Top hledané
Výsledky (0)

Rychlá zpověď - Kateřina Klausová: Jsem hodná holka, ale nikomu to neříkejte

Tereza Janatová
12. dubna 2017
+ Přidat na Seznam.cz
7 minut
Speciální rubrika
Kateřina Klausová. šaty: Natali Ruden, foto: Jaroslav Urban

Je krásná, mladá a velmi talentovaná! Když této blondýnce pán bůh naděloval do vínku, pravděpodobně se spletl a naděloval hned několikrát. Kateřina je vášnivou golfistkou, herečkou v muzikálu, umí zpívat a není to tak dávno, co oslnila ve filmu jako Adina Mandlová. Podle mnohých jí čeká hvězdná kariéra.

Ty máš status vycházející hvězdy. Není to zavazující? Není to pro tebe takové menší břemeno, které si musíš obhájit?

Úplně upřímně, mně se ten status nelíbí. Nebo ne nelíbí, nemám pocit, že by na mě pasoval, protože mám před sebou spoustu let dřiny a makání na sobě. Necítím se dobře, když pak spolupracuji s herci, kteří toho za sebou mají mnohem víc a mně se přisoudil hned na začátku takový status.

Čím si myslíš, že to je, že tě takhle “orazítkovali”?

Asi možná ta role Adiny Mandlové. To, že to dostane holka, která nikdy před tím nehrála, nikde nebyla, nemá vystudovanou školu, tak možná na základě toho. I pro mě to bylo dost nečekané. Navíc to bylo v období, kdy jsem se pustila i do muzikálu Mamma Mia, na který navázala Adina v Lídě Baarové.

V tom filmu jsi vypadala víc jako ona, takhle v reálu jí moc podobná nejseš. Jak dlouho vlastně trvalo než tě do ní “předělali”?

Spousta lidí s tím mělo i problém, že Adina byla taková větší kobyla, ale co se týče vzhledu, tak mi radikálně zkrátili vlasy a nabarvili mi je víc na blond. Pak samozřejmě líčení a skládané vlny udělaly svoje.

Co to zkracování vlasů? Jak jsi to zvládla?

Noo.. Nebyla jsem úplně nadšená, ale to je taková ta povrchní záležitost, když se člověk vzteká, že si nechce přebarvovat hlavu a nechce si zkracovat svoje vlasy. Nicméně to neznamenalo, že bych to pro tu roli nechtěla udělat.

Ty jsi říkala, že byla Adina větší kobyla, tak kdyby ti řekli, že máš kvůli tomu přibrat, udělala bys to?

Tak to by se mi taky nelíbilo, ale asi jo. Asi bych se snažila.

Co jsi vlastně ochotná udělat pro roli? Kam jsi ochotná zajít?

Já jsem nad tím hodně přemýšlela a ono se to těžko říká, když člověk před sebou nemá tu nabídku. Takové ty provrchové úpravy jako zkrátit si vlasy, to není problém. S čím bych ale problém měla, by bylo hrát vážně nemocnou. S tím mám takový vnitřní problém. Nerada si s tím zahrávám. V tomhle jsem asi pověrčivá. Bojím se toho. Ale nemám před sebou žádnou nabídku, takže nedokážu říct.

Zmiňuješ, že bys před sebou musela mít konkrétní nabídku. No tak já se tedy zeptám: ovlivňovala by tě u té nabídky spíš ta role a nebo finanční stránka?

O co se jedná, mi jde v první řadě. Takže když je to úžasný projekt a není dobře ohodnocen, tak mi to je úplně fuk, protože vidím, že by mě to bavilo a pracují na tom lidé, kteří mi nějakým způsobem imponují.

Byla bys třeba ochotná se kvůli roli tetovat? Vím, že umí maskérky udělat přesvědčivé tetování, ale kdyby to opravdu bylo nutné..

To by záleželo na tom, jaké by to tetování bylo. Kdyby se mi to strašně zalíbilo a bylo by to něco, s čím bych se sžila, pak ano. Navíc s myšlenkou pořídit si menší tetování poslední dobou tak nějak laškuju, takže bych s tím neměla asi problém. Ale to zase říkám teď. Já často vypadám, že jdu do všeho, ale pak nevím.

A jak by to tetování mělo vypadat? V létě jsem viděla pána, co měl přes celá záda vytetované hokejisty. Takže něco takového? (smích)

Jojo, přesně tohle (smích). Nene, já hledám jen nějaký malý znáček, který by měl jen pro mě osobní význam. Já si to kreslím a nechávám si to nakreslené nějakou dobu. Zjišťuji, jestli mě to nepřestane bavit.

Nějaké místo, kam by sis ho dala, už máš vytipované?

Někde, kde by to nebylo moc vidět a pokud by to bylo vidět, musela bych to mít hodně promyšlené.

A kdybys byla konkrétní?

Na chodidle, aby o tom nikdo nevěděl, a pak by se mi to líbilo na zápěstí. 

Já tedy vím, že už máš věk na to, aby ses nemusela zpovídat rodičům, ale co by ti na to řekli doma?

Já jim všechno stejně vždycky oznamuju a přijde odpověď, že jsem se zbláznila a ať na to zapomenu. Nakonec ale dojdeme k tomu, že si stejně můžu udělat co chci.

Byt s výhledem na Pražský hrad 512m
Byt s výhledem na Pražský hrad 512m, Praha 1

A probíráš takhle s rodiči předem věci, které plánuješ nebo je postavíš před hotovou věc?

Já jim oznámím, že laškuju třeba s tetováním, ale oni zase ví, že já přemýšlím, přemýšlím a nakonec cuknu a nejdu tam.

Takže s nimi pořád bydlíš?

Bydlím s nimi v domě, ale ne v bytě.

Co ale budeš dělat až si najdeš přítele a budeš chtít bydlet s ním?

To bude problém, jestli spolu budeme bydlet. Já mám ráda svůj prostor, takže pro mě je ideální situace, když má každý svůj byt.

Když jsme u toho bydlení. Jsi zvyklá na luxusnější bydlení? Co kdyby sis našla partnera, který by měl jiný vkus na bydlení? Spokojil by se i s bytem, který by nebyl ani hezky zařízený.

Jsem zvyklá na nějaký standard. Moje mamka má strašně dobrý vkus, ale umí udělat i velkou parádu za malé peníze. Já ti to řeknu takhle: já bych respektovala to, co má on ve svém bytě. To, co je v mém bytě, to je zase moje věc.

Ale když by došlo na stěhování dohromady?

No tak to bychom ho naučili. On by časem poznal, že ten můj vkus je lepší. (smích)

Nemyslíš si, že je teď pro tebe dost těžké se seznámit? Protože většinou ta kombinace krásné a chytré ženy, v tvém případě navíc slavné, bývá vražedná. Muži se takových žen bojí.

Upřímně? Nevím. Já když mám zájem, tak to dám najevo, aby to viděl. Pak čekám na nějakou odezvu. Přijde mi ale, že tady v Česku se odezva moc často neděje. V zahraničí je to lepší. Ti kluci se tam míň bojí. A přitom není čeho se bát. A s někým, kdo by řešil, že jsem mediálně vidět a vadilo by mu to, s tím bych ani být nechtěla.

Jak má tvůj vysněný chlap vypadat?

Měla jsem takovou povrchovou představu, ale od toho jsem upustila, protože stejně nakonec potkáme někoho, kdo to vůbec nemá a stejně se nám líbí. Pro mě tam musí být taková ta jiskra na začátku nebo něco, co mě na něm baví.

Byty Janáčkovo nábřeží 207m
Byty Janáčkovo nábřeží 207m, Praha 5

A ty si myslíš, že tu jiskru máš?

Já doufám, že pro někoho jo. Je to prostě o tom, že s někým si sednu a s někým ne.

Ty máš strašně moc nabitý program. O co se ale nejradši zajímáš? Už máš prý dokonce i míň času na golf!

Oblíbila jsem si to herectví, zpěv, tanec, takže teď bych se tomu ráda věnovala a zjistila, jestli to je ta cesta. Na druhou stranu nechci školu a golf, kterým jsem se věnovala patnáct let, úplně zahodit. Ale třeba golf, u kterého nechci jít nikdy na profesionální úroveň, musí trochu stranou a dám přednost herectví a tancování.

Není ti toho golfu líto? Ty ses i účastnila Miss Golf. Jak moc je tato etapa v tvém životě důležitá?

Miss Golf je pro mě hodně důležitá. Je to takový můj odrazový můstek. Tak nějak mě to pošťouchlo a dostala jsem odvahu jít na konkurz muzikálu Mamma Mia.

Je to soutěž o vzhledu. Jak moc je pro tebe vzhled důležitý?

Já se o sebe snažím pečovat, cvičit a tak. Nejsem žádný extrém, co to řeší od rána do večera.

Dokážeš říct, kolik do sebe měsíčně investuješ?

To se hrozně mění. Jeden měsíc neutratím nic a druhý utratím celou svoji výplatu ze všech muzikálů. Když se mi ale něco líbí, tak si to koupím a nebo si na to šetřím.

Šetříš si? Umíš hospodařit s penězi?

Ano, myslím že umím. Já jsem byla vždycky pečlivá, plánující a šetřící. Poslední dobou jsem ale obrátila a snažím se užívat si. Peníze si do hrobu nevezmu. Dávám si je stranou a využívám je na cestování. Na tom já hodně lpím.

Jsi spíš hodná holka a nebo zlobivá?

To je nejhorší, říct o sobě, že jsem hodná holka! To mě pak osmdesát procent všech potenciálních partnerů zavrhne. Ale obecně si myslím, že jsem hodná holka. Rodiče mě vychovali tak, že jsem nikdy neměla potřebu zlobit. Nevím, jak se jim to povedlo.

Jsi pro své rodiče zlaté dítě?

Jsem k nim hodná, ale zároveň jsou to právě oni, ke komu si nejvíc dovolím. Momentálně se snažím osamostatňovat. Vyslechnu si jejich názor, ale snažím se vnímat hlavně sebe a odlišovat to.

Postavíš si někdy hlavu?

Ano, teď už ano. 

A co na place? Co když tě při natáčení postaví před hotovou věc, že máš udělat to a to.

Tohle mě vždycky zarazilo. Snažím se s tím poprat a nějak to racionálně vyřešit.

A co kdyby ses měla svléknout? Přišla ti už nějaká taková nabídka?

Ještě ne.

A vzala bys jí?

Nevzala. Tedy pokud by to nebyla nabídka od Victoria's Secret. Počkej, a myslíš do naha nebo do prádla?

Do naha! A co kdyby to bylo součástí té vysněné role, o které jsi mluvila?

Zatím nemám představu o té roli, abych to udělala. Dokud přede mnou nestojí ta nabídka, tak nevím. Teď mám takový názor, že bych se nerada svlékala. Já se stydím na place i tak. Mám málo zkušeností a tak je to oříšek, protože na to nejsem zvyklá. I když by mi to možná pomohlo se uvolnit (smích).

Rychlá zpověď:

Jaká je tvoje oblíbená barva?

Šedá.

Kdo je silnější? Muži nebo ženy?

Záleží na situaci.

Hodná holka nebo rebelka?

Hodná holka.

Žiješ v luxusu?

Ano.

Jakou máš úchylku?

Žvýkačky.

Čeho se nejvíc bojíš?

Samoty.

Půjdeš do nebe nebo do pekla?

Já budu přeskakovat z nebe do pekla.

Kdo je podle tebe nejtrapnější česká celebrita?

Asi všechny blogerky.

A kdo je z celebrit nejvíc sexy?

Tam je toho víc. Ryan Gosling.

V jakém filmu by sis chtěla zahrát?

James Bond.

A po boku jakého herce?

Po boku Ryana Goslinga jako

V kolika letech jsi byla poprvé zamilovaná?

Čtrnáct?

Žít po svém nebo k obrazu druhých?

Po svém.

Co bys partnerovi nikdy neodpustila?

Asi lhaní.

Co ti udělá největší radost?

Udělat radost ostatním.
Dotazovaný se ptá redaktora:

Ty máš ale pěknej mikrofon. To je tvůj osobní?

Můj osobní ne, ale mám ho půjčený od kameramana.
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Rychlá zpověď - Agáta Prachařová
Zobrazit rozhovor
Cover story: Rebelka a hodná holka
Zobrazit článek