Rychlá zpověď návrhář Lukáš Lindner: Šaty pro Beyoncé

Na módní scéně se pohybuje už více než deset let. Jeho hvězda ale začala pořádně zářit teprve před pár lety. Vyhledává modelky s osobností a přestože oblékl už řadu slavných krásek, žádná z nich se nevyrovná jedné jediné ženě - jeho mamince. Ta při něm stála v dobách, kdy se snažil prosadit a po jeho boku pracuje i teď, když si už může dovolit zakázky odmítat.
14. listopadu 2016
 
Hlavní stránka Nové články
Lukáš Lindner

Rychlá zpověď

Tebe hodně opěvovali na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku. Jaké to je? Protože my dva jsme se spolu seznámili v době, kdy ses teprve začal dostávat do povědomí.

Samozřejmě je to skvělé a jsem za to rád. U MBPFW se mi líbí, že má svoji kontinuitu. Je to takový rozjetý vlak. Každý půlrok nová kolekce, což nás nutí neustále pracovat na něčem novém. Je to akce na světové úrovni. To je také dost motivující.

Předpokládám ale, že to je finančně náročné.

Je to náročné po všech směrech. Všichni víme, že tady v Čechách nejsme značky velikosti módních domů. Proto i naše tvorba a její produkce je značně omezená. Nemůžu si dovolit pouštět ven pouze kreativitu bez toho, abych přemýšlel, co bude pak. Musím myslet na klienty, aby je modely zaujaly a následně se prodaly. I když bych se někdy rád rozjel bez ohledu na tyto důvody, musím se často krotit a s tím pochopitelně souvisí i finance. Na druhou stranu je to ale také určitá výzva. 

Jak už jsme zmínili, MBPFW je na světové úrovni. Doufal jsi, že ti přinese zahraniční klientelu?

Já mám nějaké zahraniční klienty. Tedy spíš jsou to cizinci žijící v Čechách. Akce, jako je fashion week, je celkově zajímavá na nové kontakty. Ať už se jedná o klientelu či marketing a PR. Může si tě někdo všimnout.

Luxusní byt s terasou 100m Praha 1
Luxusní byt s terasou 100m Praha 1, Praha 1

Děláš i couture. Spousta takových modelů bývá ale v reálu nenositelných. Když myslíš na klientelu, znamená to, že se snažíš, aby byly prodejné?

I couture modely jsou nositelné. Jak už jsem zmínil, musím myslet na budoucí majitele mých modelů a nebudeme se tvářit, že tady je někdo z českých návrhářů v takové pozici, aby se lidé po přehlídce o celou kolekci poprali a druhý den byla prázdná ramínka.

Když jsme u té kolekce, tak mi řekni, co je vlastně teď IN a OUT?

(smích) Já tyhle otázky tak nemám rád.

Mně to je jasné, ale já to chci vidět z tvého pohledu.

Já ti neřeknu, co je IN a co je OUT, protože z mého pohledu se opravdu nosí všechno. Když se podíváš na průřez trendy, tak ve všech těch kolekcích se objevují různé prvky. Pořád funguje oversized, minimal, hodně geometrie, ale také spousta domů mělo v kolekcích přesný opak - oproti jednoduchosti hodně zdobné prvky. Jsou to motivy výšivek, obrázky, zvířata, květiny. Inspirace přichází z 80. let a mnoho jiných prvků z minulosti se neustále objevuje a míchá v kolekcich těch nejlepších značek a domů.

Takže se podle tebe vrací hodně móda z minulých let?

Ano, ale to je dlouhodobá věc. Styly se míchají, kombinují s různými obdobími ve všech verzích. Jak v luxusní módě, tak ve streetwearu a to je úžasné. Můžeš mít co chceš, žádný diktát neexistuje. Chceš tepláky a k tomu luxusní sako? Žádný problém! :)

Co v módě nesneseš?

Nevím, proč mě tak silně odpuzují legíny na ženách. Nemluvím o sportu a legínach, tam je to v pořádku. V opačném případě bych zavedl tvrdý diktát.

Ještě, že je nenosím a nevzala jsem si je!

Jako součást nějakého denního oděvu prostě ne! A můžou to být klidně legíny za stopadesát tisíc a mě to neobměkčí. Můžeš mít super postavu, ale mně přijdou vulgární, laciné... Co mi ale vadí obecně, je to, když lidé moc nerespektují svoji osobnost ve smyslu oblékání.

To mi vysvětli.

Lidé mají pocit, že si můžou obléc cokoliv. Většinou se snaží něco vyzdvihnout, ale často to má úplně opačný efekt. To, že někdy méně je více, prostě opravdu funguje. I když mám rád extravaganci a úlety, vždycky to nějak musí korespondovat s danou osobou. Možná, že to bude odvážné tvrzení, ale hodně to souvisí se sebevědomím a inteligencí. Nemusíš být fashion odborník, ale když jsi inteligentní a máš přirozené vnímání věcí, tak si myslím, že máš i vytříbený vkus a jistý cit pro něj. Znám lidi, co vůbec nesledují módu, moc je nezajímá, co je zrovna IN a přitom se oblékají úplně úžasně a dělají to podle nějakého vnitřního pocitu a ten se nenaučíš.

S propagací značky ti od začátku pomáhá modelka Renata Langmannová. Pořád jsi jí věrný a ona tobě. Máš ale nějakou celebritu, kterou bys chtěl obléct?

Renata - to už je tradice. Za ty roky jsme se už extrémně sblížili a můžu říct, že ona je jeden z mých nejbližších přátel. Prošli jsme jistou cestou. Renata ví, že pro mě člověk, kterého oblékám, musí mít osobnost. Mně nestačí, aby to byla super star s dokonalou postavou a obličejem.

Dá se říct, že je Renata tvoje múza? Inspiruje tě i po těch letech?

Renata dělá spoustu věcí, které mě inspirují. Je to už vyzrálá žena, není to patnáctileté "ucho". Ale jakou osobnost bych chtěl oblékat? Já jsem tohle měl, když jsem byl mladší. V Čechách jsem poměrně dost osobností už obléknul. Těch zahraničních, pro které bych chtěl tvořit, bych mohl jmenovat mnoho.

Mně bude stačit jedna!

Beyoncé.

A teď to vezmu z opačného konce. Je někdo, koho jsi odmítnul? 

Takoví lidé byli.

Nemusíš jmenovat, ale zajímá mě, z jakých důvodů odmítáš, když tě někdo osloví.

Se vší úctou a respektem si myslím, že dost českých celebrit nemá tu úctu a pokoru k nám designérům. Neváží si naší práce. Často mě oslovují, že by chtěli obléci nebo něco půjčit. Chápu, že funguje PR, kde známá tvář dělá reklamu, ale i to má svá pravidla. Je to moje práce, trávím tím spoustu času. A nejen já, ale i můj tým a stojí to velké úsilí. Pokud si toho někdo neváží, moje modely nosit nebude.

Takže už šaty nepůjčuješ.

Ne. Výjimkou jsou tváře, co mě dlouhodobě podporují, ale tam to už funguje na jistotu, důvěru a přátelství. Češi se ale stále nenaučili, že by měli za věci platit.

A když se někomu líbí šaty z tvé kolekce a chce si je koupit. Třeba je uvidí na tom fashion weeku! Jak to funguje? 

Je to zvláštní, ale spousta lidí vůbec neví, jak si věci objednat. Často neví, jak se k nám dostat. Máme webové stránky www.lukaslindner.cz, pak máme oficiální Facebookové stránky, oficiální Instagramové stránky. Tam jsou kompletní kolekce a nabídka celé značky. Můžeš si vybrat konkrétní look a my ti ho ušijeme na míru nebo si vybereš hotový model z kolekce. Samozřejmě funguje i zakázková krejčovina. Šijeme pánskou i dámskou módu.

A co modely z přehlídek?

I ty jsou k prodeji a samozřejmě se pak upravují na míru klienta. Často jsou v kolekcích tzv. jedinečné looky, které jsou pouze v jednom provedení.

Ty šiješ i pro muže, ale moc se o tom nevědělo.

Já šiju pro muže od začátku. Pánskou módu miluji, její zpracování, materiály.. Často ji aplikuji i do dámských modelů. Mezi naše zákazníky patří mnoho mužů.

Ty jsi ale oblékl především spoustu slavných žen, navrhování tě živí. Máš pocit, že žiješ svůj splněný sen?

Ano, určitě. Na sto procent, ale pořád to má zatím nějaké defekty a mínusy jako každá profese. Bude to znít jako klišé, ale čím jsem starší, tím víc si vážím, jak je to skvělé a fajn, že já si vlastně dělám to, co chci a co miluju. A dělám si to podle sebe. Ještě před pár lety jsem musel ve spoustě věcí ustupovat, což je asi přirozený vývoj, ale teď už je to ve fázi, že dělám jen to, co opravdu chci. Nikdo mi nediktuje, jak mám fotit kolekce, nikdo mi neurčuje jakým stylem pracovat a co se týče klientely, ta mi důvěřuje a často nechává volnou ruku.

Když jsi začínal, tak pro tebe šila hlavně tvoje maminka a pamatuji si i dny, kdy ti vypověděla službu švadlena a tvoje mamka byla na všechno sama. Tak v jaké fázi to je teď? Kolik zaměstnáváš lidí, co ti pomáhají?

Je to pořád stejné (smích). Maminka je pořád součástí. Velmi si vážím, že je tady, protože vím, že se na ni můžu maximálně spolehnout. Co se týmu týče, tak ten se poměrně výrazně rozrostl.

Před mámou smekám! Zpátky ale k tobě. Jsi na sebe pyšný?

Musim odpovídat? Částečně jsem.

Já mám fakt pocit, že Češi se neumí pořádně pochválit. Neříkej mi, že k nim patříš!

Jsem pyšný na to, že jsem vytvořil něco, co jsem chtěl, ale jsou tam stále rezervy a snažím se držet nohama na zemi.

Rychlá zpověď:

Pivo nebo víno?

Víno.

Móda pro ženy nebo pro muže?

Obojí.

Co bys nikdy nesnědl?

Dršťky.

Co nejdražšího sis kdy koupil?

Pro mě můj pes je nejdražší.

Nakupoval jsi někdy v sekáči?

Mnohokrát.

Co na sobě miluješ?

Asi svoji upřímnost.

Bílá nebo červená?

Červená.

Co tě dokáže nejvíc naštvat?

Lež.

Nejhorší parfém na světě?

Asi nějaká konvalinková voda, co se kdysi dávno používala.

Tvé vysněné auto?

Já moc nejsem na auta, ale asi nějaký sporťák černé barvy.

Jaká osoba je pro tebe v tvém životě nejdůležitější?

Těch je v mém životě víc, ale určitě je to má matka a můj partner.

Co je pro tebe v životě největší hřích?

Asi opět ta lež.

Kolik ti bylo, když ses poprvé zamiloval?

Asi čtrnáct, třináct?

Sprcha nebo vana?

Sprcha.
Dotazovaný se ptá redaktora:

Asi bych se tě zeptal na podobné otázky jako ty mě, ale mnohem horší.

Pěkně děkuju!
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (3)

Modely Lukáše Lindnera
Modely Lukáše Lindnera
Modely Lukáše Lindnera
View photo gallery

O autorovi

Bývalá reportérka televize Prima, která miluje dobré jídlo, víno, cestování a svoji rodinu. Ve volném čase ráda vaří, peče, maluje. Aktuálně nejvíce času jí zabírá dcera Emilka a syn Mikuláš.
Tereza Janatová
Luxusní bydlení Praha
Luxusní vila na prodej, Dolní Měcholupy - 616m
Praha 10

Luxusní vila na prodej, Dolní Měcholupy - 616m

10 + 1 616 m², ter. 89 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m
Praha 8

Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m

2 + KK 100 m², bal. 13 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Penthouse Troja 309m
Praha 7

Penthouse Troja 309m

5 + KK 309 m², ter. 52 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Vila na prodej Praha 6 - 502m
Praha 6

Vila na prodej Praha 6 - 502m

Atypický 502 m²
49 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha
Praha 1

Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha

4 + KK 221 m², ter. 75 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
39 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej, Praha 6 - Nebušice
Praha 6

Luxusní vila na prodej, Praha 6 - Nebušice

7 + KK 261 m²
44 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Praha 6

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2

3 + KK 201 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Villa Bianca - Praha
Praha 6

Pronájem luxusního bytu Villa Bianca - Praha

5 + KK 195 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní dům na pronájem na Praze 9 - Čakovice
Praha 9

Luxusní dům na pronájem na Praze 9 - Čakovice

8 + KK 315 m², ter. 55 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
120 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem na Praze 4-52m
Praha 4

Byt na pronájem na Praze 4-52m

2 + KK 56 m², bal. 4 m²
16 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky
Praha 4

Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky

7 + KK 453 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 130m
Praha 5

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 130m

4 + KK 130 m², bal. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²

3 + KK 109 m²
17 942 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², ter. 24 m²
34 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2
Praha 1

Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2

Atypický 387 m²
155 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138

3 + 1 138 m², ter. 33 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
50 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město

4 + 1 197 m², ter. 22 m²
56 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč

12 + 2 1044 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

5 + KK 178 m², bal. 30 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
24 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², bal. 24 m²
34 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
24 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu 2+1, Praha - Barrandov, 60m
Praha 5

Pronájem bytu 2+1, Praha - Barrandov, 60m

2 + 1 60 m², bal. 6 m²
18 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Praha
Praha 4

Pronájem luxusního bytu Praha

4 + KK 246 m², ter. 39 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Nové Město

2 + KK 46 m², bal. 1 m²
29 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha
Praha 5

Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha

4 + KK 199 m², ter. 14 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 700 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m

Atypický 721 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 130m
Praha 1

Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 130m

4 + 1 130 m²
20 755 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - 135
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - 135

3 + 1 135 m²
33 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad
Praha 2

Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad

3 + KK 130 m², bal. 1 m²
65 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej bytu 1+1, Nové Město, 32
Praha 1

Prodej bytu 1+1, Nové Město, 32

1 + 1 32 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní investiční byt - Praha 1 - 80m
Praha 1

Luxusní investiční byt - Praha 1 - 80m

2 + KK 80 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 76m
Praha 1

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 76m

2 + 1 78 m², bal. 2 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt v historické budově Praha 6 - 210m
Praha 6

Byt v historické budově Praha 6 - 210m

4 + KK 210 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks