (ukazuje a směje se) Někdy je nasadím a jdu domů pěšky, což je ale časově náročné, protože mě lidé zastavují a vedou se mnou rozhovory. Takže já to mám sice domů hodinu pěšky, ale když váš pět lidí zastaví, tak se to dost protáhne. (smích)

Když mají lidé před sebou ministryni, tak co je vlastně zajímá a na co se ptají?

Většinou zmiňují nějaký svůj konkrétní problém. To je jeden typ. A druhý pak to typické: „Jéé, dobrý den, to jste vy! Můžu se s vámi vyfotit?“ Poslední dobou se mi také několikrát stalo, že mám doma ve schránce dopis, ve kterém lidé popisují svůj konkrétní problém. Dají ho ke vstupním dveřím našeho domu a je na něm napsané: „Prosím, hoďte do schránky paní Maláčové.“

A co s tím jako ministryně můžete dělat?

Můžu si to vyslechnout a pokusit se to řešit. I když přiznávám, že lidé, kteří mi píšou, jsou většinou velmi těžké oříšky. Já si myslím, že sociální systém máme nastavený dobře, sociální „síť“ v 99 procentech případů funguje. Ale pak jsou případy, kdy se sejde kombinace několika nepříznivých faktorů a ti lidé tou síti propadnou. A pak je velmi složité to řešit. Ale vždy se snažím pomoci.

Četl jsem o vás, že se zasazujete o to, aby v politice měly ženy více příležitostí. Pochopil jsem to dobře?

Já jsem feministka a přála bych si, aby v politice bylo více žen. Politika je střet zájmů a ženy tvoří polovičku obyvatel. Pro mě feminismus znamená, že ženy nejsou méněcenné a mají mít stejné možnosti jako muži.

A mají to ženy v těchto oblastech těžší? Nejen v politice…

Nedávno jsem měla velmi podrobný rozhovor s jednou doktorandkou pro její výzkum o diskriminaci žen v politice. A řekla jsem jí, že jsem se nikdy necítila jako politička diskriminovaná, nikdo neřekl: „Maláčová je ženská, tak jí něco provedeme.“ (smích)

Politika je těžké řemeslo pro ženy i pro muže, ty podmínky jsou tvrdé pro všechny. Ale muži politici mají za sebou většinou ženu, která jim vytváří zázemí, protože se to od ní očekává. A pokud nemáte to zázemí, tak jsou neustálé názorové střety, intriky a časová tíseň setsakramentsky těžké.

Člověk se ale musí přizpůsobit. Když chcete hrát politickou hru dobře, musíte hrát podle nastavených pravidel. Je to podobné, jako kdyby si někdo stěžoval, že šachy mají blbá pravidla. Pokud máte dojem, že jsou pravidla tvrdá, tak musíte mít sílu je změnit, anebo nehrát.

Pronájem bytu Praha 1 - 42m
Pronájem bytu Praha 1 - 42m, Praha 1

Máte velké zkušenosti ze zahraničí, studovala jste tam i pracovala. Když jste se potom vrátila do Česka, mohla jste porovnávat. Co Čechům oproti cizincům chybí?

Trochu nám chybí dlouhodobé a kritické myšlení. A také povědomí o tom, že když má někdo jiný názor, tak to není útok. V české politice bych si přála více snahy o kompromis a dohodu. Místo toho se všichni přetahujeme „na sílu“ a říkáme: „My jsme měli pravdu!“ Nebo: „Buď bude po mém, nebo nic.“

Přemýšlíte někdy o tom, že byste s rodinou zase na čas odjela do ciziny?

Neplánuji to. Já jsem byla v zahraničí dlouho a i když jsem pracovala v ČR, tak jsem hodně kvůli předchozímu vztahu pendlovala mezi ČR a cizinou. Doma je doma.

A co vás na Česku nejvíce baví?

Jsem tady doma. Mám tady celou rodinu. Mentalita, kultura, zvyklosti, člověk nemusí tolik vysvětlovat.

To je pravda. Děkuji moc za rozhovor.

Rychlá zpověď:

Co nejraději děláte ve volném čase?

Ráda čtu časopisy a knížky, starám se o kytky, to je mé nejnovější hobby. A také ráda chodím ven, mezi lidi, do restaurací a za kulturou.

Jakou knihu jste naposledy četla?

Tři ženy od Lisy Taddeo.

Motto, které vás provází životem?

Kdo nic nezkusí, nic nezkazí.

Co vám pomáhá na smutek?

Udělat si něco pro sebe a mít na sebe čas.

Čeho se nejvíce bojíte?

Věcí, které nemohou ovlivnit. Že se stane něco zdravotního mně nebo mým blízkým.

Jaké máte zlozvyky?

To by asi člověk neměl prozrazovat… Ale sem tam kouřím, to je špatný zlozvyk. A chodím pozdě spát.

Za co ráda utrácíte?

Za kytky, knížky.

Je horší nevěra, nebo politická zrada?

Horší je nevěra, protože politická zrada je součást politického života.

Vzpomenete si na nějaký trapas v politice?

Těch bylo spousty, to patří k životu. Například, že člověk něco řekne a myslí si, že to nikdo neslyší.

Bojí se vás úředníci na ministerstvu?

Pevně doufám, že ne, ale že mají přede mnou respekt.

Dovolená, na kterou nejraději vzpomínáte?

Moje první dovolená s manželem, když jsme spolu začali chodit. Byly to tři týdny v Thajsku bez mobilu. Neměli jsme žádný plán a cestovali jsme z ostrova na ostrov.

Jaké je vaše nejoblíbenější jídlo?

Nemám nejoblíbenější jídlo, záleží to na náladě, situaci a na kontextu.

O čem se s manželem nejčastěji hádáte?

Nejčastěji se hádáme o politice.

Kdo je větší romantik, manžel, nebo vy?

Asi oba stejně, každý trošku v něčem jiném.
Dotazovaný se ptá redaktora:

Jaký rozhovor vám přišel nejzajímavější?

Všechny rozhovory s politiky jsou zajímavé, když se hodně otevřou. To je potom super.
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (9)

View photo gallery

O autorovi

Novinářem a spisovatelem chtěl být už od dětství. Vystudoval žurnalistiku na Univerzitě Palackého v Olomouci a už při škole začal pracovat v médiích. Prošel několika redakcemi a naposledy působil ve zpravodajství Blesku. V polovině roku 2019 odešel na volnou nohu a naplno se věnuje rozhovorům a psaní knih.
David Budai
Luxusní bydlení Praha
Luxusní byt na Starém Městě - Praha 1 - 120m
Praha 1

Luxusní byt na Starém Městě - Praha 1 - 120m

3 + KK 120 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní dům na prodej se zahradou a bazénem
Praha 9

Luxusní dům na prodej se zahradou a bazénem

3 + KK 121 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4
Praha 4

Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4

1 + KK 55 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město

4 + KK 229 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha 6 - Hanspaulka
Praha 6

Luxusní vila na prodej Praha 6 - Hanspaulka

7 + KK 527 m²
125 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 339m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 339m

4 + KK 139 m², ter. 27 m²
20 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 94m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 94m

3 + KK 94 m², ter. 11 m²
11 337 400 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka

5 + 1 246 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasou Troja 145m
Praha 7

Luxusní byt s terasou Troja 145m

3 + KK 145 m²
33 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m

3 + 1 117 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Vila na prodej Praha 4 - Braník
Praha 4

Vila na prodej Praha 4 - Braník

Atypický 273 m², ter. 21 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Vyšehrad
Praha 2

Pronájem luxusního bytu Vyšehrad

4 + 1 180 m²
120 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m
Praha 8

Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m

3 + KK 113 m²
20 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní činžovní dům na pronájem - Praha 1
Praha 1

Luxusní činžovní dům na pronájem - Praha 1

1126 m², bal. 36 m², ter. 169 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov
Praha 5

Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov

4 + KK 185 m², ter. 50 m²
21 290 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Vila na prodej s luxusním pozemkem v Praze
Praha 4

Vila na prodej s luxusním pozemkem v Praze

Atypický 458 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 1 - 43m
Praha 1

Pronájem bytu Praha 1 - 43m

1 + 1 43 m²
18 200 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město

2 + KK 48 m²
24 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt k pronájmu Praha 1 - Nové Město - 66m
Praha 1

Byt k pronájmu Praha 1 - Nové Město - 66m

1 + KK 66 m², ter. 19 m²
19 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Josefov
Praha 1

Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Josefov

4 + 1 111 m², bal. 1 m²
38 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní restaurace na pronájem - Praha 1
Praha 1

Luxusní restaurace na pronájem - Praha 1

Atypický 101 m²
70 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse k pronájmu s výhledem
Praha 2

Luxusní penthouse k pronájmu s výhledem

6 + KK 600 m², ter. 200 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad
Praha 2

Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad

3 + KK 130 m², bal. 1 m²
65 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu na Praze 1-75m
Praha 1

Pronájem bytu na Praze 1-75m

3 + KK 75 m²
35 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kanceláře na pronájem Praha 5 - 778m
Praha 5

Luxusní kanceláře na pronájem Praha 5 - 778m

Atypický 778 m²
250 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem - Praha 3 - 72m
Praha 3

Byt na pronájem - Praha 3 - 72m

2 + KK 80 m², bal. 8 m²
22 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město

2 + KK 59 m²
26 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město

2 + KK 59 m²
27 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město

3 + KK 67 m²
31 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město

2 + KK 54 m², bal. 6 m²
29 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Nové Město

2 + KK 48 m²
23 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní Dům na prodej v okolí Prahy
Okolí Prahy

Luxusní Dům na prodej v okolí Prahy

6 + KK 240 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse Troja 550m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 550m

Atypický 550 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu Praha 4 - 62m
Praha 4

Prodej luxusního bytu Praha 4 - 62m

1 + KK 62 m², ter. 13 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelářské prostory na prodej 620
Praha 6

Luxusní kancelářské prostory na prodej 620

Atypický 620 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář Troja 415m
Praha 7

Luxusní kancelář Troja 415m

Atypický 415 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - 393m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - 393m

10 + 2 393 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ 1341m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ 1341m

7 + KK 1341 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m
Praha 1

Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m

2 + KK 74 m², bal. 2 m²
25 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 86m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 86m

2 + KK 86 m², bal. 3 m²
34 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Hotel na prodej Praha 6 - 620m
Praha 6

Hotel na prodej Praha 6 - 620m

Atypický 620 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s výhledem na hrad Smetanovo
Praha 1

Luxusní byt s výhledem na hrad Smetanovo

2 + KK 106 m²
100 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Dům na prodej Malá Strana Praha
Praha 1

Dům na prodej Malá Strana Praha

3 + 1 92 m²
27 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Restaurace na pronájem Troja - 397m
Praha 7

Restaurace na pronájem Troja - 397m

Atypický 397 m², ter. 37 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt terasou na Praze 1 - 232m
Praha 1

Luxusní byt terasou na Praze 1 - 232m

4 + 1 232 m², ter. 60 m²
29 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt Malá Strana Magenta 31m
Praha 1

Byt Malá Strana Magenta 31m

1 + KK 31 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 105m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 105m

3 + 1 105 m²
50 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 1 - Malá Strana - 257m
Praha 1

Luxusní byt Praha 1 - Malá Strana - 257m

5 + 1 257 m², bal. 10 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem s terasou Praha 1 - 202m
Praha 1

Byt na pronájem s terasou Praha 1 - 202m

5 + 1 202 m², ter. 13 m²
90 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Penthouse Troja 302m
Praha 7

Penthouse Troja 302m

5 + KK 302 m², ter. 52 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Mezonetový byt na pronájem Praha - Nové Město
Praha 1

Mezonetový byt na pronájem Praha - Nové Město

1 + KK 46 m²
22 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m
Praha 1

Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m

5 + KK 235 m²
79 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse Troja 415m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 415m

Atypický 415 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks